www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Wifi športna kamera
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kriosk
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Jul 2023 0:06
Prispevkov: 23
Aktiv.: 2.54

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2023 12:20 am    Naslov sporočila:  Wifi športna kamera Odgovori s citatom

Torej imam kamero sports hd dv, ki ima wifi. Recimo, da je nek ponaredek goproja. Problem pa je, da je wifi signal zelo slab se pravi grem s kamero 10m vstran in ni več povezave. Mi lahko kdo pove ali je možno spojiti zraven kako anteno, da bi bil signal močnejši. Sam sem nekaj probal ampak mi ne rata. Priložene slike.


20230731_001027.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.05 MB
 Pogledana:  6 krat

20230731_001027.jpg



20230731_001126.jpg
 Opis:
Mislim da je to wifi čip
 Velikost datoteke:  2.34 MB
 Pogledana:  10 krat

20230731_001126.jpg



_________________
Hvala Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ravne
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Maj 2019 22:02
Prispevkov: 153
Aktiv.: 2.55

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2023 7:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj in tukaj je opisan postopek predelave podobne antene. Seveda je predelava na lastno odgovornost, jaz tega nisem testiral.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.80
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2023 8:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni čudno, da je slab domet. Vidim na oko, da linija od modula do antene ni 50 Ohm. Slab dizajn!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kriosk
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Jul 2023 0:06
Prispevkov: 23
Aktiv.: 2.54

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2023 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravne hvala.

GUMY saj sem rekel, da je nek ponaredek Very Happy, to sem dobil pa nebi rad vstran vrgel.

Je vseeno kaki koaks dam zraven al?

_________________
Hvala Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ravne
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Maj 2019 22:02
Prispevkov: 153
Aktiv.: 2.55

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2023 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kriosk je napisal/a:
Je vseeno kaki koaks dam zraven al?

Ni ravno vseeno. Vendar za neko kratko razdaljo (do recimo 20cm) ni nekega velikega slabljenje kabla.
Mora pa biti koaksialni kabel za VF. Recimo RG174, RG178, RG188, RG196 ali podobni. Lahko bi ga recikliral od kakšnega starega Linksys WRT54 routerja. V notranjosti ima namreč ustrezen kabel od tiskanine do zunanje antene.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kriosk
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Jul 2023 0:06
Prispevkov: 23
Aktiv.: 2.54

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2023 9:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma imam samo RG6 coax kabel, sem probal pa signal ni nič boljši. Odpadnih ruterjer tudi nimam, sem že prej pomislil na antene.

Kaj je boljše antena od ruterja ali da nabavim ta kabel?

Kabel lahko nabavim preko icelektronike al pa na bolhi neki Linksys WRT modem, po možnosti tistega ki ne dela ker itak rabim samo anteno.

_________________
Hvala Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ravne
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Maj 2019 22:02
Prispevkov: 153
Aktiv.: 2.55

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2023 10:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kriosk je napisal/a:
Doma imam samo RG6 coax kabel, sem probal pa signal ni nič boljši.

RG6 je 75 ohm kabel. Mora biti za 50 ohm.

kriosk je napisal/a:
Kaj je boljše antena od ruterja ali da nabavim ta kabel?

Tega ne razumem najbolje. Kabel potrebuješ za povezavo med tiskanino kamere in anteno. Torej potrebuješ oboje.

kriosk je napisal/a:
Kabel lahko nabavim preko icelektronike al pa na bolhi neki Linksys WRT modem, po možnosti tistega ki ne dela ker itak rabim samo anteno.

Kot sem napisal, najbolje, da najdeš anteno s pripadajočim kablom (za 2,4GHz). Potem pa jo povežeš na kamero s pomočjo podanih navodil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2023 11:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravne je napisal/a:
Mora pa biti koaksialni kabel za VF. Recimo RG174, RG178, RG188, RG196 ali podobni.

RG174 ne bo dober, ima PE dielektrik, ta je za največ 500MHz, čeprav proizvajalci navajajo 1GHz.
Za 2,4GHz mora biti PTFE, ali pri debelejših koaks. kablih penasti (foam) PE.

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.80
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2023 12:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa odreži vezico na PCB čisto pri modulu. Ne samo da prerežeš z olfa nožem ampak odstrani nekaj mm. Potem koaks prispajkaj direktno na modul.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kriosk
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Jul 2023 0:06
Prispevkov: 23
Aktiv.: 2.54

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 02, 2023 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej nabavil sem nekaj anten. Večji 2 sta od linksysa, manjša pa sem pozabil. Vse je od ruterjev. Nimam pojma če delujejo ker so bli za vstran, ampak antene bi verjetno morale delovati. Na sliki sem označil z črno črto kje bom rezal in rdečo kje bom spajkal. Prosim, če me kdo popravi, če sem razumel narobe. Konec koncem mi je vseeno če wifi na kameri ne bo več deloval, itak je domet slabi in ni poante če ga ne dobim na večjo razdaljo.


20230802_113833.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.65 MB
 Pogledana:  2 krat

20230802_113833.jpg



t_20230731_001126.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  59.69 KB
 Pogledana:  12 krat

t_20230731_001126.jpg



_________________
Hvala Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 02, 2023 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi prvo prispajkal koaks. kabel tam kjer je označeno s črno črto, če ne bi zadovoljivo delovalo bi kasneje preizkusil še tam kjer je označeno z rdečo.
_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.80
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 8:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reži in spajkaj tam, kjer je rdeč krogec. Kakršnakoli vez ali ostanki antene na PCB povzročijo refleksijo signala in s tem izgube oz manjši domet ali celo nedelovanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Ravne
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Maj 2019 22:02
Prispevkov: 153
Aktiv.: 2.55

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi poskusil nekako takole, kot sem označil na sliki.
Tisti trije elementi pred rezoma so prilagoditev in bi jih pustil v funkciji.
Pa srednja žila naj bo čim krajša. Zelo malo naj gleda iz opleta. Treba je še paziti, da ne pregreješ izolacije kabla.



priklop antene.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  256.27 KB
 Pogledana:  8 krat

priklop antene.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kriosk
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Jul 2023 0:06
Prispevkov: 23
Aktiv.: 2.54

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem že prerezal vezje kot je videno na sliki in naredil par testov. Bom kasneje naredil še par testov, ampak kot zgleda je manjša antena močnejša od velike. Če bom spajkal manjpo anteno ali odstranim zgornji del vezja ali ne?

ravne, če povežem tako kot si narisal na sliki je signal slabši mogoče zato ker ni spajkano ker sem samo tako testiral.

Z malo in veliko mislim antene, ki so na sliki zgoraj nekje.



mala.jpg
 Opis:
antena zgleda da ima isti signal neglede na to kje povežem
 Velikost datoteke:  59.93 KB
 Pogledana:  2 krat

mala.jpg



velika.jpg
 Opis:
tukaj isto, core direkt na chip je isto kot pa core pa shield na vezje
 Velikost datoteke:  60.26 KB
 Pogledana:  0 krat

velika.jpg



_________________
Hvala Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ravne
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Maj 2019 22:02
Prispevkov: 153
Aktiv.: 2.55

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri VF je zelo pomembno kam in kako priključiti anteno. Tudi povezave na tiskanem vezju je potrebno pravilno konstruirati (širina, dolžina, razdalja do mase in celo potek povezave), da so izgube čim manjše. Tega sicer ne moreš več veliko spreminjati, zato bo potrebnih nekaj poskusov, vendar je vsakokrat treba spajkati in narediti, kot je treba. Ne moreš kar improvizirati, češ saj je električni kontakt.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group