www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kakšen zvočnik
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 12, 2022 3:37 pm    Naslov sporočila:  Kakšen zvočnik Odgovori s citatom

Živjo,

odločamo se za nakup dveh zvočnikov, ki bosta služila kot glavna zvočnika za ozvočenje ansambla. Zanima me katere so najpomembnejše sfecifikacije, ki jih je potrebno gledati pred samim nakupom. Zaradi mešalke, ki jo imamo, morajo biti aktivni. Cena nekje do 350€ za en zvočnik.

Malo smo gledali te tri v spodnjem linku:
- https://www.thomann.de/gb/db_technologies_b_hype_15.htm
- https://www.thomann.de/gb/behringer_dr115dsp.htm
- https://www.bam-music.com/si/samson-rs115a-aktivni-zvocnik.html

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 12, 2022 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A tole kar si podal na linkih bosta monitorja? Daj malo več napiši, kaj/kje imate namen špilat. Se bo mogoče laže pogovarjat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 12, 2022 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta dva ne bosta moonitorja, ampak glavna dva zvočnika. Igramo pa tako notri, kot tudi zunaj. Iščemo pa nekaj osnovnega, ker zaenkrat še ne potrebujemo nekega profi ozvočenja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 12, 2022 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Raje glej 2.1 aktivne sisteme, npr.: https://www.thomann.de/gb/active_pa_sets.html
Kot vidim so cene pd 500 naprej torej si nekje kjer si želel.
Velikost/moč je odvisna od tega kako velik prostor je.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.90
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2022 7:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako kot je že Peter napisal.
Za špilanje zunaj se "moč" zvočnikov hitro razprši, sploh nizkih tonov.
Moj predlog bi bil nekaj takega čeprav cena ni ravno v okviru tvojega pričakovanja.

Če hočeš vsaj nekaj "solidne" glasbene moči, potem se naj uporabi za spodaj Subwoofer, v subwoofer se zatakne drog in gor natakne satelit.

Če je zgornaja opcija predraga, potem pa kaj takega. Brez subwooferja bo bolj "švohceno" vse skupaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2022 10:25 am    Naslov sporočila:  Re: Kakšen zvočnik Odgovori s citatom

tlogar je napisal/a:
...ki bosta služila kot glavna zvočnika za ozvočenje ansambla. Zanima me katere so najpomembnejše sfecifikacije...


Podaj specifikacije ansambla, potem pa lahko debatiramo o specifikacijah ozvočenja.
Torej, je to NZ ansambel? Rock band? Pevski zbor?
Obstoječa oprema, ki jo že imate?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2022 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
... Daj malo več napiši, kaj/kje imate namen špilat. ...

MOND je napisal/a:
Podaj specifikacije ansambla, potem pa lahko debatiramo o specifikacijah ozvočenja.
Torej, je to NZ ansambel? Rock band? Pevski zbor?

tlogar je napisal/a:
... Igramo pa tako notri, kot tudi zunaj. ...


Že zgoraj sem predlagal, da malo podrobneje opišeš, za kakšen namen sploh kupujete. Strinjam se z MOND-om, da so potrebne specifikacije precej odvisne tudi od tega, kaj špilate. Precej razlike bo med nastopom v kakem DSO ali pa špilom nekje na odprtem zunaj. Nabava nekega polizdelka samo za to, da bo malo ropotalo je malo nesmiselno. Prav tako nečesa, kar bo po prvem srečanju z dežjem ali pa malo bolj grobim rokovanjem za v kanto. Think

Prevečkrat videno, ko kdo zunaj postavi sistem z 8" ali 10" nizkotonci, potem pa to imenuje ozvočenje. Laughing Laughing Laughing Potem je tak skoraj vseeno, ali poslušaš špil, ali pa motorko zalavfaš. Rolling Eyes

p.s. Vsaj pogledat se splača kak case na željeno temo ... jih je cel kup.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2022 2:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar sem slišal v živo, je bilo vredno svojega denarja (ni pa poceni): https://www.kobra.si/izdelki/ozvocenje
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2022 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam enega v sobi. Zvok je noro dober. Sem kupil skurjenega in oživil. Ker je aktivni, kakšen pijani mojster pripelje zvočniški izhod (+-50V) nanj. Kljub zenercam na vhodu, čez nekaj časa podleže.

