www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iskra Savica - oznake

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simooon
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 29 Jan 2014 18:36
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: Primorska Brkini

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 8:26 pm    Naslov sporočila:  Iskra Savica - oznake Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Zelo me zanimajo radiji Iskra Savica.
Tak radio smo imeli pred časom in si sedaj želim enega obnovit.
Nabavil sem model sn 121.

Me pa zanima kakšne so razlike pri teh radijih saj obstaja veliko različnih oznak?
Sn 121, ssg 1320, ssg 1260 ...?

Zanima me katere različice z gramofonom obstajao in ali je v kvaliteti kaka bistvena razlika? Preden začnem z obnovo bi rad vedel kateri model je najboljši.
Vidim da je tudi število gumbov na desni strani različno, od 5 do 7, kakšne so to razlike?
Tega ki sem kupil potrebuje manjša popravila, če kdo te stvari popravlja se zelo priporočam za kontakte.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
simooon
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 29 Jan 2014 18:36
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: Primorska Brkini

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 9:32 am    Naslov sporočila:  Slika radija Odgovori s citatom

Pošiljam še sliko.
Je sicer kar ohranjen, ima pa par odrgnin, ki jih bo težko popravit da bojo brezopazne.
Zanima me ali je kdo bi pri teh radijih zamenjal kakšno stranico, je to izvedljivo?



IMAG0492.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  908.95 KB
 Pogledana:  7 krat

IMAG0492.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bolj težko , saj je iverica. Če boš rabil kak gramofon , bi se še kak našel (za Savico) .
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simooon
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 29 Jan 2014 18:36
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: Primorska Brkini

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.
Gramofon trenutno res ne dela, ampak zgleda pa zelo ohranjen.
Sem videl da sta v notranjosti dve žički odcinjeni, tako da moram najprej preveriti če je samo to vzrok za nedelovanje.
Potreboval bom nov gumb za visoke tone, predvidevam da še eno žarnico za desno stran, ter poskušal bi pridobiti kakšno bolj ohranjeno tisto sprednjo črno/krom ploščo, če premontaža ni prezahtevna.

Kaj pa tist oznake zadaj, a kdo ve kakšne so razlike?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
simooon
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 29 Jan 2014 18:36
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: Primorska Brkini

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 7:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gramofon sem uspel popraviti do te mere, da se lepo vrti Smile
Ampak je bilo delovanje zelo tiho. Nekaj signala je sicer prišlo do zvočnika ampak zelo malo.
Nekako se mi je zdelo, da bi bila lahko kriva glava za slabo delovanje, tako da sem jo malo razstavil in uspel uničit. d'oh!
Sedaj se res priporočam, če ima kdo gramofon za savico ali vsaj glavo(igla zgleda vredu). Pripravljen sem zamenjat tudi za radio-gramofon Iskra Portorož, je lepo ohranjen ampak potreben popravil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
simooon
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 29 Jan 2014 18:36
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: Primorska Brkini

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

še slika gramofona.


IMAG0513.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.28 MB
 Pogledana:  10 krat

IMAG0513.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 16, 2022 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

simooon je napisal/a:
Hvala za odgovor.
Gramofon trenutno res ne dela, ampak zgleda pa zelo ohranjen.
Sem videl da sta v notranjosti dve žički odcinjeni, tako da moram najprej preveriti če je samo to vzrok za nedelovanje.
Potreboval bom nov gumb za visoke tone, predvidevam da še eno žarnico za desno stran, ter poskušal bi pridobiti kakšno bolj ohranjeno tisto sprednjo črno/krom ploščo, če premontaža ni prezahtevna.

Kaj pa tist oznake zadaj, a kdo ve kakšne so razlike?

Zanima me kolikšns je moč ŽARNICE za Savico
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 16, 2022 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moč žarnice (pilotke) v radiu Savica je 2W.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 17, 2022 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cici je napisal/a:
Moč žarnice (pilotke) v radiu Savica je 2W.

Sem bolj slabo postavil vprašanje
koliko V voltov in moč pa praviš 2w, ali mogoče veš kje bi se dalo dobiti.
Hvala in Lp Pavel
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 17, 2022 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

7V 0,3A Tu jih imajo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group