www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj počnem - Februar 2023
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2023 7:15 pm    Naslov sporočila:  Kaj počnem - Februar 2023 Odgovori s citatom

Kljub vetru in mrazu, sem zamenjal dva kabla in dodal en gateway na vrhu strehe.


kamera-streha1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  164.98 KB
 Pogledana:  26 krat

kamera-streha1.jpg



IMG_20230204_172320.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.1 MB
 Pogledana:  27 krat

IMG_20230204_172320.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 12:32 pm    Naslov sporočila:  Re: Kaj počnem - Februar 2023 Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Kljub vetru in mrazu, sem zamenjal dva kabla in dodal en gateway na vrhu strehe.

A tole si dodal mikrotiča nad kamero? Me zanima, kako se bo obnesel (vlaga, pa to) ... jaz imam tudi montiranega nekaj tega, ampak sem iskal prostor pod streho, da ne teče ravno po škatlah. Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mikrotič nad kamero je lora gateway. Zadaj sta na 6m palici še dva, ki skrbita za link do oddaljene lokacije, 14km zračne linije. Vmes je nekaj smrek.... Pred mnogimi leti je bilo mišljeno, da bi uprabil skoraj brezhibni link, pa nekako ni ratalo. Potem sem imel enojni wifi link, ki sem mu zdaj dodal še enega. Zdaj imam sskupno 80Mbit na 5GHz. Višjo hitrost bom uporabil za oddaljeno KV postojanko, saj je med vinogradi izjemno tiha lokacija.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne vem kako, glede na enostavnost dostopa do samega PCBja, ampak to kar dela in dela ... pa imam isto na stolpu wap lr8 kit , STX in Dyna dish antene pa še dlje.
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj niso čisto "na frej". Je zaščiteno.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj tudi meni nekaj starih SXT-jev, pa malo novejših wAP že lep čas dela b.p. Res pa je, da so toliko umaknjeni, da jih ravno ne zaliva. Think Ohišja so kot kaže kar dobro potuhtana.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da je skrivnost v tem, da ravno prav (ne)tesni. Vlaga mora tudi ven. Pri večjih omarah na prostem ponavadi pustim eno ali dve uvodnici na spidnji steni brez kabla. Sem pa imel že težavo, da so notri zašle ose. To sem potem rešil s kosom samo zunanje izolacije kabla (manjši premer luknje, skozi katerega ne more mrčes. Sicer pa pride prav tudi ventilacijski čep.


IMG_20230131_164147.jpg
 Opis:
Ta dva sta pod milim nebom že 10 let. Je vmes že 2x kabel zgnil.
 Velikost datoteke:  2.2 MB
 Pogledana:  24 krat

IMG_20230131_164147.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://si.farnell.com/w/c/connectors/connector-tools-accessories/other-connector-accessories?accessory-type=membrane-vent|vent

Dobijo se goretex membrane za take zadeve.
Sam jo je potrebno iz strani dati, ne čisto na dno naprave

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Dobijo se goretex membrane za take zadeve.
Sam jo je potrebno iz strani dati, ne čisto na dno naprave

Kaj pa vem. Glede tega ima Mare dejansko prav. Precej bolje se obnese, če daš možnost, da gre vlaga ven. Tudi jaz sem že marsikdaj vrtal luknje ravno s tem namenom. Težko je preprečiti, da bi v ohišje prišla vlaga - jo je pa veliko težje spravit ven. Tiste membrane poznam in uporabljam za določene stvari, ampak za tole bi se bolj slabo obnesle. V vseh primerih, kjer lahko računaš na neko sproščanje toplote v ohišju se mi zdi, da se bolje obnese ohišje, ki ni zatesnjeno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, malo za šalo.
To je tako, kot je bilo včasih pri ročnih urah - vodotesna - kar je pomenilo, voda not, ven nikoli več...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 1:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolje je seveda, da pigoji ne pridejo v območje rosišča. V tem primeru je najbolje imeti goretex čepe. Žal pa to ni vedno možno zagotoviti.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko že govorite o vlagi. V omarah je fajn, če je kak grelec.

Pri povezovalnih zbiralkah inštalacijskih odklopnikov je fajn, da jih montirate na vrh, ne na dno odklopnikov. Ker drugače se v tistih plastikah lahko nabere vlaga.

Prilagam slike, kjer so spodaj. Dajte jih raje na vrh.



omara-1-413x445.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  277.3 KB
 Pogledana:  36 krat

omara-1-413x445.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Dorijan je napisal/a:
Dobijo se goretex membrane za take zadeve.
Sam jo je potrebno iz strani dati, ne čisto na dno naprave

Kaj pa vem. Glede tega ima Mare dejansko prav. Precej bolje se obnese, če daš možnost, da gre vlaga ven. Tudi jaz sem že marsikdaj vrtal luknje ravno s tem namenom. Težko je preprečiti, da bi v ohišje prišla vlaga - jo je pa veliko težje spravit ven. Tiste membrane poznam in uporabljam za določene stvari, ampak za tole bi se bolj slabo obnesle. V vseh primerih, kjer lahko računaš na neko sproščanje toplote v ohišju se mi zdi, da se bolje obnese ohišje, ki ni zatesnjeno.

Tako so meni svetovali, ko sem želel izvesti zaščito pred kunami, mišmi in kašno podgano za modem. Prvo sem naredil iz plastične doze, ki je bila povsem zatesnjena. Potem so me opozorili, da se bo modem pregreval v taki škatli. OK. Kako naj potem naredim? No sem imel neko drugo leseno škatlo, ki je imela pante in nisem vedel kaj naj z njo. Na pokrov sem izžagal pravokotno luknjo in vanj napel pocinkano mrežo. Pri strani in zadaj je že od prej bilo nekaj luken in sem kar zalepil nekaj mrežice. Saj je na koncu kar dobro izpadlo edino bojim se, da sem dal mrežo z prevelikimi luknjami in se bo kakšni sitni osi še vedno uspelo ušmuliti v škatlo. Hlajenje mu v tem zimskem času ne bo noben problem, vlage je pozimi manj. Poleti bo bolj zanimivo. Vročina in polno vlage. Do sedaj so še vse naprave mogle zdržati in bo moral tudi ta Huaweiev LTE modem. Če se bo pokazalo, da ima vzeti konec, bo treba gledati pa za Mikrotik ali pa Teltoniko. Fritz Box je še vedno predrag.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Ko že govorite o vlagi. V omarah je fajn, če je kak grelec.

Pri povezovalnih zbiralkah inštalacijskih odklopnikov je fajn, da jih montirate na vrh, ne na dno odklopnikov. Ker drugače se v tistih plastikah lahko nabere vlaga.

Prilagam slike, kjer so spodaj. Dajte jih raje na vrh.


Se strinjam. Vsaj dva primera poznam ko je omara dobesedno zgorela. Enkrat v novogradnji. Vzrok povezave od spodaj ter cevi na podstrešje.
Cevi, če so je bolje da so v razdelilcu od spodaj. Če so pa od zgoraj, pa je dobro da se zatesnijo. Če so cevi odprte, pride do vzgona zraka. Topel zrak se dviga po ceveh. Že so cevi skozi neogrevan prostor začne kondenzirati. Voda začne teči v razdelilec.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 1:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povezal sem raspberry pi pico (W) preko WiFi na telefon, kjer imam preprost GUI s pomočjo GUI-O:

https://e.pavlin.si/2023/02/16/raspberry-pico-w-gui-o/

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group