www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Najemnina za gretje sedežev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3223
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 28, 2022 10:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Krampus je napisal/a:
Če avto ni bil na lokaciji, ki si jo prijavil, si se zlagal.

Sedaj pa ti meni povej kdaj opaziš praske ali udrtine na avtu?
Še nikoli se mi ni zgodilo, da bi to opazil na parkirišču in take prijave gredo vedno preko prsta.


Enkrat se mi je zgodilo, da jih je "opazila" ena živčna teta, ki je parkirala za mano. Me je prav počakala, da sem prišel iz trgovine in se začela dret name, da sem ji podrsal odbijač. Bila je vsa penasta, grozila s policijo, jaz sem jo pa poslušal in se smejal. Ker nisem nič reagiral na provokacijo, jo je še bolj podžgalo in je zahtevala N x 100 EUR (N>5). Ko sem vzel v roke telefon in vpričo nje odtipkal 113, je pa sedla v avto in se odpeljala.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 28, 2022 11:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Proteus je napisal/a:
Krampus je napisal/a:
Če avto ni bil na lokaciji, ki si jo prijavil, si se zlagal.

Sedaj pa ti meni povej kdaj opaziš praske ali udrtine na avtu?
Še nikoli se mi ni zgodilo, da bi to opazil na parkirišču in take prijave gredo vedno preko prsta.


Enkrat se mi je zgodilo, da jih je "opazila" ena živčna teta, ki je parkirala za mano. Me je prav počakala, da sem prišel iz trgovine in se začela dret name, da sem ji podrsal odbijač. Bila je vsa penasta, grozila s policijo, jaz sem jo pa poslušal in se smejal. Ker nisem nič reagiral na provokacijo, jo je še bolj podžgalo in je zahtevala N x 100 EUR (N>5). Ko sem vzel v roke telefon in vpričo nje odtipkal 113, je pa sedla v avto in se odpeljala.


No, to je že off teme.
Sem imel podoben primer na parkirišču pa spoh v avtu nisem bil, ampak eno 5m stran. Moški in ženska nista bila čisto pri pravi. Mož je znorel in na silo odprl vrata, ta so pa poškodovala moj avto. In ta me na lepem začne nadirat, kr nekaj...Vzamem telefon, da bom navidezno poklical 113 pa je ženska že klicala 113. "ona meni, ne kličte jih ker so zasedeni" Ok, bila je samo praska in se odpeljem. Ta dva pacijenta sta šla na PP Črnomelj in natvezila nekaj kar sploh ni bilo res. Aktivirali so cel OKC NM za menoj, nato dobim klic iz PP da z tema dvema ni vse ok. Nisem zahteval nič, a dogajalo se pa je Confused

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2022 8:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V tem primeru imajo novi avti zagotovo kake senzorje vibracij ali podobno in lahko zaznajo tudi udrtine, praske ipd.

Pa še kamere imajo in lahko snemajo 360°. Danes je v avtih "ni da ni" zadev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2022 8:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Problem vseh teh podatkov je, da kot uporabnik in lastnik vozila nimaš vpogleda v to. Samo mali delček ti dajo.

No to!

Dostop do teh podatkov bi moral imeti izključno samo lastnik.

Ostali pa samo s privoljenjem lastnika in samo v delu, ki je nujno potreben.

Lastnik bi torej moral imeti možnost administracije uporabnikov in vsebine po uporabniku.

Realnost pa je, da gre vse skupaj v smeri 1984.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2022 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Isto je pri socialnih omrežjih, telefonih (gugl, epl ...), IoT igračah ... Uporabnikom se fučka za zasebnost. Važno, da zadeve delajo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2022 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
...
Na zavarovalnici je hotel svojo previdno vožnjo dokazati s kamero, ki jo je imel v kabini. Ves čas je vozil počasi za enim tovornjakom. Trdil je, da je prišlo do zdrsa zaradi neprimerno vzdrževane ceste.

Zavarovalni agent pa takoj kot iz topa, da se lepo vidi, da ni prilagodil hitrosti.
...

Kaj ni vseeno če je prilagojena hitrost ali ne? Če imaš vsaj osnovni kasko krije nenamerni zdrs iz ceste dokler imaš legalne gume, če ga nimaš oz imaš samo delni kasko ga ne, ne glede na hitrost.
Zavarovalnica nima nič z vzdrževanjem cest.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2022 2:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Old timerji bodo postali iskana in draga roba! Smile
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group