www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ceneni spektralc

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2023 11:34 pm    Naslov sporočila:  Ceneni spektralc Odgovori s citatom

Kaki dve leti je, odkar redno uporabljam Arinst SA s tracking generatorjem. Mal škatlica dela dovolj dobro, da je uporabno praktično na vsakem koraku. Predvsem praktičnost, dolgo obratovanje samo na baterijo, povezljivost s telefonom in prejo USB na prenosnik ter povsem spodobne lastnosti za neke osnovne meritve pomenijo, da je škatla vedno pri roki, kot multimeter ali "faznprifer".

Marsikateri RF "pipetkar" bi sicer tole popredalčkal v kako svojo kategorijo in zapakiral v vrečko z napisom "smeti", tako zaradi fiksnega RBW pri 100kHz, ali pa relativno malega dinamičnega obsega "samo" slabih 80dB, a stvar je preprosto "goodenough" za 99% primerov. Že recimo iskanje motenj je lahko mukotrpen postopek brez takega pripomočka. Ali pa npr. preverjanje, ali nek vir/oddajnik/trx/oscilator... sploh dela.

Ima kdo podoben instrument (ali od istega ruskega avtorja) in kakšne so kaj vaše izkušnje? Sam imam tudi VNA, a to je že za kako drugo objavo.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 08, 2023 8:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam LTDZ 35 - 4400 MHz igračko.
Dinamični razpon je precej manjši (50 dB?).
Kot kaj koli drugega je to indikator. To sem tudi vedel ob nakupu. Vzel sem ga iz razloga, da se bom z njim igral in napisal lastni FW. To se še ni zgodilo Smile.

Vsaka takšna igračka (tudi RTL sdr kot spektralec) je uporabna in je boljša kot nič.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 450
Aktiv.: 2.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 08, 2023 9:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Star antenski analizator Anritsu Site Master, mislim da je model S332B, ga nimam sedaj pri sebi. To je reflektometer ki ima tudi opcijo spektralnega analizatorja od 100kHz do 3GHz.
_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 08, 2023 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v vseh letih ukvarjanja z elektroniko sem imel ogromno instrumentov.Cca 60 let.
Od prvih iskrinih osciloskopov do tektroniksov na vozičku. Vsi so in še delajo.
Večino sem prodal ali podaril.
Sam sem naredil več spektralcev, od tistih z tjunerje od tv, do verzije s53mv.
Imam tudi nanovna in tiny sa in sta oba zame zelo uporabna, saj nimam mize 2x2m.
problem prostora. Prvi nanovna sem naredil pred leti ko sem odkril stran edy555.
Res ni tako impozantno kot cela stena instrumentov, ampak lahko ga daš v žep.
Priročna zadeva.
Zanimivo je preštudirati stil programiranja.

LP
matjaz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 08, 2023 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na delu.


IMG_20230407_145936.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.65 MB
 Pogledana:  29 krat

IMG_20230407_145936.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.51
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2023 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dve napravici, tinySA ultra in LiteVNA 64, enostavni za uporabo in ravno dovolj, za večino meritev, katere potrebujem v delavnici in tudi na terenu. LCD še ravno dovolj, da z očalmi vidim skakati po menujih.

Cena za oba pod 300€, treba je le malo paziti kje kupiš, tudi kitajci kopirajo kitajce, HI.

Na dodani fotografiji se vidi spekter wifi signalov z vključeno peak_max funkcijo ter signal v živo.



20230410_101123.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  721.51 KB
 Pogledana:  22 krat

20230410_101123.jpg



_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group