www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Laserski tiskalnik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2022 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam xerox workcentre 3225. Lepo je delal nekaj let, tudi s ta poceni kartušami, ki sem lih kupoval v biroprodaji.
Potem sem eno dopoldne tiskal nekaj kompletov shem in printer kar naenkrat ugotovi, da je v njem neoriginalna kartuša in da ne bo več printal, ker .... ena oslarija pač.
Mislim, da je xerox nekako posodobil firmware, čeprav škatla ni nikoli nič spraševala o tem. Tako da sedaj kupujem originale.

_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2022 9:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In xerox ima še kodirane na države. Sem kupil nov original toner kupil v UK in potem ta vrag ni hotel več sprejeti nove original kupljene pri nas. Tudi na servisu ga niso znali odkleniti.
Prav zato nočem več videti xeroxa, čeprav ni tako slab

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2022 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Energetik-m je napisal/a:
Mislim, da je xerox nekako posodobil firmware, čeprav škatla ni nikoli nič spraševala o tem. Tako da sedaj kupujem originale.

Mrežni xeroxi, ki so mi prišli pod prste so vsi imeli vklopljeno "avto update" in seveda kup njihovih oblakov. -> Če le možno vsak mrežni printer ne glede na znamko v svoj izoliran v-lan.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.62

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2022 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se mi zdi, da sta iz tega stališča HP in Canon še najbolj tumpasta. Jih ne briga prav zelo ali je original ali ne. Pri kombiniranih napravah skener deluje tudi brez kartuš ali pa daš notri zasušeno. Še najbolj butasto pa pride tale nova storitev kartuš na naročnino od HPja. Saj mogoče, da so te kartuse kaj cenejše, ma ko prekineš naročnino ti tudi deaktivirajo kartušo na daljavo. Ne vem pa kako bi se sploh počutile te naprave v svojem izoliranem v-lanu.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2022 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa zgolj izpustim nastavitev prehoda oz. nastavim neveljavno tako, da ne zna komunicirati s svetom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2022 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
In xerox ima še kodirane na države. Sem kupil nov original toner kupil v UK in potem ta vrag ni hotel več sprejeti nove original kupljene pri nas. Tudi na servisu ga niso znali odkleniti.

Zanimivo. Ali je ta toner iz UK bil prvi (naknadno kupljen) v tiskalniku? Ker, če ni bil, kako je njega sprejel, če so bili prej noter iz npr. SI?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2022 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drži
Bil je prvi. Tudi iz servisa so mi povedali, da se printer zaklene na regiji prvega tonerja.
Čisto mimo...

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.36
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2022 7:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
SimonS je napisal/a:
In xerox ima še kodirane na države. Sem kupil nov original toner kupil v UK in potem ta vrag ni hotel več sprejeti nove original kupljene pri nas. Tudi na servisu ga niso znali odkleniti.

Zanimivo. Ali je ta toner iz UK bil prvi (naknadno kupljen) v tiskalniku? Ker, če ni bil, kako je njega sprejel, če so bili prej noter iz npr. SI?
Točno v to smer se razvija tudi industrija elekričnih vozil in delov zanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2022 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dokler se ne krši načela prostega trga. Vsaj države EU (in kakšne druge U) bi morale biti obravnavane kot eno območje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2022 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni prostega trga. To je samo utopija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group