www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nekonstantno premikanje z osi
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aljazsubic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2022 23:20
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2023 8:12 pm    Naslov sporočila: icon_note nekonstantno premikanje z osi Odgovori s citatom

zovjo [slovenščina je zame španska vas] sem pred kratkim naredil svoj 3d printer. na začetku je vse delovalo normalno, sedaj ko sem pa malo spremenil program da sem dodal se grelno mizo in toplotni senzor se je zacela pojavljati ena napaka. na začetku nastavim nulto točko printerja in to vse deluje super potem pa če hočem premikati mizo po z osi se premika ne konstantno, misljeno gor se premika hitreje kot dol in ko se premika gor se premakne 2-krat toliko kot bi se smelo premakniti.primer:če premaknem mizo po z osi 2-krat zac 10 mm dol in potem 1-krat za 10mm gor se bo miza zadela v sobo na printerju po koordinatah bo pa kazalo da potrebuje še 10mm do nulte točke. program sem tudi naredil enkrat cisto od zacetka tako da res nevem kaj bi lahko bila napaka. res prosim ce mi lahko kdo pomaga ce ve kaj bi lahko bilo narobe.
hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2023 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upočasni hitrost in opazuj če mogoče gubiš korake.

Kako imaš narejeno pomik po Z osi ?

Preveri če imaš kje mehanski zdrs med osjo motorja ter premikom v Z
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aljazsubic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2022 23:20
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2023 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hitrost sem ze upocasniu pa se nic ni spremenilo. z os premikam preko navojne palice. in zdej ko sem probal zamenjat driverje je napaka ostala kar pomen da nemore bit driver po tem sem pa zamenal se kater kontakt napaja kater motor in se je napaka premaknla na x os. kar bi mi dal vedt da je programska napaka. sam nevem kako bi lahko bila programska napaka ker sem na novo naloziu marlin pa na novo skonfiguriru.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2023 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko si na novo inštaliral marlin si tudi pobrisal EEPROM ?
Si preveril z M501 ali je res vse kot si nastavil?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aljazsubic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2022 23:20
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2023 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja oboje sem naredil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 7:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš še FW ko ti je delovalo normalno?
Če ja, ga naloži in poskusi če še deluje normalno.

Ali imaš gretje mize vklopljeno ko premikaš?
Če je je morda tudi napajalnik lahko problem.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1020
Aktiv.: 5.33
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni nujno da bo tole rešitev, ampak v razmislek... Za premik mize gor potrebuješ več energije kot za premik dol....

Poglej na koliko imaš nastavljeno limito toka za koračne motorje...

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aljazsubic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2022 23:20
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 4:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne zou nimam prejsnjega programa. med tem premikanjem je bilo gretje mize izklopljejo, tudi, če bi bilo vklopljeno nebi bilo drugače saj imam za mizo svoj napajalnik.

to, da potrebuje vec sile oziroma toka tudi nebo problem saj sem na pine za z os priklopil motor za x os in se je napaka premaknila na x os, kjer je v obe strani isto premikanje na z osi pa potem ni bilo več problema.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je prej delovalo in je bila edina sprememba, ki si jo naredil zamenjava firmwara, potem je velika verjetnost, da je nekaj narobe z SW.
A si poizkusil naložiti kakšno drugo verzijo programske opreme na isto krmilno elektroniko?
In ali si poizkusil naložiti isti FW na drugo krmilno elektroniko?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljazsubic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2022 23:20
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 5:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

da spremenil sem program ampak sem ga tudi čisto na novo naredil od zacetka in je napaka ostala. tako da nevem, ali je prejsn program kje shranjen se notr al kako je ampak jaz sem program pisal v marlinu in tam ko sem ga drugic delal samo nastavil okolje ter katero mizo imam, orientacijo osi (ce je inverted al ne) ter kako delujejo endstopi (ce je inverted function al ne)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Parametri za driver so pravi?
Je izbran pravi driver?

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aljazsubic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2022 23:20
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja driver je isti in parametri mislim da so pravilni, ker ce nebi bili bi se to dogajalo na vseh 3 oseh
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1020
Aktiv.: 5.33
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 20, 2023 1:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri software uporabljaš? Marlin, reprap, klipper?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aljazsubic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2022 23:20
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 20, 2023 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

marlin. drugace pa če je kdo doma v blizini ljubljane in se spozna na printerje, ka gahko pripeljem in probava v zivo ugotoviti kaj je narobe.

lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljazsubic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2022 23:20
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2023 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

problem sem resil. zdaj deluje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group