www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj počnem - Januar 2023
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 12:59 am    Naslov sporočila:  Kaj počnem - Januar 2023 Odgovori s citatom

Leto začenjam z enim pacientom na mizi... Proizvajalec je nek "elektronika Naglič". Moram priznati, da še nisem slišal zanj. Očitno gre za neko garažno firmo. Tiskanina je pa verjetno prototipna, saj je kar nekaj komponent "naštukanih" naknadno. Ali pa je nekdo malo predeloval sam napajač.

Po menjavi enega "sumljivega" upora v tokovni povratni vezavi in preventivnemu pospajkanju nekaterih spojev, k iso pod mikroskopom zgledali kot da je hladen spoj... stvar deluje.

Samo zdaj imam pa slabo vest, ker sem vzel prva dva žična upora 1,1 ohm iz police in nisem naredil tabele meritev, sortiranja, dokumentiranja, ... Ali je taka meritev s "prvim uporom, ki ti pride pod roke" sploh merodajna? Mr. Green Mr. Green Mr. Green



naglic1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  216.05 KB
 Pogledana:  68 krat

naglic1.jpg



naglic2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  105.84 KB
 Pogledana:  18 krat

naglic2.jpg



scope_0.png
 Opis:
Valovitost pri 5,5A
 Velikost datoteke:  24.17 KB
 Pogledana:  16 krat

scope_0.png



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 1:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare... NE, tole ne bo v redu, nikakor ne ...

[sarcasm_on]
Za popravilo napajalnika bi si moral vzeti najmanj 3 mesece časa z mlatenjem prazne slame najmanj 3 strani na forumu in cel kup 3D zrisanih komponent...
Za test napajalnika bi moral najprej sestavit super duper natančen bremenski upor z nadaljnim mlatenjem že tako prazne slame do onemoglosti, še 3 strani ... in izdelavo super hlajenja z alu hladilnimi rebri navadnih keramičnih uporov Brick wall

Tole nikakor ne bo v redu, najbolje bo, da zadevo uredi kar https://www.naglic.si/izdelek/napajalnik-radijskih-postaj/
Verjetno tudi avtor tega izdelka ne bo dober, zato bi bilo najbolje izdelek poslati na [45.64297919545489, 13.969628519382121]
[/sarcasm_off]

Jaz se žal nimam s čim pohvalit, "pacient", ki je bil na mizi že pred božičem 22 je nakam izginil, vem, da je preživel operacijo, ampak ni bil deležen natančnih meritev, medtem še vedno čaka na operacijo naslednji pacient z enakimi težavami... predelava ATX v napajalnik 13,8V s tokovno omejitvijo in zmogljivostjo nad 10A, zaželjeno 15A in to trajno ... Pray

V ozadju čaka vsaj 45 kosov pacientov s podobnimi težavami, cilj zdravljenja je, kako obvladati pandemijo s čim manjšim vložkom časa in materiala in hkrati s čim manj dokumentacije, objav in fotografij. Whistle

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 11:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si se pa vsaj nekaj LEDic znebil Smile

Evo, pacient preživel na 4A čez noč. Alarm se ni sprožil. Velika prednost DMM6500 - spišeš TSP skripto in se izvaja ter beleži, kar pač breleži. Jaz sem mu dal, da izpiše, če bo napetost padla pod 12,5V.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je, dobil sem obisk iz vašega konca, še dobro da sem lenaril, da sem bil doma. Zelo me veseli, da je kar nekaj mladih, ki jih tehnika veseli in da se lotijo res dobrih projektov. Pri vas se kar dogaja. Pozabil sem vprašat, če se že kje da karkoli videti o nastajajočem električnem motorju, oziroma kje se bo to dalo videti, ko bo končan... mogoče veš ti?
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta mladina je bolj na raznih instičih in podobno. So pa ustvarjalni, ja. Tule je nekaj "gradiva": https://www.instagram.com/p/CUk0VodjQtn/?hl=en
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 1:02 pm    Naslov sporočila:  Re: Kaj počnem - Januar 2023 Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Ali je taka meritev s "prvim uporom, ki ti pride pod roke" sploh merodajna?

