www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Orodje v delavnici: spajkalniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2022 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

(1) Weller WECP-20,
(2) Weller Pyropen Piezo je zamenjal TS100 za katerega sem izdelal adapter, da ga lahko priključim na Hofer baterije za orodja,
(3) in imam še Ersa i-CON 1.

Vsak ima svoje prednosti in pomanjkljivosti.

Pri Weller nisem opazil, da bi obstajali kakšni posebni problemi s konicami.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 168
Aktiv.: 4.84
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2022 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem še kar na Weller-ju WTCP 51 Laughing

Če pa ima kdo 3k viška... JBC is the name Wink

https://www.youtube.com/watch?v=2vpTYaDGmCs
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En zanimiv in cenovno ugoden brezžični spajkalnik SolderGO:
https://www.kickstarter.com/projects/422909497/soldergo-the-smart-ergonomic-soldering-iron
https://soldergo.com/
https://www.electronics-lab.com/soldergo-the-smart-ergonomic-soldering-iron-launches-campaign-on-kickstarter/

Upam, da srake ne ukradejo tudi tega, ker ponavadi potem rata eno skrapucalo iz obsolete komponent.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 5:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje je pravzaprav "fora" teh brezžičnih/prenosnih spajkalnikov? Jaz sicer že leta med ostalim orodjem tovorim enega Wellerja W61 ... ampak če prav pomislim, nisem prepričan, če sem ga uporabil več kot trikrat. Nekako sem mnenja, da je tam, kjer je potreba po "terenskem" spajkanju narobe nekaj drugega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Kje je pravzaprav "fora" teh brezžičnih/prenosnih spajkalnikov? ..........
Imam dva plinska Wellerja Pyropen in Pyropen Jr, ki sem jih uporabljal na Kosovu in to na samo enem kuclu, kjer ni bilo 220V, drugače jih imam, bolj kot ne, za okras.
Pa še to sem ju uporabljal, v glavnem, za stisljive bužirke.
Drugače smo na terenu tudi spajkali, recimo konektorje za koaks, če si menjal modul v Storno ali Motorolinem repetitorju, je bilo tudi potrebno spajkanje in še kaj bi se našlo...

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Kje je pravzaprav "fora" teh brezžičnih/prenosnih spajkalnikov? Jaz sicer že leta med ostalim orodjem tovorim enega Wellerja W61 ... ampak če prav pomislim, nisem prepričan, če sem ga uporabil več kot trikrat. Nekako sem mnenja, da je tam, kjer je potreba po "terenskem" spajkanju narobe nekaj drugega.


Kaj bi potem šele rekel na tako igračko....
https://eleshop.eu/jbc-b-iron-210-wireless-soldering-station.html

Tega sem pred kratkim preizkusil in je štorast. Je zelo "bajsast". Razlika je, kot med svinčnikom in tadebelim flomastrom. To enostavno ni to.

Štos teh wireless igrač je "wireelss". Da ni kabla. Ne vem pa, če si kaj takega želim pri spajkalniku. Raje imam tanek silikonski kabel (weller je tu svetlobna leta pred ostalimi) s fino ročko, kot pa nek neroden debel "wireless"

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, te bom cez kak mesec povabil na delovni obisk kablirat orgle v Sentvid pri Sticni! Wink Bos v praksi videl, cemu prenosni spajkalniki ... Very Happy TS80P povezan na "nas" powerbank s spodobno LED razvetljavo je zlata vreden, ko lotas leze nekje pod orgelskimo sapnicami ...

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2022 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huh Confused moram odgovorit, čeprav me boste verjetno sesuli s kontra argumenti. Mogoče so tale moja stališča tudi malce povezana z delom na stvareh, kjer se načeloma spajkani spoji lahko obnesejo slabše od krimpanih, vijačenih, ... Ne rečem, da se stvari tudi na terenu ne da dobro pospajkati, ampak ...

Jaka ja, za kake hudo specifične stvari verjetno res pride prav. Ste pa verjetno redki, ki pogosto naletite na takšno delo. Pyropen me nekako nikoli ni prepričal v svojo uporabnost. Za krčke pogret imam itak vedno vžigalnik v žepu ali pa fen uporabim za kaj večjega.

Mosqito draga igračka. Smile Pa verjetno težja od katerekoli ročke z žnoro. Itak je pa ... če prav razumem bolj namenjen namiznemu spajkanju. Zanimivo bi ga bilo potestirat s spajkanjem kakega malo daljšega stringa vrstnih sponk ali pa česa podobnega. Wink

Mucek sporoči, pa pridem. Verjetno se kablira z nekoliko drugačnimi kabli, kot jih običajno srečujem. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2022 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ouyeah, 25x0.22 mm2 Wink Pa dosti jih bo ...

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group