www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Katero motorno verižno žago?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 3:28 pm    Naslov sporočila:  Katero motorno verižno žago? Odgovori s citatom

Iščem nekaj majhnega lahkega. Za domačo rabo. Recimo za delo v sadovnjaku. Sneg je naredil svoje. Polomil je nekaj dreves. Treba bo počistiti, sanirati...
Imam sicer eno starejšo Husqvarno, ki je težka in nerodna.
Simatična mi je stihl-ms-170 ali
mark-ll-husqvarna


Mnenje?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 908
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To na sliki imam že dve leti. Takratna cena je bila 193€. Za manjša dela zelo odlična. Imam pa še STIHL 036. Ta je pa bolj resna za hlode.


IMG_3173.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.2 MB
 Pogledana:  7 krat

IMG_3173.JPG



_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če že imaš doma, en dan boš pa že mogoče zdržal s "ta staro".

Drugače pa eno lahko za veje in drobiž žagat. Imam pa ravno Huso 135 doma... Za veje, drobiž in občasno tudi kaj bolj konkretnega. Ni težka, opravi svoje. Kar OK.

Ni pa to za vsak dan, zato pa pravim, da eno že imaš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Baterijska?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 5:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

twom je napisal/a:
Baterijska?


Na tole niti nisem pomislil. Sem pa sedaj malo pogledal. Večina baterijskega orodja imam Milwaukee ampak najcenejša varianta brez baterij in polnilca je krepko preko 300€. :bonk:
Ok obstaja varianta Einhell Tukaj je cena sprejemljiva. Moram videt kaka je brez baterij in polnilca. Imam namreč tudi dva einhelova strojčka. Ampak ni dosti lažja od bencinske.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Tukaj je cena sprejemljiva. Moram videt kaka je brez baterij in polnilca.


Je zelo kompaktna, ni navadna igrača. Jaz jo imam že od jeseni 2020 in kot vidim je še vedno ista cena. Toliko kot je na tvojem linku sem jaz dal za njo in mi ni žal.
Bil sem pozitivno presenečen, kako dolgo zdrži baterija.
Kupil sem električno za to ker sem sedaj sredi mesta, v gostem naselju in je blizu zdravstveni dom, gimnazija, pa da ne ropočem z bencinsko.
Z to lahko režem po sadovnjaku kdaj mi se hoče ali kdaj je potreba, a ne da se bom bal da me bo kdo od sosedov klel zaradi ropota ali smradu.
Tista najmanjša bencinska, ropoče nič manj kot tista največja.

Res je pa da nimam velikega sadovnjaka na tej novi lokaciji.
Eno polnjenje baterije zdrži toliko dolgo kot na bencinski rezervoar bencina.
(za primerjavo)
Imel sem na bivši lokaciji tri motorke na bencin, najmanjša je bila "Homelite" za rezanje ali obrezivanje po sadovnjaku, podobna tej Stihlerici na tvojem linku. Mogoče je bila celo nekaj lažja.
Homelitko sem komot držal z eno roko in rezal, pri tej pa skoraj ne gre. Mogoče za to ker sem starejši, ali je bolj nerodna od Homelite.
Mogoče je pa malo smotana oblika? Poglej ročaj.
Ta teža na prospektu je brez baterije in brez olja v rezervoarju za verigo.
Mazanje je avtomatsko.



Zaga.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.47 MB
 Pogledana:  23 krat

Zaga.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 908
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj dodam še to, da z MS170 brez problema žagaš 35cm premera. Kako bi šlo to z električno pa Think

P.s, žagat sem pričel z petnajstimi letii z STIHL 051, če kdo slučajno to pozna Sad

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam baterijsko huskvarno z dodatnimi paketi baterij. Tudi laksarca je električna husa in baterije seveda pašejo. Ne menjam za bencin. Za dela okrog hiše in pripravo kurjave pri vikendu je čisto dovolj. Sicer res ni najbolj poceni, a kvaliteta in uporabnost odtehta vse. Moraš se pa edino navaditi, da ni treba "kurblat" in da je list bolj "šlank". Tudi širina reza je malo ožja kot pri bencinski.

Tole na fotografiji sem sežagal z dvema baterijama.