Kot so ti že drugi povedali, seveda to ni primeren pristop. Poleg tistega, kar je naštel že v.j. si naredil še eno ogromno napako, upore si skupaj povezal z lotanjem žica/žica d'oh!
A se nisi nič naučil, če ni vmes PCB-ja z vsaj tremi iteracijami je to kar nekaj.

Sicer pa je pri elektroniki tako, nekaterim je važen cilj, drugim pa pot do cilja.
Problem slednjega pristopa je, da se na tej poti velikokrat izgubijo, tako da sploh ne pridejo do cilja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa da ni slučajno notri 723 Brick wall Potem zadeva v današnjem času mobitelov itak ni uporabna.
Mimogrede - en "forumski", ki ni naj ne bi bil občutljiv na mobitel "sesuje" motorček s krtačkami. Ko sem to avtorju povedal in mu poslal celo en motorček za testiranje ni bilo nikoli odgovora oz. pravzaprav naj bi bil vzrok plastično ohišje v katerega sem vdelal usmernik.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ufff tale LM723 se pa še vedno prodaja in to v času 5G.
Cena je sicer zlatarska.

Sem pogledal na link, ki ga je pripel Silvo in videl slike nečesa. Človek se vpraša a je sploh možno napajalnik z LM723 še bolj zakomplicirati?
In na koncu je za čudno delovanje kriv LM723 Rolling Eyes



LM723.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  134.69 KB
 Pogledana:  39 krat

LM723.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za čudno delovanje je po vsej verjetnosti krivda napačna raba čipa. Nekdo je hotel v Mercedesa vgraditi motor od fičota....
Spomnim se stroja Homag. V njem je bilo kup napajalnikov +/10V +/-7V 24V.... Takole po spominu - vsi so bili na osnovi 723. Kompletna elektronika je temeljila na principu CMOS-a in pomičnih registrov. Omara 2mx2m polna elektronike. Stroj je deloval sigurno 25 let. Brez kake okvare ali težav z napajalniki. Tudi v času mobitela.
(nabavna vrednost stroja mislim da je bila okrog 200 000 DM -kdo bi si pri taki cifri lahko privoščil blamažo z napajalniki?)

Tudi sam imam delavniški usmernik z LM723 - samogradnja - eden iz med mojih prvih projektov, ki še vedno deluje.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakor poznam izdelke Naglica, gre za precej kvalitetne zadeve. Je pa tole, glede na nacin izdelave in izbrane komponente, verjetno ze starejse, kot pa tretjina populacije tega foruma ...

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2023 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Kakor poznam izdelke Naglica, gre za precej kvalitetne zadeve. Je pa tole, glede na nacin izdelave in izbrane komponente, verjetno ze starejse, kot pa tretjina populacije tega foruma ...

Lp, G


Sem našel spletno stran. Veliko zgleda preprodajajo, nekaj je videti pa tudi lastnega razvoja. Zanimivi, taki bolj "old school" izdelki. Zgleda kar robustno.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, kot vem, se "glavno" ukvarjajo z Motorolami za profesionalno rabo (gasilci, vojska, policija), nekaj imajo pa tudi svojega razvoja, sploh na napajalnikih.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 12:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Testiram 3D printane navoje od M3 do M8.


navoji.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  198.09 KB
 Pogledana:  34 krat

navoji.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 12:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ceneni senzor kota z MA782 z zelo nizko porabo (bo baterijsko napajan).


Ta SLA printer je res zlata vreden. Kar mu daš, to pride ven 1:1 Smile



senzorkota.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  304.99 KB
 Pogledana:  36 krat

senzorkota.jpg



senzorkota-3d.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  52.41 KB
 Pogledana:  30 krat

senzorkota-3d.jpg



filigranstvo.jpg
 Opis:
Tanka stena je 0,4mm
 Velikost datoteke:  184.27 KB
 Pogledana:  34 krat

filigranstvo.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2023 12:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Printam....


liči.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  132.13 KB
 Pogledana:  27 krat

liči.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group