www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Rubrika kraj v profilu uporabnika
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2006 10:30 pm    Naslov sporočila: icon_idea Rubrika kraj v profilu uporabnika Odgovori s citatom

Pred časom sem že prišel s predlogom, da bi izpolnili rubriko "kraj" v svojih profilih. Takrat žal ni bilo nekega posebnega odziva.

Že večkrat se je izkazalo, da bi bilo koristno vedeti vsaj približno lokacijo sogovornika. Zato ponovno vlečem na dan predlagano. Če se komu zdi, da bo to zanj iz kakršnega koli razloga moteče, lahko napiše tudi nekoliko širši okoliš.

Če ima kdo čas, naj pregleda svoj profil in dopolni ta podatek.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2006 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res, tole bi bil dobrodošel podatek. Le deset sekund dela. Klik na Tvoj profil ter urediti podatke.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2006 11:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je ! Silvo, jaz vedno obupam, ko te hočem povabit na kako srečanje ob kavi. Že ob pogledu na oddaljenost tvojega kraja do mene me mine.

Moram pa priznati eno stvar. Na Slo-tech forumu sem enemu na dolgo in široko razlagal kako naredi tiskano vezje. In to v najmanj 20 postih. Nazadnje sva ugotovila, da je doma v sosednji vasi. 20 min peš ! Laughing
Tiskanine sva naredila kar pri meni.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2006 9:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
.... Nazadnje sva ugotovila, da je doma v sosednji vasi. 20 min peš ! Laughing
Tiskanine sva naredila kar pri meni.


Ravno zaradi tega je tak podeatek dobrodošel... Že ničkolikokrat sem na forum napisal "Če si doma kje s koroškega lahko prideš do mene..."

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2006 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poleg tega je pa še kakšen kraj na poti dnevne migracije ....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2006 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še enkrat "vlečem" tole sporočilo na plan. Dajte dopolniti svoje podatke. (kraj) v svojem profilu.
Tukaj ne gre za zbiranje kakih podatkov. Podatek je pred vsem dobrodošel, ko nekdo išče neko praktično pomoč. Potem pa je treba od njega "vleči" od kot je ....

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2006 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja res je lahko nerodno..

En primer.. Na slo-tech forumu sem ene 14 dni dajal navodila in nasvete enemu mlademu fantu, kako naredit tiskano vezje. Ni šlo ! Preveč mu je manjkalo znanja, istočasno pa je bil njegov interes, da bi zadano stvar naredil, prevelik, da bi se poglobil v moje vrstice pisanja. No da ne dolgovezim... Konec zgodbe srečen, vse dobro in vezja sva skupaj naredila pri meni doma... 15-letni fant se je domov odpeljal kar na biciklu ! Jasno saj je bil iz 2 Km oddaljene sosednje vasi !


Jah.. enkrat sem že pisal o tem.. ampak dobro .. naj bo pa še enkrat!

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2007 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Ravno zaradi tega je tak podatek dobrodošel... Že ničkolikokrat sem na forum napisal "Če si doma kje s koroškega lahko prideš do mene..."
Škoda da nisem iz koroškega.

To pišem da temo porinem zopet malo na vrh. Mnenja sem da bi Silvotove besede marsikdo ponovil (seveda za svojo okolico).

Saj ne moreš verjeti:
od 1942 uporabnikov je 1406 brez kraja.
Pozdrav!
Branko

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2007 11:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa naj tisti, ki zeli pomoc izpolni ta prazna polja.

Se najbolje pa bo, da neuki uporabniki dvignejo svojo kulturo komuniciranja na precej visji nivo, da "vleka" ne bo potrebna.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2007 7:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane,

Sklenil sem, da na sporočila v katerih nekdo prosi za pomoč v stilu:"... a mi lahko nedko sprogramira...ali ima kdo ...." ter v profilu nima navedenega kraja ne bom več odgovarjal.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2007 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično! Tudi jaz sem se tako odločil.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Misko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Apr 2006 15:15
Prispevkov: 549
Aktiv.: 2.51
Kraj: MS

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2007 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj pa nebi naredili da ko se registrira nov uporabnik da je treba obvezno izpolnit okvirček s krajem kjer živi oseba!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2007 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fenki
Poslji (ce lahko) vsem registriranim uporabnikom mail (ali ZS), naj izpolnijo "kraj", ter zraven se link (ker se vecini ne bo dalo iskati, kako se nastavi Evil or Very Mad )
Mogoce pa se bodo kateri opogumili ter dopisali se ta podatek....
Sicer pa se tudi jaz pridruzujem Silvotu in Branetu, da ne bom vec odgovarjal uporabnikom, brez kraja

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2007 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S tem, da mu ne odgovoriš, ne rešiš nič. Saj sploh ne bo vedel zakaj ne dobi odgovora.
Vse kar pride v poštev je striktno opozarjanje na to, da je to koristna informacija, ko bo kovolj veliko število uporabnikov imelo to informacijo vpisano bodo ostali preprosto hoteli bit enaki.
Torej jezikanje o tem kako je treba imeti vpisan kraj, pri tem pa ne dati zgleda je prazno ali pa poskuša dokazovati, kako tebi pomoč nikoli ni potrebna, kar pa seveda ni res.
Ljudje smo pač taki, da v nekem določenem krogu nočemo preveč izstopati in se pravzaprav radi držimo nekih norm, ki veljajo za pozitivne. Vse kar je potrebno je, da ta podatek dobi na teži in da vsi razumejo zakaj je tako.
Mogoče bi bilo zraven rubrike kraj smiselno dopisati kak tekst, ki bi razložil zakaj je smiselno izpolniti to polje. Uporabnika prisiliti v to pa je nesmisel.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2007 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa če se vsem tistim, ki nimajo vpisanega kraja izpiše na tistem mestu <neznano - nekje v rovtah> z rdečo barvo?
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group