www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Priklop slušalk na tv ali pc problem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2022 4:01 pm    Naslov sporočila:  Priklop slušalk na tv ali pc problem Odgovori s citatom

Slabo slišim in bi na TV priklopil slušalke, ko pa to naredim pa se izklopijo zvočniki. Tako ostali nimajo tona. Zvok na slušalkah in zvočnikih torej ni možen. Ko sem sliko in zvok prenašal s PC-ja na TV preko HDMI kabla in na Pc-ju vklopil slušalke, je zvok na TV - ju izklopljen. Kaj svetujete ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2022 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To, da se zvocniki deaktivirajo, je feature, ne bug - je misljeno tako. Nekatere naprave imajo moznost tudi preko menija izbrati, da zvocniki ostanejo aktivni, tudi PC (odvisno od zvocne kartice)

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2022 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
...... Nekatere naprave imajo moznost tudi preko menija izbrati, da zvocniki ostanejo aktivni, tudi PC (odvisno od zvocne kartice)

Lp, G

Na mojem Panasonicu je že tako, v nastavitvah za zvok nastaviš, da kljub priklopu slušalk ostanejo zvočniki aktivni.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2022 5:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da ima večina TV-jev to možnost da se preko menija vklopi zvok tudi pri priključenih slušalkah na konektorju - izhod slušalke. Tudi sam slabo slišim in prevelika glasnost (da jaz še slišim ) je moteča za ostale člane . Nabavil sem brezžične slušalke ( Senh...er). Modul z napajalnikom in oddajnikom vklopim na izhod za slušalke na TV-ju kateri se radijsko poveže z baterijsko napajanimi slušalkami. Ko jih ne uporabljam se slušalke polnijo na tem modulu. Pred leti sem to imel na Philips TV in je to delalo po defoltu ( ni izklopilo zvočnikov). Sedaj pa imam že nekaj let to montirano na Sony-ju. Tu sem se pa dodobra namučil da sem uspel preko menija nastaviti, da se zvočniki niso izklopili. V Big B se me "strokovnjaki "prepričevali da se to ne da, vendar mi je uspelo. Seveda sem jim to povedal, da ne bojo še naprej kupcev učili krive vere. Malo se poigraj v meniju audio... So pa te slušalke super zadeva.

LP Brane

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2022 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bbrane je napisal/a:
....Tudi sam slabo slišim in prevelika glasnost (da jaz še slišim ) je moteča za ostale člane . Nabavil sem brezžične slušalke.......
Enako pri meni, s tem, da sem nabavil BT slušalke v Lidlu in BT oddajnik pri in si lahko dam na glas kolikor želim.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žal mi nobeden odgovor ne pomaga, imam FINLUX in SAMSUNG TV pa nobeden v nastavitvah pod zvok nima možnosti nastavitve da se vklopi zvok pri vključenih slušalkah. Nastavitve sem poskušal tudi s tem, da sem vklopil slušalke v TV.
bbrane piše, da se je moral dodobra namučiti da je uspel preko menija nastaviti, da se zvočniki niso izklopili. Kako torej to nastavljanje poteka ?
Zanimivo, da tudi PC prekine zvok čim vklopim slušalke, v nastavitvah pa nič od nič za vklop zvoka za ta primer.
Res žalostno, da ta nastavitev ni vključena z namenom, da bi mnogi ki imajo problem s sluhom bili prikrajšani za težave, ki jih imajo s tem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povej točen model/oznako tvojega Samsung in turka Finlux TV-ja, npr:
UE43TU7022KXXH
UE43RU7172UXXH
...
32FHA2108
65UHA2108
...

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točen model je FINLUX 65-fun-8060 (kar velik ekran)
V meniju je 1.tv 2ext 3back av 4.hdmi1 5.hdmi2 6.ypbpr 7.vga/pc 8.wireless display
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale tvoj Finlux ima SCART. Ton iz scarta pelješ na oddajnik. 5 minut lotanja. Nobenih menijev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa je na SCART OUT audio stalno prisoten? Pa verjetno bo potrebno še nek headphone amp dodati.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo treba res srečo imet, da ne bi špilalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 3:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo, samo verjetno (pre)potiho.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 3:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TUKAJ so navodila za model 65fuf9060 in poglej, če imaš podobne nastavitve tudi v svojem modelu, ker točno za tvojega na hitro nisem našel.
V nastvitvah pod "Sound Output" poglej, če imaš nastavljeno TV ali Headphone Only, nato pod "Advanced Settings" izberi "Balance".
Str. 19/20 Sound Menu Content:
"This feature will be activated if Sound Output option is set as TV or Headphone Only. Balance item adjusts the balance level of the TV speakers and
headphones together."
Mogoče je to to.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo da ima v menijih pri slušalke izbiro lineout ali slušalke pa se ton prekine na zvočnikih tv v obeh primerih nastavitev, je pa zvok v slušalkah.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2022 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
TUKAJ so navodila za model 65fuf9060 in poglej, če imaš podobne nastavitve tudi v svojem modelu, ker točno za tvojega na hitro nisem našel.
V nastvitvah pod "Sound Output" poglej, če imaš nastavljeno TV ali Headphone Only, nato pod "Advanced Settings" izberi "Balance".
Str. 19/20 Sound Menu Content:
"This feature will be activated if Sound Output option is set as TV or Headphone Only. Balance item adjusts the balance level of the TV speakers and
headphones together."
Mogoče je to to.


navodila so na strani https://www.target.no/Files/Files/Bruksanvisninger/tv/Finlux/65FUB8060.pdf

Tv pa gledamo na HDMI vklopu, mogoče je to problem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group