IMG_20220905_184546.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.05 MB
 Pogledana:  22 krat

IMG_20220905_184546.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 821
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za obrezovanje se mi zdijo bolj priročne enoročne motorke.
Mika me Makita, ker imam že nekaj njihovega orodja:
https://www.masinca.si/akumulatorska-verizna-zaga-makita-duc254z
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je tale igrača:
https://www.tms-brezice.si/baterijska-zaga-husqvarna-120i-2

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moram reci, da ste me celo malo navdušili za baterijsko žago. Edini problem - če se odločim za Husqvarno bom imel še tretji paket električnega orodja. Sad Koliko gledam je tale lowcost Einhell varianta z navadnim motorjem. Bateriskega orodja z navadnim motorjem nočem več.
Našel sem tole , ki pa naj bi bila z brezkrtačnim motorjem. Je ogodnejša od Husqvarn-e. Poleg tega imam par baterij za njo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
Naj dodam še to, da z MS170 brez problema žagaš 35cm premera. Kako bi šlo to z električno pa

Gre. Poglej Maretovo sliko kaj je žagal.
Edino baterijska ali električna žaga verjetno ni za v gozd.
Tukaj pri nas komunala ima vse baterijske žage za obrezivanje drevja po mestu.
Žagajo precej debele kose. Morajo pa vedno imeti v rezervi nekaj polnih baterij za 8 urno delo.

Za doma žaganje drv zraven hiše je zelo posrečena električna za malo denarja. (HOF*ER)
Zelo močna, primerljiva z tvojo bencinsko.
Z to na sliki sem na bivši lokaciji izžagal okrog 6m bukovih drv.
Cena žage je bila smešno nizka. (če se ne motim 60€)
Več bi dal za žaganje drv, če to ne bi počel sam, kot je stala ta žaga, elektrika + olje.
Sedaj pa "počiva" ker ne kurim na drva.
Vse tri bencinske sem pustil novemu lastniku na bivši lokaciji.

P.S.
Citiram:
P.s, žagat sem pričel z petnajstimi letii z STIHL 051


Začel sem ko sem imel svojo službo da sem si jo lahko privoščil, in je to bilo nekje pri 25 tih letih z STIHL 045 bila je draga (predraga), in ni vse v znamki, ni vse zlato kaj se sveti.
Pri nas takrat nismo poznali druge blagovne znamke, ker je ni bilo za kupiti.
Stihl je bil monopolist na tržišču, in posledično za to tako drag.



El_zaga.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.69 MB
 Pogledana:  12 krat

El_zaga.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole zeleno električno imam tudi sam. (Mislim, da je lidl-ova. ) Motor je močan. Meni je odpovedala črpalka za mazanje verige. Zrabil se je tisti zobnik, ki žene črpalko. Rezervni deli bi prišli pol nove žaga, tako da sedaj koliko jo pač uporabljam ročno s kantico vsake toliko časa namažem verigo.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 821
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Tole zeleno električno imam tudi sam. (Mislim, da je lidl-ova. ) Motor je močan. Meni je odpovedala črpalka za mazanje verige. Zrabil se je tisti zobnik, ki žene črpalko. Rezervni deli bi prišli pol nove žaga, tako da sedaj koliko jo pač uporabljam ročno s kantico vsake toliko časa namažem verigo.


Ravno to je problem, ki ga vidim pri poceni orodju. Ne potrebujem pogosto, ko pa potrebujem, želim da dela. Če crkne, pa četudi imaš garancijo, moreš prekinit z delom.
Ne rečem, da je Makita najboljša, sem pa bil zadovoljen z njo 25 let v prejšnji službi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hudamravljica je napisal/a:
...
Ravno to je problem, ki ga vidim pri poceni orodju. Ne potrebujem pogosto, ko pa potrebujem, želim da dela. Če crkne, pa četudi imaš garancijo, moreš prekinit z delom.
Ne rečem, da je Makita najboljša, sem pa bil zadovoljen z njo 25 let v prejšnji službi.


Ja s to trditvijo se strinjam. Kar se firm tiče - vsak svoje konje hvali Wink - Makita pri meni ni na zelo visokem nivoju sploh kar se tiče bateriskega orodja. Zelo slabe izkušnje z bateriskimi stroji iz časa, ko še ni bilo brezkrtačnikov doma in na firmi. Od takrat je vsaj zame nekoliko osovražena. Doma je edino ena kotna brusilka "na kabel".
Zadnjih 6 let kar se tiče bateriskega orodja po večini uporabljam Milwaukee. (doma in v službi) Kar se tiče "obdelave" betona pa Hilti.
moj M18 CDD-502C FUEL (glej nastanek sporočila) bo star 8 let. V rabi je precej a je še vedno v dobrem stanju. Prav tako skoraj ni opazit pešanja baterij. Shocked

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group