www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Varmig 1400

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.83
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2022 4:10 pm    Naslov sporočila:  Varmig 1400 Odgovori s citatom

Že nekaj let imam ta aparat, ne delam veliko z njim. Sedaj se želel variti neke pohištvene cevi 3mm pa me zafrkava. Ne morem delat lep var. Po nekaj sekundah začne prekinjati/ špricat. Kot da se nekaj pregreje in nima dovolj A. Se mi tudi zdi da ni nobene razlike med 3. in 4 stopnjo. Sem pa dobil občutek, da če naslonim šobo na material da potem bolje dela? ali je to sploh možno?
Ima kdo ta model in da je imel kakšne težave. Če dlje časa varim se tudi pregreje in se izklopi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2022 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko so problem kabli. Jaz sem pri enem MMA aparatu dobil praktično nov aparat ko sem menjal dovodne kable in uredil maso.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2022 8:23 pm    Naslov sporočila:  Re: Varmig 1400 Odgovori s citatom

H20 je napisal/a:
Že nekaj let imam ta aparat, ne delam veliko z njim. ...


Če je tudi žica stara potem je verjetno oksidirana po površini. Poskusi jo odviti kako plast. To je lahko vzrok za prekinjanje.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.83
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2022 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žica ni videti kaj posebno slaba- oksidirana. Aparat je vedno na suhem.

Dovodni kabel je 1,5 kvadrat. Kako debel mora bit za maso? se mizdi kar tanek, ne vem točno a je 16 kvadrat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2022 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

2,5 mm^2 mora biti kabel za 16 A.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.83
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2022 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem opazil, da bi se kabel kaj pregreval. Koliko pa lahko vpliva na delovanje aparata, na končno ampreražo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2022 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni je bilo točno to. Slab kabel in ni tekel dovolj velik tok.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2022 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

H20 je napisal/a:
Žica ni videti kaj posebno slaba- oksidirana. Aparat je vedno na suhem.

Dovodni kabel je 1,5 kvadrat. Kako debel mora bit za maso? se mizdi kar tanek, ne vem točno a je 16 kvadrat.


Običajno se niti ne vidi. Varilna žica je bolj mat - se ne sveti. Žica je bila v stečajni masi neke firme, ki nam je bila dolžna (vprašanje koliko časa je bila kje v skladišču) Tudi mi smo najprej sumili aparat. Ko se je težava pojavila še na drugem aparatu smo šele posumili žico. Ko so se odvila dva ali tri sloja je aparat začel normalno delovati.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.83
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2022 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@qwertz a govoriš o napajalnem kablu?? morda sem naredil napako, ker ga nisem v celoti lepo razvil- raztegnil. Mislim da je že originalen kabel bil 1,5. ker je bil kratek sem zmontiral daljšega... Bom pa zamenjal za 2,5, to je najlažje in najceneja, kar lahko naredim.

@silvo, ampak če žica oksidira potem bi na celem navitju, saj ni tako vodotesno navita, da bi samo malo nekje....

Mislim pa da imam tudi ta tanko žico 0,6.... si bom v službi en kolut sposodil za test....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.83
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 24, 2022 5:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem se poglobil v problem, razkopal aparat. Prvo sem se čudil, kako lahko zadeva sploh deluje. Iz sec. navitja greta 2 žici masa 4mm2 do nekega razdelilca in potem naprej samo ena 4mm2 do kabla od mase, ki pa je mislim da 16mm2.
Napajalni kabel je vse povsod 1,5mm2. Varilna žica je oksidirana, zgleda kot da je bakrena Sem vzel šmirgel in jo nekaj metrov spoliral. Notranja šoba je bila slabo pritrjena, sem jo na roke odvil. Spucal luknjico z majhnim svedrom. Žica e drugače 0.8mm. Je pa aparat l 2003, torej tudi žica priblično toliko stara. Se ne spomnim, če sem jo že kdaj zamenjal, ker aparat malo uporabljam. Mislim, da sem samo 1x napolnil 5kg co2.
@Silvo je imel prav....Skratka, sedaj se da ponovno lepo variti, lep tekoči var, lepo se nanaša. Na žico, pred podajalnim motorjem, sem sedaj nekako namestil šmergel papir in upam, da se bo malo čistila, predno vstopi v vodilo. Drugače bom moral vsake tok metrov odvit in ročno spucat. Nebi pa srran metal, jo je še 1/2 koluta, je pa sedaj žica draga.
Skratka, napaka je bila nekje na tej relaciji. Napajalni kabel je pa očitno dovolj 1,5m2 za teh 140A. Verjetno ravno na meji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group