www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

zavora na motorju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Običajno je podatek o zavori na tablici od motorja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.88
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

trot je napisal/a:
Glede reže: glede na to kako funkcionira, bi rekel da se ne da nastavit. Ker vsakič, ko zavoro vključiš/izključiš, se elektromagnet in potisna plošča pomakneta v desno. Skupaj potujeta v desno. Ko magnet povleče potisno ploščo, ta zablokira (zaradi teh kroglic) magnet pa se premakne proti njej. Ko pa magnet spusti, pa ju narazen odrivajo vzmeti. Takrat pa magnet zablokira (zaradi teh kroglic), potisna plošča pa se umakne naprej v desno.

Da pa se nastavljat sila vzmeti. Sem poskušal, ampak ne dobim dobrega delovanja - ali ne prime, ali pa drgne in se greje in čez čas zasmrdi.

Najraje bi te kroglice v potisni plošči pobral ven... samo najbrž je nek razlog, da so tako zasnovali zavoro. Drugače proizvajalec motorja je ABM. Na zavori pa nič ne piše - a je ponavadi to isti proizvajalec, mogoče bi jim pisal, če mi razložijo kako to deluje Smile


Sicer se s tako zavoro nisem še ukvarjal, je pa prav gotovo namen teh kroglic, da uravnavajo režo.
To je po moje samodejno uravnavanje reže glede na izrabljenost ferod - oblog na zavorni plošči.
zato, da bo vse dobro delovalo, bi jaz te tri nosilne stebričke dobro očistil in po potrebi zgladil z finim (400) brusnim papirjem, nato bi očistil in podmazal tudi tisti del kjer so kroglice, tako bi se plošča ko jo pritegne magnet zopet dovolj odmaknila, da ne bi zavirala motorja.

Preglej tudi zavorno ploščo, če ni mogoče kje kaj izkrivljeno in se za kakšnega 0.5 mm upogne, ko jo vzmeti stisnejo. Plošča bi morala biti povsem ravna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takega sistema še nisem videl. Potisna ploščica mora v vsakem primeru hodit v obe smeri. Preveri, če je tisti sornik enako debel po celi dolžini. Je okrogel ali jajčast. Se da privijat not in ven ne glede na nastavitev reže? Morda gre za kak sistem ročnega popuščanja.
Veliko zavor ima namreč možnost ročnega popuščanja sploh kake zavore na strojih kjer je potrebno kaj nastavljat. Recimo tak primer smo imeli na furnirnih škarjah. Pri menjavi noža je ostrilec zavoro sprostil in namestil ročico za ročno premijanje, tako da je lahko točno nastavil nož.
Glede na to, da sta na ohišju magneta in potisne plošče dve izvrtini domnevam, da je to za ročno popuščanje. Poslikaj tablico motorja. Mora bo Google vedel kaj več Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.05
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@jozede: dobra razlaga in predlog Smile Bom sprobal in javim če je kaj bolje Smile
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.05
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 9:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem prešmirglal osi. Mogoče je malenkost bolje, ne pa bistveno.

Potem sem še tuhtal: kako hitro pa se mora motor tipično sploh ustavit? Zdaj sem bolj na lahno zategnil vzmeti in se mi ustavi po cca dveh sekundah. Pa se ne greje.

lp

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 7:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ustaviti se mora v času, katerega zahteva operacija, ki jo ta motor izvaja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 19, 2022 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali deluje kot je treba?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group