www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Namizni stebelni vrtalnik
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 821
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 12:02 am    Naslov sporočila:  Namizni stebelni vrtalnik Odgovori s citatom

V moji domači hoby delavnici pogrešam stebelni vrtalnik odkar sem zamenjal službo kjer je bil na razpolago.
Službeni mi je bil všeč, ker je imel tudi križno mizo.
Za domačo uporabo bi verjetno zadostoval nekaj podobnega temu:
https://www.interdiskont.si/izdelek/namizni-vrtalni-stroj-ssv-20-230/
Ali temu:
https://www.masinca.si/namizni-stebrni-vrtalni-stroj-bernardo-tb-14-t

Uporabljal bi se predvsem za vrtanje v kakšne jeklene profile, nerjaveče jeklo, debelejše ploščice do 5-6mm. Tudi les.
Pred kratkim sem vrtal 5mm jeklo 1.4528 in je z ročnim vrtalnikom mišon imposibol. ravno to me je napalilo, da moram nekaj kupiti.

Interdiskontni ima nekaj boljše karateristike, vendar je glava od 3-16mm. Tu bi sigurno potreboval glavo, ki omogoča tudi manjše svedre.
Bernardo to omogoča z glavo od 1-13, kar bi bilo čisto dovolj.
Pri Interdiskontnem mi je všeč teža 50kg napram pol lažjemu Bernardotu.
Ima kdo kakšno negativno mnenje o izbiri, predlaga kaj drugega brez, da se stegnem čez 350€?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 5:52 am    Naslov sporočila:  Re: Namizni stebelni vrtalnik Odgovori s citatom

hudamravljica je napisal/a:
V moji domači hoby delavnici pogrešam stebelni vrtalnik odkar sem zamenjal službo kjer je bil na razpolago.
Službeni mi je bil všeč, ker je imel tudi križno mizo.
Za domačo uporabo bi verjetno zadostoval nekaj podobnega temu:
piti.

Interdiskontni ima nekaj boljše karateristike, vendar je glava od 3-16mm. Tu bi sigurno potreboval glavo, ki omogoča tudi manjše svedre.
Bernardo to omogoča z glavo od 1-13, kar bi bilo čisto dovolj.
Pri Interdiskontnem mi je všeč teža 50kg napram pol lažjemu Bernardotu.
Ima kdo kakšno negativno mnenje o izbiri, predlaga kaj drugega brez, da se stegnem čez 350€?


Tudi , če vzameš interdiskont, ki ima glavo 3- 16 mm , si potem pri njih kupiš še eno glavo za manjše premere, ima konus , ter po potrebi menjaš

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 821
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 10:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

144300
Hvala. Glede glave mi je bilo jasno, da jo je možno zamenjati.
Bolj me zanimajo slabe izkušnje pri poceni namiznih vrtalnikih, na kaj paziti pri nakupu.
Morda kdo ve iz kakšnega materjala so dvižne mizice na lažjih strojih? A je to aluminijeva zlitina ali samo lažji in tanjši jekleni ulitek?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam tistega iz Hoferja in glavni problem je rahlo opletanje glave. Ni pa kritično in je za hobi uporabo še sprejemljivo. Ne vrtam pa v takšne železne profile, kot jih omenjaš.

Ker imam doma tudi star električni vrtalni stroj (s priključnim kablom) bi, če bi še enkrat kupoval, raje nabavil tole:
https://www.wabeco-remscheid.de/bohrstander-zubehor/bohrstander-frasstander-bf/bf1243.html

Zadeva je še kar robustna in ima kar nekaj prednosti pred običajnim stebrnim, kar v nekaterih primerih pride zelo prav.

Tukaj je en review:
https://www.youtube.com/watch?v=gKtCAXaLeEo
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 821
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:


Ker imam doma tudi star električni vrtalni stroj (s priključnim kablom) bi, če bi še enkrat kupoval, raje nabavil tole:
https://www.wabeco-remscheid.de/bohrstander-zubehor/bohrstander-frasstander-bf/bf1243.html



Že dolgo nazaj sem kupil nekaj podobnega, precej cenejšega in švoh izvedbe. Problem je, ker mojemu vrtalniku na kablu lahko blokiraš vrtljaje samo na največji hitrosti.

Cenovno so precej dragi, v tem primeru bi se verjetno raje odločil za kaj takega:
https://www.depoles.com/trgovina/vrtalna-stiskalnica-zi-stb16t/
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam interdiskontovega enak kot na prvi povezavi le da je s trofaznim motorjem.
Vse skupaj je bolj hobi varianta. Za izbiro vrtljajev služijo tri jermenice in dva jermena. Napenjanje se vrši zadaj z motorjem. Izvedba je zanič. Jermenov ne moreš napeti toliko, da ne bi drseli, ko sem vrtal kake večje luknje. (Sam sem tole predelal - lahko poslikam) Bom pa verjetno predelal na en jermen in dodal frekvenčni pretvornik.
Ne priporočam preveč. Brez predelave skoraj neuporaben. Če ga boš vzel vzemi takega s trofaznim motorjem. Če nimaš trofaznega priklopa si omisliš frekvenčnik 1f->3F .

