www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zgodbe iz vsakdanjika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 21, 2023 12:04 pm    Naslov sporočila:  Zgodbe iz vsakdanjika Odgovori s citatom

Kar konkretna rosa je bila danes zjutraj na našem koncu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 21, 2023 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je bila. Sem komaj speljal s prikolico gnoja na mokri travi. Zdaj je pa rosa samo še na čelu. 20 posajenih, 80 jih še čaka...


IMG_20230521_121342.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.88 MB
 Pogledana:  20 krat

IMG_20230521_121342.jpg



IMG_20230521_121244.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.68 MB
 Pogledana:  5 krat

IMG_20230521_121244.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 21, 2023 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
... 20 posajenih, 80 jih še čaka...

Shocked Tole bo pa konkretna letina. Jaz sem pri 25 končal s paradajzi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 21, 2023 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je to sedaj facebook ratal? Prosim še za slikco k si šel na skret. Al jaz kaj narobe zastopim?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 21, 2023 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem jih preko 100 posadil.Samo mnogo bolj narazen kot Mare.Bi pa brez svedra krvavi pot potil. Sem ji dal vsaj 30 cm v zemljo , da poleti ne bodo trpeli žeje.
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 21, 2023 11:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem jih dal kar vodoravno v jarek. Ven gleda le cca. 1/4, ostalo bbo za korenine. Pa vsakemu vile gnoja. Pride pa še kapljično zalivanje poleg + streha iz PVC. Pod streho so pa itak lahko tudi bolj skupaj.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.90
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 22, 2023 7:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare, a to si sdike paradižnikov kupil, ali si jih sam nasadil? So semena iz semenarne, ali domača? Kakšno kaplično zalivanje boš uporabil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 22, 2023 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Semena so iz plodov, pridelanih doma. Izberem lepe, zelo zrele in najdebelejše. Vedno skalijo v treh dneh. Sorta je pa church in big zac. Že ko sem jih nabavil pred leti, niso bilii neki hibridi, ampak naravna selekcija. Sicer so semena kar draga, ampak potem, ko sam pridelaš je pa praktično "zastonj". Še največji problem je kam to postavit dokler na prostem še niso primerne razmere.

Kapljično zalivanje je z namensko cevjo: https://www.zivex.si/shop/cev-pvc-za-kapljicno-namakanje-kapljaci-na-3033-cm-2lh-fi16-mm-100-m-p-8100.aspx
Na dovodu je vodovodna stikalna ura iz lidla (parkside).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 25, 2023 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moram priznat, da v McDolancu nisem še nikoli jedel (razen kak sladoled letno in laško iz piksne).

Citiram:
Purchased on May 21, 2010. Today, our Happy Meal is 13 years old. 😳
Common questions we get:
*Why do you have that? 13 years ago, I saw a lady on YouTube claim to have a 4-year-old Happy Meal, so I had to “see it” for myself. Now, mine is 13 years old.
*Why doesn’t it grow mold? Basically, it's due to rapid dehydration. Not from anything we did to it, just because it sat out and dehydrated on its own.
*Where do you keep it? It has lived on top of the refrigerator, but the majority of the time in a cupboard in the kitchen.
*Does it attract bugs? We have never - not even once - seen a bug anywhere even near it.
*Do you eat there? Nope. Not saying we don't eat fast food, we definitely love a particular SoCal favorite, but we haven't had *most* fast food restaurants in 13 years.
*How long will you keep it? I'm not sure. The box & wrapper are getting pretty fragile. It is starting to feel like I should handle it like an antique.
*Does it stink? Not really. If you get your nose very close to it, almost touching it, it smells a little like cardboard.



1685033052937.jpg
 Opis:
Obrok iz McD, ki je 13 let ležal na vrhu hladilnika
 Velikost datoteke:  1.08 MB
 Pogledana:  11 krat

1685033052937.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 25, 2023 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale zgodba z McDonaldsom ima že dolgo brado in na njen račun sem si že prislužil zastonj čevapčiče in pijačo pri Jovotu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 27, 2023 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smo prekinili pospravljanje na tem koncu ... da imajo mir.

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 31, 2023 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In a tisti 13 let stari obrok iz McDonalca bo sedaj še za nadaljnjih 13 let za na hladilnik ali kaj?
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group