www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem December 2022
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 12:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Postaje pa zaćnemo izdelovati po novem letu, da bo do izpita že vsak imel svojo za poslušanje.

Tule pa dejansko greste po najboljši poti, da bodo tečajniki ob izpitu tudi znanje odnesli. Pa še po izpitu lahko takoj začnejo samostojno delat. Applause


Sem bil kar nekaj v kontaktu z Manuelom. Res prijazen človek in pripravljen pomagat ter odgovoriti na vsa vprašanja (za razliko od nekaterih, tudi S5 avtorjev, ki sem jih srečal v preteklosti in so: A) se delali najpametnejše in hoteli vse sami ali B) bili ošabno arogantni).

Odličen primer, kaj se da, če je dobra volja in se stvari naredi na pravi način "open".

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 8:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno, po dnevih neuspehov, mi je uspelo narediti softwerski TWI vmesnik za ATTinny.
Najprej sem poskušal z uporabo USI vmesnika, pa ni šlo. Po nekaj dneh obupal in začel s popolnoma programsko rešitvijo.
No, tudi to mi je vzelo nekaj dni, ampak sedaj deluje Smile

PS en dan pri meni pomeni 1-2 uri prostega časa...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravnokar sem zamenjal tole z novejšo rgb verzijo

Sicer je še vedno polno funcionirala. Sem bil pa prav presenečen. Kot prvo - ja kako hitro mine čas. Slabo viden datum na etiketi mikrokotrolerja je 2007 Shocked
Od takrat torej 15 let je zvezda visela pod napuščem. (nikoli je nisem snel - sem jo samo izklopil) Verjetno jo je tudi kdaj pral dež. Vezje je sicer precej oksidirano a še vedno delujejo vse ledice. Zaščiteno je bilo samo s premazom kolofonije. Glede na to, sem se odločil, da gre nazaj na steno. Zamenjal sem edino elektrolit, ki je na vrhu točil - ni bil niti napihnjen, ter vezje zaščitil z plastik sprejem.... na nadaljnih 15 let Wink.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 908
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2022 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mašinca za kaj manjšega zbrusit je odpovedala. le zakaj...


IMG_3059.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.23 MB
 Pogledana:  39 krat

IMG_3059.JPG



_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ugotavljam, da je Prestolnica dokaj slabo pokrita z LoRaWAN.


Screenshot_20221227-164204~2.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.4 MB
 Pogledana:  9 krat

Screenshot_20221227-164204~2.png



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2022 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo dima je ušlo ... Think


Dim_spustilo.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  214.28 KB
 Pogledana:  26 krat

Dim_spustilo.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joze
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Jan 2007 10:27
Prispevkov: 200
Aktiv.: 0.95

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!

Sem naročil par kosov LC12s, čakam da pridejo.

Silvo Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2023 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Ugotavljam, da je Prestolnica dokaj slabo pokrita z LoRaWAN.
Pa bi skoraj moralo biti. Ljubljana je ravna in 10km na SF12 dela kar zanesljivo oz vsaj je na vidni. Je pa verjetno precej motenj.

Kako je drugače zdaj s to loro odkar so TTNv2 ukinili ?

imajo ti razni APji še kaj vrednosti (TTOG, Lorix, Laird ipd...)
Antenne in mikrotiki vem, da so uporabni za selitev na 802.11ah (WiFi HaLow)

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2023 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse, kar sem imel, sem preselil na v3.0. Gateway-i bi morali delati brez problema, le na novo moraš registrirat.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fricky
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Sep 2003 15:37
Prispevkov: 257
Aktiv.: 1.15
Kraj: Ribniško Pohorje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2023 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Delphi


Sem danes preiskusil tvoj konfiguracijski sw na modulih, delalo vse iz prve, modula lepo komunicirata. Pod ID je verjetno mišljeno vpis po dve 8 bitni decimalni cifri? Tako mi je tudi delovalo

Si kaj testiral domet pri 12db?

lpD
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2023 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fricky je napisal/a:


Sem danes preiskusil tvoj konfiguracijski sw na modulih, delalo vse iz prve, modula lepo komunicirata. Pod ID je verjetno mišljeno vpis po dve 8 bitni decimalni cifri? Tako mi je tudi delovalo

Si kaj testiral domet pri 12db?

lpD


Me veseli, da je kdo poskusil. Domet sem poskusil le v hiši. Skozi 2 steni in betonsko ploščo gre brez težav.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group