https://www.audiopro.si/izdelek/electro-voice-zlx-12p-active-12-pa-speaker?idPro=15942



IMG-3766.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.62 MB
 Pogledana:  12 krat

IMG-3766.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2022 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ozvocenje za zunaj se skoraj ne splaca kupovati, ce se ponavadi spila noter: razlika v ceni za noter in ven je ogromna, ce hoces vsaj priblizen zvok. (je dalec ceneje najem zunanjega ozvocevalca za parkrat letno) Minimalna (!) konfiguracija za eno povprecno veselico za zunaj je vsaj 2x kvaliteten sub (sem imel aktivne Montarbo 18'' 900 W) in vsaj stirje aktivci ranga 500 W (za spredaj, pa seveda ustrezno stevilo monitorjev glede na izvajalca.

Sem se vcasih z ocetom bavil s tem, je se polna klet robe, ni pa vec cajta in volje Wink Je pa zdaj vse skupaj dosti prijaznejse, ko so ampi D klasa (damn rack z AB klaso ranga 3 kW je vagal ... Ne vem kolk, vem pa, da smo ga vedno kleli! Wink ), mesalke digitalne za ceno, ki je pod eno ledvico itd. Very Happy

tlogar, ce se zjasnis, kaj rabis, se bi dalo kej zmenit da mal placa naredimo v kleti Wink

Lp, G

p.s. Letos bom po par letih premora ozvoceval semanji dan na Sv. Ozboltu (2. nedelja v avgustu), ce pride kdo gor, naj me popinga, nujno eno pivo spijemo!

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2022 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Jaz imam enega v sobi. Zvok je noro dober. Sem kupil skurjenega in oživil. Ker je aktivni, kakšen pijani mojster pripelje zvočniški izhod (+-50V) nanj. Kljub zenercam na vhodu, čez nekaj časa podleže.

https://www.audiopro.si/izdelek/electro-voice-zlx-12p-active-12-pa-speaker?idPro=15942


Jeeej, poznam, super monitorcki so tole! Drugace pa se pri ozvocenju in instrumentih drzi istega nacela kot za zeno: tega se ne posoja okoli, pa tudi ce so "mojstri" Wink

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2022 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupujemo ozvočenje za narodnozabavni ansambel (kvintet) s tremi pevci. Kupujemo predvsem ozvočenje za notri. Trenutna oprema je 12 kanalna mešalka ter dva zvočnika (eden je znamke samson). Točno katere imamo bi moral pogledati, ker niso spravljeni pri meni. Imamo tudi 5 mikrofonov znamke samson.

mucek - če se bomo odločili za praznjenje tvoje kleti, sporočim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1019
Aktiv.: 5.32
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2022 9:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz prakse... Špilal po ansamblih 10+ let. Še najboljše rezultate smo dobili z RCFi. Mi smo špilali na tole: link.

Za notri smo imeli samo 2X tole kar sem pripel zgoraj, pa je bila polna kapa. Za zunaj smo imeli 4X RCF art 700, dvignjene na višino cca 2 metra, spodaj na tleh pa smo na eno stran odra (levo ali desno) dali 2X RCF serija 500 link.

Če smo imeli recimo na 80 % odprto, nisi mogel stat pred odrom ker je bolelo, hkrati pa je bil odlično ker smo recimo tudi v šotorih (kjer je sploh zafrknjeno ozvočevat) imeli vrhnje zvočnike odprte nekje na 80 %, medtem ko so bili spodnji nekje na 50 % pa je bilo vsega čez glavo. Pa še zvočniki niso trpeli, ker so bili mnogo pod nazivno obremenitvijo... Enega art 500 imam še, če te zanima... dam skonto...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2022 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe, Sebastijan, ravno te zvočnike imam tudi sam (ART700 za main in ART500 za monitoring) in lahko potrdim, da so super zvočniki. Za noter bi bili po mojem že ART500 vrh glave. Obstoječe zvočnike lahko uporabite za monitorje, če nimate in-ear (slednjo rešitev sem sam izdelal svoj čas za naš band kar s FM oddajnikom - as long as it works it ain't stupid Wink )

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2022 3:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se mi niti ne zdi tako drago...
Na zadnje sem ozvoceval z nekimi "zivalskimi" JBL-i. Ne spomnim se vec kateri, a je tudi zunaj dobro "pojalo".

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group