www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Katero motorno verižno žago?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odločitev je padla. Glede na to, da imam dve einhellovi bateriji sem nabavil tole. Tukaj je bila tudi najcenejša. Vprašal sem tudi v trgovinah v bližini, ki držijo einhellovo robo. Nikjer je ni bilo na zalogi. Lahko bi jo naročili, a cena bi bila višja tam od 180-190€.
Testiram v prihodih dneh - poročam.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 1:53 pm    Naslov sporočila:  Re: Katero motorno verižno žago? Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Iščem nekaj majhnega lahkega. Za domačo rabo. Recimo za delo v sadovnjaku. Sneg je naredil svoje. Polomil je nekaj dreves. Treba bo počistiti, sanirati...
Imam sicer eno starejšo Husqvarno, ki je težka in nerodna.
Simatična mi je stihl-ms-170 ali
mark-ll-husqvarna


Mnenje?

Sicer nisem nek serviser ali kaj takega ampak imam kakšen krat kaj za narediti okoli hiše.

Dobro se pozanimaj kakšen uplinjaš so dali v Stihl ms 170. Na mojemu je od kitajca od Zame. Saj s samo kvalitete ni nič narobe problem je v detajli. Norci so začeli zaradi ekologije ugrajevati uplinjače, ki nimajo več igle za nastavljanje mešanice goriva in zraka za nizke in visoke obrate. Dali so samo vijak za nastavljanje nizkih obratov motorja.

Ti motorji so 2 taktni. Taki motorji so pri manjših kubaturah občutljivi na nadmorsko višino, vlago v zraku in zračni pritisk. Rezutat je saj tistim, ki živijo približno 100m nad morjem bo verjetno taka žaga delovala odlično, ko boš pa šel na 500 in 900m nad morjem pa nebo držala minimuma na visokih obratih bo pa manjkalo goriva in nebo prave moči. Ravno te dni pričakujem drug uplinjač in predelavo na ohišju. Original uplinjaš bo šel pa v kanto.

No električna je pa razred zase. Ta je imuna na nadmorsko višino in zračni pritisk, za vlago pa nisem prepričan.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V nekih za delo normalnih pogojih ni težav. Tudi če rahlo rosi, ni težav. V nalivu pa (razen za smrt rešit) ne boš žagal ne z ICE ne z električno.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 4:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stihl MS170 na nadmorski višini 400m dela normalno. Res pa je, da nisem šel z njo kaj višje ali nižje. Stihl 036 ima regulacijo zraka, goviva in prosti hod. Ta deluje enako na 100 ali 700m brez ponovnega nastavlanja.
Lokalni gozdarji pa pravijo, da imajo z temi novejšimi žagami precej problemov z nadmorsko višino. Menda je tam notri neka elektronika, ki jo je potrebno nastavljat glede na nanadmorsko višino. Tega pa sami ne zmorejo...
So pa to žage ranga 1K€ po njihovih besedah.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem si eden izmed srečnežev, ki je pri nakupu dobil brezhibno žago. Moja ima očitno neko hibo na sesalnem grlu. Se tudi ne čudim. Vmes med prirobnico uplinjača in uplinjačem pride nekakšen plastičen obroč, ki naj bi zaklinil rob sesalnega grla. Že v tovarni so ga usrali in niso natančno namestili te bedne plastike. Razdreti moram celo mašino zato, da zamenjam en kakec od sesalnega grla, ker se je nekomu blazno mudilo.

Lahko tudi na hitro packam s silikonom pa dvomim, da bo tesnilo.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 1:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Potem si eden izmed srečnežev, ki je pri nakupu dobil brezhibno žago.


Mogoče? Bratranec jo je kupil dva meseca prej kot jaz. Ko sem videl kako dela sem se tudi jaz odločil. Kupljena pa v isti trgovini, ki se ukvarja z motornimi žagami, kosilnicami in še kaj, kar sodi zraven.
Stihl olje za mešanico pa ne uporabljam.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 3:15 pm    Naslov sporočila:  Re: Katero motorno verižno žago? Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:


Ti motorji so 2 taktni. Taki motorji so pri manjših kubaturah občutljivi na nadmorsko višino, vlago v zraku in zračni pritisk. Rezutat je saj tistim, ki živijo približno 100m nad morjem bo verjetno taka žaga delovala odlično, ko boš pa šel na 500 in 900m nad morjem pa nebo držala minimuma na visokih obratih bo pa manjkalo goriva in nebo prave moči. Ravno te dni pričakujem drug uplinjač in predelavo na ohišju. Original uplinjaš bo šel pa v kanto.

Z nadmorsko višino je vpliv prav na vse otto motorje. V avtu ne čutiš, ko ti dodaja bencin, glede na lambdo. Imaš pa več moči nizko, ker je tlak večji- več kisika.
Zato mislim, da si ravno narobe napisal- višje ko je, nastaja višek goriva in ne manjko.

