www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Laserski tiskalnik
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 12:29 pm    Naslov sporočila:  Laserski tiskalnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Trenutni brizgalni tiskalnik, v bistvu multifunkcijska naprava ima 7 let in je začel delat težave.
Ker nimamo kje uporabit bone za nakup računalniške opreme, sem razmišljal o novem printerju.
Iščem kakšen nasvet v smeri nakupa laserskega tiskalnika, price/performance.
Načeloma zadošča črno-bel, nebi pa imel nič proti, če je barvni za malo več, ker pride prav za otroke.
Za službo mi zadostuje črno-bel.
3 otroci, osnovna šola, prvi letnik srednje, prvi letnik faksa. (včasih potrebujejo kaj barvano).
Skupaj 1.500 črno-belih printov/letno. Barvnih 300.
Na trenutnem brizgalnem imam še scaner in gumb za kopijo, ki bi bila tudi zaželjena.
Nimam pa brezžične povezave, ki bi bila tudi zaželjena na novem, da lahko dostopamo tudi iz drugih računalnikov.
Kaj ste vi nazadnje kupovali, da so barve cenovno dostopne? Lahko bi uporabljal ne original kartuše , nebi pa se igral s polnjenjem starih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 12:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem lani vzel hp m283fdw in sem zadovoljen.
Ima vse kar rabiš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aja, a ima sploh smisel vzeti laserskega za take količine?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za dostop iz več računalnikov ni potrebna brezžična povezava. Niti žična mrežna ne, če imaš bližnji računalnik prižgan ves čas in ga določiš za tiskalniški strežnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda se. Nimaš več težav z zasušenimi kartušami, ko ga najbolj potrebuješ.
Jaz imam brother DCP-L3550CDW ki je all in one. Toner je sorazmeroma poceni izpis je super. Ima wifi, skenira lahko na PC, na telefon, direkt na mail ali v oblak (dropbox,...)

p.s. gledam, da je ta printer 2x dražji, kot sem ga pred 3.leti kupil ?!?!?!

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Seveda se. Nimaš več težav z zasušenimi kartušami, ko ga najbolj potrebuješ.
Jaz imam brother DCP-L3550CDW ki je all in one. Toner je sorazmeroma poceni izpis je super. Ima wifi, skenira lahko na PC, na telefon, direkt na mail ali v oblak (dropbox,...)

p.s. gledam, da je ta printer 2x dražji, kot sem ga pred 3.leti kupil ?!?!?!


Na Canon MP280 se mi kartuša ni nikoli zasušila.

Pozna kdo tega HP COLOR LASERJET MFP 178NW?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saso232
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 28 Okt 2022 17:10
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2022 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred parimi dnevi sem bil v isti dilemi HP ali Brother na koncu sem se odločil na osnovi cene kasnejših kartuš kjer Brother premočno zamga tako z originalnimi kot z zamenskimi.

v ožjem izboru sta bila tako HL-L3210CW in HL-L3270CDW kjer sem se potem na osnovi tegale testa odločil za slednjega

https://www.pcmag.com/reviews/brother-hl-l3210cw

upam da bo kaj v pomoč

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2022 6:42 pm    Naslov sporočila:  Re: Laserski tiskalnik Odgovori s citatom

hudamravljica je napisal/a:
Pozdravljeni,
Trenutni brizgalni tiskalnik, v bistvu multifunkcijska naprava ima 7 let in je začel delat težave.

Kaj ga pa tare?

No jaz sem stvar rešil takole. Spremljal sem oglase za printerje, ki so šli iz poslovne rabe. Tako sem skoraj zastonj dobil Canon črno bel laser/multifunkcijsko, čez čas se pa je pojavila še možnost za Samsung barvni laser. Tako imam sedaj vse, le prostor sem jim moral narediti, ker so malo večji.

