www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Stari dizli
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 4:54 pm    Naslov sporočila:  Stari dizli Odgovori s citatom

Nekaj strašijo....
https://www.zurnal24.si/avto/iz-druge-roke/take-sitnosti-bodo-kmalu-imeli-lastniki-starejsih-dizlov-405526

Kaj pa stari avtobusi, kamioni in traktorji?

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 5:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bomo dajal pa filter gor samo za pregled, pol pa naprej po starem Smile
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako je pa s SOx? A bodo kdaj tudi to začeli merit? Marsikdo ima zaradi težav sistem adblue izklopljen.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 5:45 pm    Naslov sporočila:  Re: Stari dizli Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Nekaj strašijo....
https://www.zurnal24.si/avto/iz-druge-roke/take-sitnosti-bodo-kmalu-imeli-lastniki-starejsih-dizlov-405526

Kaj pa stari avtobusi, kamioni in traktorji?


dizel lokomotive bodo pa lahko , sploh za tovorni promet je dimna zavesa izza nje, ko se upre v kak hrib, že z 4-mi vagončki naloženih svinčnikov, hrupa je pa kot , da bi pol Triglava za sabo vlekel.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 6:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, ali je na linku "sponzoriran" članek, ali gre za to, da se dejansko nekaj pripravlja.

Je pa zanimiva logika vsega skupaj. Če DPF v avtomobilu ni bil vgrajen, potem je količina trdih delcev, ki jih motor izpljune nebistvena ... tehnični gre skozi. Načeloma greš na tehnični pregled lahko veliko bolj brez skrbi s kakim 20+let starim dizlom, kot z nekaj let starim hudo-eko avtom.

Zdi se mi, da kamioni niti niso nek hudo resen problem, ker se starejših prevozniki že zaradi ekonomije pravočasno znebijo. Mogoče kaki lokalni dostavniki, gradbinci, ... Bolj zanimivo je pri tistih, ki "skrbijo" za čistočo. Nobena redkost niso smetarji, stari 10, 15+ let, ki "skrbijo za čisto okolje". Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 6:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem ali ima to kaj veze s tem, ampak veliko kolesarim in za nekaterimi dizli se kadi in smrdi da je za crknit... Evil or Very Mad
In mnogi od teh sploh niso stari... zelo starih dizlov je bolj malo in večinoma sploh niso problem.
Če take smrdljivce spravijo s ceste, bom zelo Very Happy Applause Pray

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Ne vem, ali je na linku "sponzoriran" članek, ali gre za to, da se dejansko nekaj pripravlja.


Klasičen Ž24 bombastični prispevej haha.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Ne vem ali ima to kaj veze s tem, ampak veliko kolesarim in za nekaterimi dizli se kadi in smrdi da je za crknit... Evil or Very Mad
...
Če take smrdljivce spravijo s ceste, bom zelo Very Happy Applause Pray

Glede na tvoje poznavanje tehnike bi pa vseeno pričakoval, da ti je to popolnoma jasno. Laughing DPF naj bi ustavil trde delce, sem pa skoraj prepričan, da s kakršnim koli odišavljenjem izpuha nima popolnoma nič. Sicer pa ... od Euro5 naprej tako ali tako samo rožice še iz auspuhov letijo ... vsaj glede na trditve in specifikacije. Rolling Eyes Drug "problem" je pa brozga, ki se na bencinskih servisih kot dizel prodaja. Kaj je v tistih "nekaj" procentih biodizla Think je precej neznana receptura ... enako kot produkti izgorevanja tega.

