www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

E-fotograf - dostop do fotografije

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2023 8:11 pm    Naslov sporočila:  E-fotograf - dostop do fotografije Odgovori s citatom

Mogoče kdo ve, ali obstaja možnost dostopa do e-fotografije ob znani referenčni številki, ali je ta dostopna samo upravnim enotam?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2537
Aktiv.: 13.13
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 12:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi https://efotograf.gov.si/

Pred leti sem se šel slikat (ni bilo za efotorgraf portal). Dobil sem tiskane fotografije. Vprašal sem, če lahko dobim fotografijo na mail. Plačal sem več za tisto poslano fotko, kot pa za storitve fotografiranja in tiskanja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom dodal vprašanje, ki je na nek način komplementarno:

Kako lahko nekdo sam vloži fotografijo v sistem? recimo da ima nekdo znanje in opremo.

Ne spomnim se več, kdaj smo nazadnje za dokumente šli slikat k fotografu. Oprema je doma, znanje tudi, nekdaj sem to naredil jaz, sedaj je najmlajši sin izšolan v tej smeri in je boljši od mene. Fotografija ni njegova primarna dejavnost, trenutno je študent in bo kasneje najbrž programer.
Ali je za e-fotografa potrebno imeti nekakšno koncesijo?

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2537
Aktiv.: 13.13
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne moreš fotografije sam naložit. Greš pa po klasični poti s tiskom in skeniranjem na UE.


https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni-dokumenti-potrdila-selitev/osebni-dokumenti/osebna-izkaznica/seznam-pogostih-vprasanj/kaksna-fotografija-je-ustrezna-za-izdajo-osebne-izkaznice.html

https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni-dokumenti-potrdila-selitev/osebni-dokumenti/potni-list/pogosta-vprasanja/kaksna-fotografija-je-ustrezna-za-izdajo-potnega-lista.html



Navodila-MNZ-za-biometricno-fotografijo.pdf
 Opis:
VIR: https://www.gov.si/assets/ministrstva/MZZ/Dokumenti/konzularne-zadeve/oddelek-za-varstvo-interesov-slovencev/Navodila-MNZ-za-biometricno-fotografijo.pdf

Download
 Ime datoteke:  Navodila-MNZ-za-biometricno-fotografijo.pdf
 Velikost datoteke:  6.86 MB
 Downloadano:  1 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.87
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjamem, da ni point v tem, kdo bi znal in kdo ne sam naložit fotografijo na sistem, ampak v verodostojnosti/istovetnosti podatka.
Uradna oseba na UE po moje preveri, če si si kaj podoben...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2537
Aktiv.: 13.13
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fotografi ne preverjajo, kdo je kdo, saj ne legitimirajo oseb. Niti nimajo dovoljenja za kaj takega.

Vsa poanta je (po moje) v tem, da je fotografija nepredelana. Torej, da ni kdo uporabil kake programske opreme in zgladil gubice ipd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Greš pa po klasični poti s tiskom in skeniranjem na UE

Ja, saj, tako delamo.

Skeniranje tiste male 35x45mm fotke je res super natančno ja. Za mini fotko na osebni izkaznici je dobra, za vozniško dovoljenje prav tako.

Ali je možno, če sem prav videl, da na mejnem prehodu, ko poskenira številko osebne izkaznice, da se mu na monitorju izpišejo vsi podatki s fotografijo vred?

Ne vem v kakšni ločljivosti se v sistemu hrani fotografija naložena na e-fotograf.

Mimogrede, kaj pa tisti avtomati za fotografije na UE?

Uporabniku prijazno bi bilo, če bi omogočili državljanom, da prek sistema e-davki in s sigenco, lahko naložimo fotografijo, sistem sam potrdi ali zavrne fotografijo.

No, tako smo začeli, znanka na UE mi je pred leti pomagala, poskusila sva različne velikosti in ugotavljala katere sprejme in katere zavrne, tako sem dobil točen vzorec, katera fotografija ja najbolj primerna, ni bilo točno tako kot v zgoraj priloženih navodilih.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2537
Aktiv.: 13.13
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A zato da te bodo policaji gledali v HD? SD je dovolj za škife.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Kako lahko nekdo sam vloži fotografijo v sistem? recimo da ima nekdo znanje in opremo.

Potem bi šele imeli Miki miške, Rambote, pa super modele na osebnih izkaznicah. Laughing Mr. Green


No, osnovno vprašanje je še vedno ... kako do svoje pred časom naložene fotografije?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2023 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, da je to policijska zadeva, dvomim da lahko sam prideš do odložišča fotografije. To bi po mojem vedela kakšna "teta" na UE.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2023 12:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fotografija, ki jo fotograf pošlje v sistem e-fotograf, je na voljo, oziroma je veljavna 1 leto. Fotografija je naložena v spletno odložišče v sistemu e-fotograf, ne v sistem UE. Večina fotografov ponuja možnost, da v obdobju veljavnosti, ponovno dobimo potrdilo.

več o tem:

https://www.ozs.si/sekcija-fotografov/e-fotograf

https://www.fotoseni.com/fotografiranje-za-dokumente-e-fotograf-elektronski-prenos-fotografije-na-vaso-upravno-enoto/

https://www.mojfotograf.si/fotografije-za-dokumente/

...




frenki je napisal/a:

v.j. je napisal/a:

Kako lahko nekdo sam vloži fotografijo v sistem? recimo da ima nekdo znanje in opremo.


Potem bi šele imeli Miki miške, Rambote, pa super modele na osebnih izkaznicah.


Seveda Liar , enako kot če bi fotko prinesel v fizični obliki Brick wall Rolling Eyes
ker gotovo nihče nič ne preverja Shame on you Laughing



.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2537
Aktiv.: 13.13
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki. Kontaktiraj fotografa kateri je naložil fotografijo v sistem pa naj ti jo pošlje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group