www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo gostilniškega pikado avtomata

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 8:37 pm    Naslov sporočila:  Popravilo gostilniškega pikado avtomata Odgovori s citatom

Popravljam gostilniški pikado avtomat slovenske izdelave (koliko sem izvedel bi ga naj izdelal en gospod iz Puconec, ki je žal že preminil).
Aparat je modela MasterDart in glede na oznake na tiskanih ploščicah je letnika 1992.
Zanima me, ali ima kdo kakšno shemo oziroma kakršno koli informacijo za ta aparat?
Zadeva je zasnovana okrog 8031 procesorja.

Priložene so slike aparata in glavnega PCB-ja.



DSC00051.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  363 KB
 Pogledana:  5 krat

DSC00051.JPG



DSC00052.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  243.04 KB
 Pogledana:  6 krat

DSC00052.JPG



DSC00057.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  423.51 KB
 Pogledana:  31 krat

DSC00057.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drejko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Dec 2005 18:18
Prispevkov: 254
Aktiv.: 1.14
Kraj: koroška-okolica SG

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povej kaj je narobe z njim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aparat je v demo načinu (pač prikazuje animacije in čaka na začetek igre)
Tipke se ne ozdivajo - tako da ne morem nič narediti.
Na označenem ULN2803 je bil 10 kontakt v "luftu". Predvideval sem, da se je že kdo lotil popravila plošče in je čip pač zabil noter kot mu je prišlo. Ampak naprava ne deluje nič boljše.
Na strani lotanja, pa je povezava med označenim ULN2803 in napajalno linijo prekinjena.

Polotal sem sumljive kontakte, jih očistil.

Nevem pa kam mora biti zvezana tista črna žica ki je direktno nalotana na ploščo.

Enkrat mi je aparat uspelo spraviti do tega (ploščo sem rahlo prepogibal, da bi našel kak slab stik), da so tipke prijele in da sem lahko nastavil igro in "vrgel" par pikad. ko sem naprej iskal napako pa je šel iz tega načina v "demo" način.



DSC00059.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.13 MB
 Pogledana:  30 krat

DSC00059.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.06
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se ti da, potegni vse integrirce ven iz podnožij, plato malo prelotaj, pa čipe nazaj notri....mislim, da imaš slab stik nekje.... se mi je zgodilo ravno pri takih platah, da mi je pad od vie odstopil, kr je plato zvijalo....malo preglej vse te spoje....
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilnev77
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Jan 2010 13:09
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa če avtomat čaka daljinjsko komando za žeton. V lokalih so imeli ponavadi okoli šanka tipko za "žetone navijat".
Jaz sem ga imel 10 let nazaj, na srečo je iz njega še visel kabel za tipko, tako da nisem imel težko delo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 3:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hi!Glede na to da so skoraj vsi integrirci na podnožjih,bi najverjetneje bil kak slab spoj.
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micabauc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jun 2003 7:12
Prispevkov: 177
Aktiv.: 0.79
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zamenjaj regulator napajanja za 5V.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sumljive spajke sem že polotal, kontakte čipov sem preveril (sicer na grobo - bolj precizno še bom).
Regulatorja za 5V ni - vse napetosti "pridejo" iz zunanjega "switcherja".
Menjal bom tudi elektrolitske kondenzatorje.

Trenutno mi je največji problem pomanjkanje sheme - ker si trenutno nevem predstavljati kam bi bila tista žica povezana...
Uporaben pa bi bil tudi uporabniški/servisni priročnik - trenutno recimo nimam pojma kaj bi naj kobinacija vrednsoti na DIP stikalu nastavljala.

Hvala vsem za pomoč in nasvete
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pikado se je popravil!
Preveril vse kontakte, vse čipe vzel iz podnožja in jih dal nazaj, prelotal sumljive kontakte.
Lokalni serviser za te zadeve pa mi je pomagal najti kontakte za credite.

Tako da pikada se že meče!

Hvala vsem na pomoči.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.06
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obilo užitkov! Wink
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DEYC10
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 04 Feb 2023 20:56
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2023 8:39 pm    Naslov sporočila:  Popravilo gostilniškega pikado avtomata Odgovori s citatom

Zdravo. Sem isto naletel na popravilo tega pikada in me zanim, če se bi dalo dobiti informacijo, kam gre tisti črni vodnik (J9) in kje so kontakti za kredite? Imam čuden primerek, kjer zgoraj na semaforju nič ne sveti, spodnja vrsta tipk, pa cel čas sveti. Sem že preizkusil polotati vse slabe spoje, odstranil in počistil kontakte na inegrircih, premeril vse napetosti (do vseh integrircev pride 5V, tudi tam, kjer mora biti 12V je vse videti ok). Premeril sem tudi kabel med osnovno ploščo in semaforjem zgoraj, se mi vidi čudno da ne da znakov življenja. Sumim na defekten Dallas DS1220Y-200 (naj bi imel življensko dobo cca. 10 let) ali pa glavni sprogramirani eeprom M27C256B. Za vsako pomoč bi bil zelo hvaležen, da bi to staro legendo spet oživeli.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group