www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

matlab pridobivanje podatkov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jerry99
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Jul 2022 8:30
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.45
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 10, 2022 10:26 pm    Naslov sporočila:  matlab pridobivanje podatkov Odgovori s citatom

Pozdravljeni. Nisem ravno vedel kaj napisati, za naslov te teme. Izdelujem program, pri katerem sem naletel na dočene težave. Moram tudi priznati da nisem ravno iz programerskih vod in se bo zato mogoče to vprašanje komu zdelo smešno ali pa enostavno. Skratka:

Hočem narediti program, da mi bo k neki spremenljivki A prištel zaporedno vrednost iz tabele B
Vse to pišem v programu Matlab
Se pravi začel sem z for zanko vendar mi ne gre ravno najboljše. Ali mogoče ve kdo kaj bi bilo dobro?
Prvi del kode mi deluje drugi pa ne vrednosti posameznih tabel so velikosti 3540x1



matlab.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  15.95 KB
 Pogledana:  17 krat

matlab.PNG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.17
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri matlabu je potrebno miselno preklopiti na večdimenzionalne spremenljivke. Matlab brez for zanke zna matemtaično obdelati posamezne vrednosti v celotnem vektorju/tabeli.
Če pripneš vse kar imaš, tudi vektor W_br, in vrednosti ostalih spremenljivk pa če točno definiraš kaj bi rad naredil, ti lahko pomagam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisto zadnjo for zanko lahko izpustiš. Pri matlabu moraš razlikovati med operatorji na posameznih elementih polja (array operation - npr. množenje istoležnih elementov v vektorju) in matričnimi operacijami (matrix opreration, npr. množenje dveh vektorjev da kot rezultat matriko ali skalar): https://www.mathworks.com/help/matlab/matlab_prog/array-vs-matrix-operations.html
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group