www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Koaksialni kabel za kabelsko tv

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joze
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Jan 2007 10:27
Prispevkov: 200
Aktiv.: 0.95

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2023 2:17 pm    Naslov sporočila:  Koaksialni kabel za kabelsko tv Odgovori s citatom

LP!

Prosim za pomoč pri izbiri ustreznega kabla.

Pripraviti moram kabel med zunanjim jaškom in omarico v hišo.
Kabel bo v plastični cevi cca. 70cm pod zemljo.
Kakšen Koaksialni kabel za kabelsko tv izbrati, da bi lahko potem priklopil npr. Telemach, sem jih tudi že spraševal pa ni nobenega odziva.
Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.50
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2023 2:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče takšen - za zunanjo uporabo
coax
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.34
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2023 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rabiš 75ohmski kabel.
Pazit moraš, da se za njega dobi F konektorje.
Potem pa še kje bo montiran? UV odporen, vodoodporen itd...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2023 9:53 am    Naslov sporočila:  Re: Koaksialni kabel za kabelsko tv Odgovori s citatom

joze je napisal/a:
Pripraviti moram kabel med zunanjim jaškom in omarico v hišo.


Kdo je pa rekel da moraš? Do hiše naj naredi CATV ponudnik.

Drugače pa, če bo v cevi pod zemljo bo navaden inštalacijski kabel dober, samo paziti je potrebno da se pri uvlačenju v cev ne poškoduje zunanja izolacija.

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2023 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne se preveč obremenjevat s kaoksialnim kablom. Danes kablaši množično vlečejo optiko, kjer imajo cevi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2023 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kabel do hiše ni problem naročnika Exclamation

Problem naročnika bi lahko bila trasa do hiše. Če pripraviš podzemno cev vsaj 50mm premera, bo dovolj za Telesmehov RG11 (vsaj mislim da je ta ali podobni) ali kakšen drug kabel, optični je še veliko tanjši. Pripravljena cev je več kot dovolj, še več, če boš pripravil svoj kabel in ne bo pravi, ti ga zagotovo ne bodo priključili.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 915
Aktiv.: 5.56
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2023 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni so optiko napeljali čez celo podstrešje, prevtrali strop in montirali dozo (GVO). Nato sta prišla še dva od mojega ponudnika, takoj za tem še eden iz telekoma. To je to, brez, da bi jih kaj prosil.
_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2023 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj jih ne rabiš prosit, dovolj je podpis pogodbe. Podpis pogodbe je možen le v primeru, da je na tvojem naslovu možen priklop. Ali je priklop možen, ve operater, tako enostavno je to.

Kdo vse pride priklopit, je stvar operaterja. Če je optika telekomova, bodo prišli GVO in napeljali optični kabel. Ko je kabel napeljan, bo prišel tehnnik operaterja ki si ga izbral, lahko je to T-2, seveda zraven pride še tehnik od Telekoma, da priključi njihovo škatlico za optiko, ki je prehod iz optike na ethernet.
Pri nas ni bilo nič drugače, ko sem pri T-2 prekinil, je njihova oprema šla nazaj, škatlica od optike je ostala, samo napajanje sem izklopil in čaka, ko bo mogoče spet optika aktivna, odvisno kakšne ene bo ponudil Telesmeh ob koncu vezave.
Isto je bilo pri T-2, ob koncu vezave so ponudili nesramnih 10% popusta za 12 mesecev če se vežem za 24 mesecev, sem jih gladko odpikal in šel nazaj na osovraženi Telesmeh, ki je ponudil najvišji paket za 19eur mesečno za eno leto, drugo leto je cena redna 65eur. Ko bo konec vezave bom... če mi ponudijo akcijsko ceno ostanem, sicer grem spet za 2 leti na optiko.

Ko sem dobil optiko sem sam pripravil foršpon da in prostor v zidni cevi, da smo potegnili kabel na željeno mesto od zunanje omarice, ker nočem imeti kablov in kanalčkov po zidu, saj imam dovolj cevi že v ometu, predpriprava še iz prejšnjega tisočletja. Bolje nekaj praznih cevi neuporabljenih kot da jih zmanjka.

Telemachove koaks kable sem več ali manj odstranil po hiši, sem zahteval EON smart box UTP namesto EON smart box hybrid ki rabi koaks in UTP, pa kdo to še uporablja, 2 kabla za TV, saj so nori... koaks za multicast in UTP za unicast, ki pokriva vse kar ni v realnem času, to je časovni zamik, video na zahtevo, ogled za nazaj, videoteka, ... kdo pa še gleda v realnem času? aja, kdor ima conax modul, ta časovnih funkcij nima. Smart TV in aplikacija, ne rabiš STB, vse gre preko UTP in unicast pri vseh operaterjih, ne gre drugače.

Prej sem omenil cev v zemlji... no, verjetno ni tako enostavno, operater bo skozi cev potegnil svoj kabel (kakršen koli že je) samo v primeru, če lahko na trasi dobi služnost. Če je cev preko naročnikovega zemljišča ni problema, saj sam daš soglasje, če je cev preko občinskega zemljišča, prav tako verjetno ne bo problema, bo občina dala soglasje, če trasa ni skregana z drugimi vodi. Če je cev preko sosedovega zemljišča, bo najbrž potrebno sosedovo soglasje. Soglasje pomeni služnost in tega se večinoma vsi izogibajo, razen če je za lastno rit, če je za soseda ali potencialne naročnike naprej v naselju ali ulici, ne, to pa ne, pogosta slovenska folklora.

.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joze
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Jan 2007 10:27
Prispevkov: 200
Aktiv.: 0.95

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2023 7:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!

Vsem hvala za predloge in razlago.

Gre se za novo gradnjo, ki še nima uporabnega dovoljenja.

Sedaj pred ometi in estrihom želim pripraviti vso instalacijo.

Pripravil bom:

1x https://www.antene-zupancic.si/koaks-kabel-cavel-17patc-za-zunanjo-uporabo/

1x f*p Cat6 kabel

1x fi16mm prazna cev (za optiko)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 2:04 pm    Naslov sporočila:  Re: Koaksialni kabel za kabelsko tv Odgovori s citatom

joze je napisal/a:

Kakšen Koaksialni kabel za kabelsko tv izbrati, da bi lahko potem priklopil npr......


Mogoče izbereš nekaj od tukaj.

Če boš sam povezoval spoje, je dobro narediti bolj "profi" z stisljivimi konektorji.


Spodnji kometar ravno ne spada v totemo, pa vendar.
Človek je konkretno postavil vprašanje. Pa je res potrebno skoraj z vsako temo "zapeljat" iz vsebine vprašanja?

Proteus je napisal/a:
.......ker ko si življenje zapolniš z drugimi aktivnostmi šele opaziš, kako nekoristno je gledanje TV.


Eden redkih, ki razume širšo sliko dogajanja na tem svetu, ki z veliko hitrostjo drvi v prepad.....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

a boste tudi zgornjo traparijo pobrisal LOL
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group