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 821
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, hvala za tvoje mnenje.
Zakaj 3 faznega, zaradi moči ali spremembe smeri vrtenja?
3 fazni tok smo dobili lani, ko smo montirali sončno, bi pa moral potegniti kabel v delavnico, kar pa ni bil namen.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri takih hobi mašincah je vedno tako da ni to za res velike premere lukenj, ter žilave materiale kot RF, je pa v prvi vrsti potrebno imet svedre pravilno naostrene glede na material in izbrat pravilne parametre vrtanja,
mi smo pred dobrimi 30 leti vrtali tudi fi 18 in fi 20 v več plat skupaj RF , samo je potrebno izdatno hlajenje, se pa zadeva razhajka čez čas, hi.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen Bosch poglej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si mlad si kupi kak rabljen Metalac Čakovec, .( .za to kar ga boš rabil ) ti bo zdržal zelo dolgo , da ga boš imel za celo življenje pa še za potomca ..














Če bi bil sedaj mlad bi si kupil pa Dalmastroj . hi ,

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2023 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupiš rezkalni stroj, s katerim lahko tudi vrtaš luknje Think
Ni veliko večji od vrtalnega stroja, je pa nekajkrat dražji, z njim lahko delaš marsikaj ...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2023 6:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Kupiš rezkalni stroj, s katerim lahko tudi vrtaš luknje Think
Ni veliko večji od vrtalnega stroja, je pa nekajkrat dražji, z njim lahko delaš marsikaj ...


Če hočeš delat marsikaj je že to konkreten stroj , in ne samo nekajkrat dražji. ter ob tem upoštevaj še koliko bo koštal stroj bo še orodje, tako da to ceno podvojiš, OK.
Posledično ti vzame še nekajkrat več prostora, pa tudi že elektromotor ni nekaj sto W , ampak gre za nekaj KW. , Rezkarje tudi ne bo ostril doma ( ostrenje rezkarjev ...€ ) kot bo lahko svedre, tako poleg tega je potrebno imet že nekaj osnov in izkušenj iz odrezovanja kovin, drugače rezilno orodje ne bo kaj dolgo zdržalo ?
Če bo kdo interesent imam kar nekaj ( ne Kitajskih ) rezkarjev in rezilnega orodja za struženje tudi kak sveder priznanih firm.....................obenem še kak praktični nasvet,

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 821
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2023 7:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Kupiš rezkalni stroj, s katerim lahko tudi vrtaš luknje Think
Ni veliko večji od vrtalnega stroja, je pa nekajkrat dražji, z njim lahko delaš marsikaj ...


Sem gledal ja, in tudi začel razmišljat v tej smeri, ampak rata resnično predrago.
Čisto za firbec, če se kdo razume, kaj lahko rezkam na naslednjih 2 strojih, ali je to samo kitajska igrača za rezkanje plastike in lesa?
Cenejši, mislim da mnogo premalo moči za vrtanje, pa tudi hod glave je precej kratek. Ženi bi rekel, da je bil pol cenejši Wink
https://www.premzl-trade.si/novi-stroji/kovinskoobdelovalni-stroji/vrtalno-rezkalni-stroji/vrtalno-rezkalni-stroj-kf-10?sort=p.price&order=ASC

Naslednji duplo dražji, ki pa presega moj budget:

https://www.premzl-trade.si/novi-stroji/kovinskoobdelovalni-stroji/vrtalno-rezkalni-stroji/vrtalno-rezkalni-stroj-kf-16-l-vario?sort=p.price&order=ASC
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2023 9:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hudamravljica je napisal/a:

Uporabljal bi se predvsem za vrtanje v kakšne jeklene profile, nerjaveče jeklo, debelejše ploščice do 5-6mm

Sem gledal ja, in tudi začel razmišljat v tej smeri, ampak rata resnično predrago.
Čisto za firbec, če se kdo razume, kaj lahko rezkam na naslednjih 2 strojih, ali je to samo kitajska igrača za rezkanje plastike in lesa?
Cenejši, mislim da mnogo premalo moči za vrtanje, pa tudi hod glave je precej kratek. Ženi bi rekel, da je bil pol cenejši Wink
https://www.premzl-trade.si/novi-stroji/kovinskoobdelovalni-stroji/vrtalno-rezkalni-stroji/vrtalno-rezkalni-stroj-kf-10?sort=p.price&order=ASC

Naslednji duplo dražji, ki pa presega moj budget:


če bi res kaj hotel s tem vrtat, kot si napisal zgoraj ti bo čez čaš že problem kaj porezkat preciznega.

To je bolj za OŠ delavnice, ( za materiale z manjšo natezno trdnostjo ) ali ko ima kdo kak večji rezkalnik , pa ima kak mali kos za obdelat ( prej v oklepaju ) , da ne goni velikega

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2023 9:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če imaš iti namen nizkocenovno malo razmisli kako "natančonst" bi imel
pri cenejših je boljše vzeti tistega kjer premikaš cel motor z glavo vred. Ker to pomeni da če ima 0.5mm opletanja to ostane tudi ko si 10cm nižje.

tisti za 70€ kjer samo glavo spstiš pa opletajo že 1mm in več na tej razdalji.

dobro je tudi da imaš 2 brzini, ker nastavljivi obrati tudi zmanjšajo moč, in določenih materialov ne moreš vrtati z visokimi obrati(aluminij)

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group