Ps
Če ti tista plastika med vplinjačem in cilindrom, stoji postrani je možno, da je vakuum luknjica delno prekrita in zato vplinjač ne dela vredu (premalo goriva)

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na zadnje odgovore... malo v hecu.

Očitno nihče nima opravljenega izpita za motorno žago, tam razložijo. Ali pa vsaj navodil za motorko marsikdo ni prebral.

Motorka ima na vplinjaču povsem z izvijačem lahko dostopna vijaka, označena z L in H. Brez da motorko kaj razstavljaš.
Z enim se nastavlja prosti tek, z drugim pa pravilno delovanje glede na nadmorsko višino.
In bi pravzaprav vsakič moral nastavit vsaj vijak za nadmorsko višino. Če je že "štant gas" dober.
Drugače se motorka tudi pregreva, če to ni prav nastavljeno.

Tako da naj bi bile (vse) motorke pripravljene delati na nam Evropejcem normalnih nadmorskih višinah.
Ni potrebe po posebnem vplinjaču.

Če je treba, drugi teden v službi naredim sken navodil.

PS, je pa res, da ima moja motorka elektroniko in avtomatiko samo v iskri- vžigu in nikakor ni neka high-tech, ki ti pogine po 5m3, ali pa, ko jo nujno rabiš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stihl ima 3 vijake za nastavitev vplinjača.
L - nizki obrati in pospeševanje
H - visoki obrati
LA - prosti tek ali minimum

Tako so nas učili pri tečaju za opravljanje izpita za delo z motorno žago.
Enako mi je tudi serviser razložil.

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 10:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kose19 je napisal/a:
Stihl ima 3 vijake za nastavitev vplinjača.
L - nizki obrati in pospeševanje
H - visoki obrati
LA - prosti tek ali minimum

Tako so nas učili pri tečaju za opravljanje izpita za delo z motorno žago.
Enako mi je tudi serviser razložil.


Tak sistem ima tudi Husqvarna in to že dooolgo. Imam motorno žago Husqvarna 340SG, letnik 1979 in ima tak uplinjač. Med drugim ima pa tudi grete ročaje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nevem, kaj predavajo na tečaju, teorija je eno, praksa pa drugo. Tudi zračni filter se mora čistit na vsake toliko..., svečka tudi ni večna. Po določeni "kilometrini" se pa žaga zaradi vibracij "razštela". Pri meni je to na kakšnih 50+ kubičnih metrov. Hlodi debeline cca. 40cm, dolžina pa tudi tu nekje.
Nastavim si jo pa sam, mora pa bit topla.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2023 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta čas bo imel prav kar s53al. Če se ustavim samo na Stihl ms 170, ki jo je prvotno nameraval kupiti avtor teme in moja je približno ista samo večja kubatura, če ne pridete pogledat ali pa napisat na google ali youtube kakšen uplinjač uporablja ta model, ne morete zadeti žebljico na glavico ampak streljati le kozle. En sam vijak za nastavljanje prostega teka je na vgrajenem uplinjaču. Če kje vleče zrak kjer nebi smelo imaš recept za probleme. In spet so mi prodali žago, ki ni bila poceni in se z njo ne da lepo delati, ker se je enemu idiotu preveč mudilo pri sestavljanju in ni bil natančen. Taka zgdba se mi že prevečkrat ponavlja. So me začeli jeziti. V jezi sem šel kupiti kitajca. Ta ima vsaj tri normalne vijake za nastavljanje uplinjača in normalno narejeno prirobnico uplinjača. Delala bo do bridkega konca dokler ne zariba, potem si bom še enkrat kupil isto ali pa mogoče celo to baterijsko, ki je bila omenjena v tej temi(je baje tudi kitajc).

Hvala ro-bi. Predvidevam, da bi tisti plastični obroč moral pritisniti na ohišje uplinjača. Vmes ni bilo nobenega drugega tesnila in ga bom moral sam narediti. Do naslednjič moram najti zdravo prirobnico uplinjača. Po pravici povedano, beden inovativni pristop. Mimo tiste plastike bo zmeraj malo puščalo. Tesnila se v tovarnah štanca že od nekdaj zato, da opravljajo svojo funkcijo. Ta jo na tem mestu privzeto nima.

Še oznaka uplinjača: Zama c1q-s57a-648a Zadnje štirje znaki so tudi važni. Nakazuje na to, ko gledaš kosovnico na uradni strani, da je prisoten samo vijak pod postavko 29. Vijaka 27 in 28 nista prisotna. Namesto njiju dveh so v tovarni pritisnili medeninaste zamaške kjer naj bi drugače nalegale igle za nastavljanje, navojev za vijaka pa nista prisotna. Po domače so to le gluhe luknje. Vijak 29 naj bi opravljal isto funkcijo, kot pri ostalih normalnih uplinjačih, nastavljanja prostega teka.

Priponka nisem suguren, če je vredu, ker mi je naprava sporočala neko napako.



C1Q.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  C1Q.pdf
 Velikost datoteke:  227.29 KB
 Downloadano:  11 krat


_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group