www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Lov na lisico
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2014 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včasih se spravim delat kaj, za kar še nisem čisto siguren, če bom potreboval. Imam pa upanje, da bo popestrilo naš radioamaterski piknik.
Manjkajo mi še lisice, tiskanine so že na panelu 27 Cool .



Celi.JPG
 Opis:
Sestavljen sprejemnik
 Velikost datoteke:  340.69 KB
 Pogledana:  85 krat

Celi.JPG



Elementi.JPG
 Opis:
Notranjost
 Velikost datoteke:  303.55 KB
 Pogledana:  69 krat

Elementi.JPG



_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.25
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 12:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

japek je napisal/a:
Včasih se spravim delat kaj, za kar še nisem čisto siguren, če bom potreboval. Imam pa upanje, da bo popestrilo naš radioamaterski piknik.
Manjkajo mi še lisice, tiskanine so že na panelu 27 Cool .


japek točno takega lisičarja sem si hotel izdelati tudi sam. Saj grem občasno tudi na kakšno tekmovanje pa sem mislil imeti svojega lisičarja. Imaš mogoče kakšno tiskanino viška. Bi jo z veseljem odkupil.

LP, Danilo

_________________
Drži vodu dok majstori odu. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.54
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 2:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sonyx je napisal/a:
japek je napisal/a:
Včasih se spravim delat kaj, za kar še nisem čisto siguren, če bom potreboval. Imam pa upanje, da bo popestrilo naš radioamaterski piknik.
Manjkajo mi še lisice, tiskanine so že na panelu 27 Cool .


japek točno takega lisičarja sem si hotel izdelati tudi sam. Saj grem občasno tudi na kakšno tekmovanje pa sem mislil imeti svojega lisičarja. Imaš mogoče kakšno tiskanino viška. Bi jo z veseljem odkupil.

LP, Danilo

kaj sploh je to? Čemu to služi?

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.60
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 3:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malce poguglaj pod "amaterska radiogoniometrija" in boš izvedel več.

Oddajnike imenujejo tudi "lisice", "lisičarji" pa so sprejemniki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.25
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To kar je izdelal japek je ARG sprejemnik ali drugače "lisičar". Uporablja pa se v športni veji radioamaterstva. ARG tekmovanje ali "Lov na lisice". Nekje v goščavi je skrit oddajnik katerega potem udeleženci tekmovanja to iščejo. Pri vsakem oddajniku je en član komisije (ali pa tudi ne) in pa elektronski registrator (včasih štempilka). Panoge se delijo od pionirjev do veteranov. Vsaka skupina pa išče različno št. oddajnikov. ARG sprejemnik držiš v roki in glede na jakost signala in pa smeri določaš v katero smer te bodo nesle noge. Nekateri si pomagajo z kompasom in zemljevidom in že v štartu prebližno določijo smeri lisic oz oddajnikov. In si to skicirajo. Važno je da si najhitrejši in da se iz "lova" vrneš z čim več "lisicami" in v času (Ponavadi je določen čas lova 120 min. Odvisno od zahtevnosti terena.) Naj povem, da smo slovenci zelo dobri in na svetovnih prvenstvih dosegamo zelo dobre rezultate. Imaš pa dve vrsti ARG tekmovanj glede na oddajno frekvenco 80m (3,5MHz) in pa 2m (144 MHz). Zanimiva zadeva Smile Smile . To bi bilo v grobem to. Se opravičujem za OT. Obljubim da ne bom več Smile .
_________________
Drži vodu dok majstori odu. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.54
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ahaaaaaaaaa Very Happy

no, to pojasni skoraj vse Very Happy

samo ni mi jasno, čemu meter gor?

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.42
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

antena
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.54
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 5:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mirkatmir je napisal/a:
antena

delana iz metra? Very Happy

whoa, vsak dan nekaj novega Very Happy

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S55EI
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Maj 2010 12:47
Prispevkov: 569
Aktiv.: 3.36
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če greš skozi grmovje se meter izkaže kot najboljša antena, ki se upogne, zvije, prelomi, v naslednjem trenutku pa že zavzame prvotno obliko...
_________________
Lep pozdrav, Marko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi "naše" stare vojaške radijske postaje so imele antene iz metra..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim, da je kar nekaj interesa za lisičarje Very Happy .
Kaki dve leti nazaj sem že izdelal enega, po dokumentaciji OE6GC , tiskanina je enostranska, dosti enostavnejši je in posledično tudi cenejši, vendar se z tem modelom ne more kosati.
Nekje imam zanj tudi Eagle file, vidim da avtor nima več objavljenih.



ARDF80 V6.JPG
 Opis:
ARDF80 V6
 Velikost datoteke:  337.78 KB
 Pogledana:  23 krat

ARDF80 V6.JPG



_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mznida
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2005 20:32
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.61
Kraj: Prlekija (JN86BN)

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 12:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepo. Me čakajo tiskanine za 2m in 80m varianto. Zanima pa me, kako je kaj z dobavljivostjo materiala. Kolikor sem raziskoval se neke stvari se malo težje dobijo.
Imaš kakšen vir za nabavo?

_________________
73 de S56RIR
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

glede materiala je kar zanimivo, če ne drugo se moramo združiti pri naročilu Displayev, oziroma vse od Reichelta, ker te oderejo za poštnino.
Danes sem si izdelal attenuator, po dokumentaciji S53MV in sprejemnik kalibriral. Že včeraj popoldne pa sem si postavil testno lisico in uglasil "meter" anteno, tako da sedaj določanje smeri naprej-nazaj deluje. Razlika je zelo očitna.

73, Janko

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.42
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2014 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole so pa moje trofeje. Najstarejši lisičar je še iz časa moje juniorske kategorije. "taokrogel" je zmagal na državnem v Črni gori.


lisičarji.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  569.3 KB
 Pogledana:  27 krat

lisičarji.jpg



_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2014 7:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

okroglega sem že kar dolgo nazaj izdelal tudi jaz. Služil mi je bolj za spremljanje dogajanja na 80 m, kot pa za iskanje lisic. Dokumentacijo zanj še nekje imam. Zanima pa me ARG 80, imaš mogoče dokumentacijo, shemo?

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group