Ker pa praviš, da ne znate porabiti bonov pa predlagam, da ne šparaš in se odločiš za takega, ki ima res ugoden nadomestni material, tipa toneri, prenosni trakovi in bobni, fuserji,... Se potem lahko zgodi, da ko kupiš poceni barvni laser, da lahko kar še enega na zalogo, ker te komplet tonerjev pride toliko oz. več kot nov tiskalnik.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2022 7:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
No jaz sem stvar rešil takole. Spremljal sem oglase za printerje, ki so šli iz poslovne rabe. Tako sem skoraj zastonj dobil Canon črno bel laser/multifunkcijsko, čez čas se pa je pojavila še možnost za Samsung barvni laser. Tako imam sedaj vse, le prostor sem jim moral narediti, ker so malo večji.


enako

najprej sem rekel rabim en črnobeli printer za stiskat kakšna navodila . Od kolega tu gor sem dobil printer HP Laser Jet P3015 praktično kot nov 50€ zame je zadostoval...
Sedaj bolj stoji ugasnjen

Potem se je pričela korona in otroci so ostajali doma , učiteljice pa so pošiljale barvne slike in navodila za učence po mailih in so si jih printali .. enako sem nabavil barvnega
HP Laser Jet CP3525dn za 100€ in novo originalno rdečo kartušo z ebaya še 50€ in dela super .

Ni pa nobenega stranja s packanjem šob.

Pri laserju bi omenil samo nekaj : Ko neha printati ( sploh velike količine ) se mora printer sam ohladiti in očistiti , sicer se poškoduje transportni trak ki pa je precej drag . Moj tiskalnik je verjetno doživel to ker ima na transportnem traku tanko sled ki sicer ne nagaja pri tisku besedil pri velikih fotogtrafijah pa lahko pride do vtisnjene zamaknjene črte ) ( vzrok ; valji se niso dovolj ohladili in vroči valji so pustili odtis na mirujočem traku)

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2022 8:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaksna pa je zivljenska doba bobna in koliko strani ima naprintanih? To se je namrec dogajalo tudi nam, pa smo potem videli, da bi vmes morali ze 3x boben menjati glede na priporocila proizvajalca Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2022 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma boš zelo težko pregrel laserja, kot firma pa lahko. Temu naj bi bil namenjen ventilator pri strani printerja, kateri pa le izpihuje vroč zrak, novega svežega pa tudi more od nekje dobiti. Tu se mi zdi, da ga vsi pihnejo mimo, ker je tiskalnik premalo dvignjen od podlage in ima premalo špranj za dobiti svež zrak.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2022 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cene laserskih tiskalnikov, da imajo še scaner, so res pretirane. Zato sem se odločil in ostal na stari tehnologiji. Do sedaj, 25 let, smo doma zamenjali 3 printerje, ta je tretji in nikoli nismo imeli težav z zasušeno glavo. Pri zadnjem, nimam pojma koliko je bil star, ker je bil rabljen. Problem je bila dobava kartuš, ni bilo samoumevno, da jo vsaka trgovina ima. In zadnje čase je težil, da vratca za izhod papirja niso odprta, čeprav so vedno bila. Zato ni hotel printat. včasih je pomagalo, da sem jih odprl in nazaj zaprl, včasih pa sem moral izklopit printer, malo počakat in spet vklopit. Popravila ali iskanja napake se nisem lotil, ker bi moral že davno nazaj kupiti barvno kartušo in črna je šla proti koncu.
Izbral sem HP Smart Tank 720. Prevzel sem ga v četrtek popoldne in po par testih sem zadovoljen. Najboljše je, da sedaj lahko printamo iz bilokaterega računalnika v hiši, ki je priklopljen na domač Wifi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2022 6:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po pravici povedano tudi tale ni nekaj zelo ugoden. Ugodne bodo pa barve. Z malo iznajdlivosti se je dalo to reševati že na starejših tiskalnikih, ki so kartuše imeli posebej na strani, kjer so sedaj rezervarji.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2022 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Po pravici povedano tudi tale ni nekaj zelo ugoden.


2 digitalna bona = tiskalnik + miška + USB ključ + 1,2€
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2022 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@mucek

sem moral pogledat prav v servisni meni pod kodo

črnobelih ciklov ima 10.254 , barvnih ciklov pa 81.285

ne vem koliko so realni ker se jih da resetirati lahko so jih lahko pa ne

dela pa zelo lepo

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group