www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Gledanje TV je nekoristno
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1790
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2023 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je napisal v.j., klasična TV je zgodovina.

Med C19 epidemijo smo doma naredili korenito rekonstrukcijo dnevne sobe. Oltar s TV je končal v smeteh. Nesmiselno se nam je zdelo, da v najlepšem prostoru v hiši vsi gledamo v eno smer in se sploh ne vidimo. Pridobili smo ogromen prostor, kjer je sedaj velika miza za osem oseb.

Prostor je sedaj bistveno bolj uporaben in prijazen. Med epidemijo, ko je bilo vse zaprto smo se tukaj pogosto srečevali z znanci, ki so imeli isti problem, v veliki hiši nimaš kje sprejeti nekaj znancev in se z njimi pogovarjati iz oči v oči. Večinoma sediš na neki sedežni garnituri, kjer vsi gledajo "oltar".

TV je sedaj na zidu v enem vogalu in ga dokaj redko sploh prižgemo. Če kdo rabi TV ga večinoma gleda preko tablice, pa še to vedno bolj redko, ker ko si življenje zapolniš z drugimi aktivnostmi šele opaziš, kako nekoristno je gledanje TV.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 12:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

to bi bilo prav za Šaleharja in njegove ''nebuloze''

Citiram:
Oltar s TV je končal v smeteh.
recikliranje?

Citiram:
v hiši vsi gledamo v eno smer in se sploh ne vidimo.
ni presečišča

Citiram:
Med epidemijo, ko je bilo vse zaprto smo se tukaj pogosto srečevali z znanci,
proti pravilom in

Citiram:
v veliki hiši nimaš kje sprejeti nekaj znancev i
ker je preveč placa

Citiram:
pogovarjati iz oči v oči.
gledamo se iz oči v oči

Citiram:
sediš na neki sedežni garnituri, kjer vsi gledajo "oltar".
pač svinčeni časi ....

Citiram:
Če kdo rabi TV ga večinoma gleda preko tablice,
gledate program ali TV prko kamere tablice ?

Citiram:
ko si življenje zapolniš z drugimi aktivnostmi šele opaziš, kako nekoristno je gledanje TV.
potem logično tega ne opaziš


Ti si legenda s svojimi izjavami

PS : namesto vsega opisanega uporabi SFTP kabel ki je dodatno oklepljen proti motnjam . Jaz sem dobil na bolhi ostanke CAT7 300m za nekje 75€ ( kabli ostajajo po projektih na originalnih bobnih/škatlah ) in se jih da ugodno dobit

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1790
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
Ti si legenda s svojimi izjavami

Samo povem, da je antena + televizija tehnologija naših starih očetov. Se pa danes TV uporablja predvsem za gledanje strimanih vsebin, domači kino in kot igralna konzola.

Za to pa potrebuješ najmanj še instalacijo/cevi do zvočnikov itd.. odvisno od ostalih gadgetov, ki jih imaš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.88

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 4:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Antena? Tega ni pri hiši že vsaj 25 let.
TV program gledati na tablici pa mora biti res poseben užitek.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.88

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 5:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1790
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 5:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igor K je napisal/a:
TV program gledati na tablici pa mora biti res poseben užitek.

Podobno kot antene je tudi TV program stvar preteklosti.

Resnično potrebuješ dober želodec, za ogled večine oddaj na TVSLO in POPTV. Jaz sem njihovo lažnivo propagando nehal gledati med C19 epidemijo. Narod, ki je to gledal je bil čisto paničen. Tiste spike proteine so nekateri že sanjali.

Po odprtju Twitter Files je tudi jasno, da so informativni progam vseh medijskih hiš namenjeni propagandnemu nadzoru nad prebivalstvom ne pa njihovemu informiranju.

Nadalje filmski programi se na 100+1 kanalih, ki ti jih prodajo večinoma ponavljajo in je redko na voljo kaj novega. Maksimum en ali dva filma na teden.

Pri spremljanju pogovornih oddaj je slika običajno čisti balast, saj gre tehnično gledano za radijsko oddajo. Takšne zadeve lahko samo poslušaš in poleg počneš kaj drugega.

Od medijskih vsebin sam večinoma gledam YouTube, kjer pa imaš v primerjavi s TV programi ene 100.000x boljšo in bolj kvalitetno izbiro.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi imamo akvarija namesto TV ... Res pa, da je najvecjima ribama, ki se skoz klofata (al pa odlagata ikre, nekej od tega je), ime Jansa in Golob ... Very Happy

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 147
Aktiv.: 3.53
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2023 9:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glavni krivec, da TV-ja ne gledam več, je ogromna količina svinarije (reklam), ki so jo nasrali po vseh kanalih po vrsti.
Raje stankam torrent, pa pogledam film v miru. Za novice pa je itak internet.
TV sem nazadnje uporabljal namesto monitorja za PC, sedaj pa se na njemu nabira le še prah.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 20, 2023 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz raje pogledam kakšen film direktno iz interneta, ker je postalo že neznosno s toliki reklamami.
Ali pa kakšen video, kot je recimo ta:
https://www.facebook.com/100094668999834/videos/1329342127999032
Tu pa tam si pogledam dnevnik kot humoristično oddajo. Zadnja novica, ki me je nasmejala, je bila o zavrnjem sadju iz Srbije, ki je vsebovalo prepovedan insekticid in nato govor dirtektorice uprave za varno hrano, ki prepričuje, da prepovan insekticid ni nevaren. Laughing Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3243
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 20, 2023 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa poslusanje? Predvsem v avtu. Poskusal sem z raznimi podkasti, pa je tudi veliko smeti in reklam. Verjetno ne znam poiskati.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.88

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 20, 2023 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsak ima svoje veselje.

Pri nas doma pa se TV gleda redno, ker je vse polno zanimivih dogodkov, ki jih z veseljem pogledam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan57
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Jun 2023 14:24
Prispevkov: 14
Aktiv.: 1.30
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 20, 2023 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Kaj pa poslusanje? Predvsem v avtu. Poskusal sem z raznimi podkasti, pa je tudi veliko smeti in reklam. Verjetno ne znam poiskati.


Poskusi avdio knjige. Dobiš jih na travnikih (torrent, emule), TTC ima recimo odlične.

TVja tudi jaz nimam že 30 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2023 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Kaj pa poslusanje? Predvsem v avtu. Poskusal sem z raznimi podkasti, pa je tudi veliko smeti in reklam. Verjetno ne znam poiskati.

Jaz med vožnjo poslušam samo naxi gold radio.

_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2023 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

baresi je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Kaj pa poslusanje? Predvsem v avtu. Poskusal sem z raznimi podkasti, pa je tudi veliko smeti in reklam. Verjetno ne znam poiskati.

Jaz med vožnjo poslušam samo naxi gold radio.

Po 2.km naredim samomor, če moram to poslušat Sick
Je pa res, da vsak posluša, kar njemu paše. In še dobro da je tako, sicer nebi imel izbire.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 147
Aktiv.: 3.53
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2023 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa sploh obstaja kakšna radijska postaja, kjer predvajajo večinoma samo glasbo? Pred leti sem si želel namreč zvečer ob postelji ko grem spat nastaviti malo glasbe, pa sem bil prisiljen obupati nad radijskimi postajami. Non-stop so med glasbo ali reklame, poročila ali pa kakšen drugi čvek čvek, glasba pa zgleda, da služi le kot premor med čvek čvekom.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group