Ne glede na vso dizelsko gonjo v zadnjem času so pa vsaj po mojem mnenju veliko večji problem enosledna prevozna sredstva. Tu pa dejansko ni nikakršne kontrole, niti ukrepov za obvladovanje izpustov. Ob njihovi trenutni prisotnosti na cestah po mestih mislim, da prispevajo mnogo več svinjarije, kot pa vsi tako osovraženi dizli.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To se govori že kar nekaj let, pa do sedaj še ni bilo nič od tega...
Sicer pa me ne skrbi. Moj avto je star 20 let in takrat še niso imeli DPF Mr. Green

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ben, če bo tak problem že kupiti nov avto boš pa ja bil toliko norca, da boš plačal še za predelavo in homologacijo. Včasi so Seat Ibize po spisku vsi predelovali vključno z karoserijskimi aerodinamičnimi deli.

*Seat Ibiza je bil svoje čase zelo popularen za tunanje in je omenjen samo za primerjavo.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Ben, če bo tak problem že kupiti nov avto boš pa ja bil toliko norca, da boš plačal še za predelavo in homologacijo.

Ti bi to homologiral odstranitev DPF-ja? :bonk: Brick wall

Drugače je pa tole tehnični forum ... ne neka zeliščarska klepetalnica. Samo povem ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čiščenje DPF filtra v lastni režiji pride cca 20€ material, hobok za malto za namakanje in nekaj dela, predvsem pranja s šlaufom in ne wapom. Je pa poniglavo od proizvajalcev, ki ne signalizirajo, kdaj se dela samodejna regeneracija. Ko je vsaj za 280km nafte, ko je motor ogret in naj se ne bi prekinjala. Ker tega ne veš, lahko zadevo spregledaš in filter se zabije. Še najboljša je vgradnja LED diode na vzvratno zrcalo, ker regeneracija prižge gretje stekla(?) v ogledalu.
Sicer pa nov DPF filter na Autodoc stane cca 300€.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
... Še najboljša je vgradnja LED diode na vzvratno zrcalo, ker regeneracija prižge gretje stekla(?) v ogledalu. ...

Od kje ti tale informacija?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2023 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
brezimenko je napisal/a:
Ben, če bo tak problem že kupiti nov avto boš pa ja bil toliko norca, da boš plačal še za predelavo in homologacijo.

Ti bi to homologiral odstranitev DPF-ja? :bonk: Brick wall

Drugače je pa tole tehnični forum ... ne neka zeliščarska klepetalnica. Samo povem ...


A sem kje omenil, da ga moraš odstraniti? Se da verjetno bolje narediti. Zadevo je potrebno tako narediti, da se jo neguje ob menjavi olja in podaljša življensko dobo.

In če gremo na zeliščarško klepetalnico. Jaz bi ga dejansko tako predelal, da bi ga sam čistil tako kot kamin ob vsakem koncu kurilne sezone ke da bi ga tukaj ob menjavi olja.

Tovorjaki, traktorji uspejo ta pepel kar skuriti, nekaterim pomagajo z ureo, tudi nekateri avtomobili imajo podobno rešeno in naj bi bili toliko učinkoviti, da se tega filtra sloh ne rabi, pride pa verjetno kakšen drug navrsto.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2023 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
A sem kje omenil, da ga moraš odstraniti? Se da verjetno bolje narediti. Zadevo je potrebno tako narediti, da se jo neguje ob menjavi olja in podaljša življensko dobo.

In kaj bi potem želel homologirat? Think

Podaljšal življenjsko dobo? DPF-ja nimaš kaj negovat. Ob normalni uporabi se regeneracija izvede takrat, ko je to potrebno, filter pa po njej spet opravlja svojo nalogo. Je pa na mestu to, kar opisuje joztom glede prekinjanja postopka regeneracije. Ravno iz tega razloga bi bila verjetno smiselna neka indikacija takrat, ko je postopek regeneracije v teku. Informacij o tem, kako do tega podatka neposredno (brez sklicevanja na neko poslabšano ekonomijo/povišano porabo) pa vsaj jaz še nisem zasledil. Bi pa bile dobrodošle. Mimogrede ... tistole z gretjem vzvratnega ogledala mi je nekako malo mimo ... zato me zanima vir te trditve.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group