www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Orodje v delavnici: ščipalke
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2022 7:51 pm    Naslov sporočila:  Orodje v delavnici: ščipalke Odgovori s citatom

Ena večnih tem je orodje v domači delavnici. Predlagam, da odpremo več tem, kjer si bo9mo izmenjali dobre (in tudi slabe) izkušnje z orodjem, ki ga uporabljamo vsak dan. Se zgodi, da kakšen kos drago plačamo, pa je zanič, včasih pa imamo srečo in nek cenen kos orodja zdrži leta uporabe.

Začnimo s ščipalkami. Te so lahko potrošni material, ali pa tudi ne.

Ene najboljših za tanek baker, ki sem jih imel, so duratool D01012, ki se jih več ne dobi. Na žalost so srečale kratek stik na baterijskem paketu in so postale škrbaste.

Za malo debelješe ščipanje se mi najbolj obnesejo (kar se vzdržljivosti tiče) wiha z 44 1 04 115. Te so dale že "vraga in pol" skozi, pa režejo še kot prvi dan.

Za "težkometalna" dela pa so mi še vedno najbolj koristile modre ščipalke od uniorja. Z njimi ščipam celo zajle za bicikel, pa se nič ne pozna.

Približek tistim duratool so ene "noname" kitajske z modrim ročajem, ki sem jih dobil poleg 3D printerja (za ščipanje filamenta). Saj so, ampak to ni to. Bi bil vesel kakšnega namiga za "flush" ostre ščipalke, nekaj podobnega kot na prvi fotografiji.



duratool D01012.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  436.93 KB
 Pogledana:  2 krat

duratool D01012.jpg



wiha z 44 1 04 115.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  475.81 KB
 Pogledana:  2 krat

wiha z 44 1 04 115.jpg



unior_ščipalke.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  73.58 KB
 Pogledana:  0 krat

unior_ščipalke.jpg



noname čajna.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  519.71 KB
 Pogledana:  0 krat

noname čajna.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2022 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za tanek baker mi LINDSTROM najbolj sedejo v roke.
So malo dražje, jih pa ne zamenjam.
So pa različno brušene in zato nimajo vse enakega odreza.



IMG20220919203104.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.14 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG20220919203104.jpg



_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
shar
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Feb 2016 11:15
Prispevkov: 112
Aktiv.: 1.13

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2022 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od ščipalk so pri meni največ v uporabi Knipex 77 01 115. Boljših v vsakdanji praksi glede ostrine, natančnosti in vzdržljivosti v taki obliki in velikosti zaenkrat ne poznam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2022 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na šihtu sem imel takšne, so precej preščipale.


ščipalke.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.03 KB
 Pogledana:  1956 krat

ščipalke.jpg



_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2022 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če boš kaj v Ljubljani, se ustavi v HTE. Ima celo zbirko modelov tegale. Razmeroma poceni, pa kljub temu vzdržijo precej. Jaz jih menjam, ko po "pomoti" cviknem kako reč, ki ni v njihovem opisu del. Wink


Scipalke.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  103.87 KB
 Pogledana:  7 krat

Scipalke.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2022 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potegnjeno iz predala:


Ja, tole pa je sigurno "oldtimer" med ščipalkami. Starost med 25 in 30 let. Lepo očuvan uniorjev komplet. Tole so mi nabavili na firmi moje prve zaposlitve. Gre za zelo kvalitetne ščipalke. Rezila so različnih oblik. Tole sem rabil precej pri menjavi kakega klasičnega čipovja, ko je bilo potrebno pošipati nogice.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 6:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rumeno/črne iz hte so odlična izbira. Tiste modre, ki sem jih dobil poleg 3d printerja, so pa očitno pozabili kalit. Pri 1mm bakreni žici se kar precej pozna "udrtina" na rezilih Rolling Eyes So pa menda te modre kopija teh
Ne ebay-u jih je za precej manj denarja ogromno. (sicer so kopija od kopije, kopija) So malo boljše kvalitete kot tiste katere sem dobil poleg printerja.


Nazadnje urejal/a ule Tor Sep 20, 2022 8:48 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam 4 različice rumenočrnih™ V službi pa za ščipanje finih stvari Cimco 10 0804, za zelo grobe pa Knipex 7372180.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za kable in prste dolžnikov lahko uporabite tak tip klešč. So super in res gre kot topel nož skozi maslo.


unior.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  20.03 KB
 Pogledana:  0 krat

unior.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, za konkretnejše kable so nepogrešljive Smile
Drugače pa "oranžnočrne" iz HTEja dobiš tudi v Justu, jih je pa precej modelov in cene od 7 do xx EUR. Se najcenejše obnesejo povsem ok v večini primerov. Nad Bernsteinovimi sem bil precej razočaran, dobro pa se obnesejo še modre "RND Lab", mislim da smo jih naročali pri TME.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mateik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Avg 2022 18:31
Prispevkov: 146
Aktiv.: 7.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 12:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tele oranžno-črne so res najboljše. Dobi se jih tudi v Bauhausu in IC elektroniki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dober_Dan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Mar 2022 20:13
Prispevkov: 30
Aktiv.: 1.23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kvaliteta za fina dela ni poceni: Erem 503E, Erem 512N
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 450
Aktiv.: 2.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2022 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

STAHLWILLE. Very Happy Eden redkih kosov orodija kjer nisem šparal denarja.

Pred cca. 30 leti sem jih kupil v Ljubljani v Metalki, takrat drago ko žafran, spomnim se da se mi je prijatelj smejal ko je rekel da se v Italiji dobi komplet štirih, dvoje ščipalk, ravne in čelne ter še dvoje špičaste klešče, ravne in krive, za desetkrat manjši denar.
No ja, kakorkoli, jaz vem da so se mi te Stahlwille ščipalke do sedaj amortizirale že najmanj desetkrat, pa mislim in upam da bodo zdržale še enkrat toliko.

V vseh teh letih se je zgodilo edino to da se je na eni strani odlomila vzmet, kar je sedaj lahko samo dokaz da so se tudi veliko uporabljale. Cool In po toliko letih v zglobu še zmeraj nimajo "lufta", še sam ne morem verjeti, res pa je da včasih dam tja kapljico olja, verjetno je tudi to veliko pomagalo.



20221017_220710M.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  245.98 KB
 Pogledana:  5 krat

20221017_220710M.jpg



_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2022 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

najreje imam modro- rdeče kotne knipex imam tudi oranžne in sive pa ne vem kje so


1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.05 MB
 Pogledana:  3 krat

1.jpg



_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2024 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno dobil. Sicer ni bilo v planu nakupa a sem jih vtaknil v košarico, da sem izpolnil kvoto pošiljanja brez poštnine.
Kar solidne ščipalke po prvem vtisu "ekvivalentne" tistim rumenim, ki jih prodajajo v trgovinah z elektroniko a so precej cenejša.



Link

Ps: Glej ceno -ne znajo računat - 2.2€ po kom pri paketu z 10kom
Confused

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group