www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

WIFI - internet, TV do 9 Km?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mona
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 19:26
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.44
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2023 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ali pa kupi Xiaomi Mi TV box S ali google Chromecast HD. Poveže HDMi kabel na tv, usb napajanje in naloži ustrezno android aplikacijo na TV box. In uporabi starino od TV-ja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 916
Aktiv.: 5.56
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2023 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za nasvete, ampak spet je nekaj novega vsaj za mene.
Sem se pogovarjal z nekom, ki to montira in baje obvlada, pa mi je vprašal kdo naj bi bil ponudnik. Mu povem, da A1. Pravi, da internet in TV skupaj nista možni (eno ali drugo)...Vprašam zakaj, pa mi odgovori "načeloma bi mogoče pa šlo, vendar bi bilo vse precej dražje...
Kaj menite o tem?

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.86
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2023 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
Hvala za nasvete, ampak spet je nekaj novega vsaj za mene.
Sem se pogovarjal z nekom, ki to montira in baje obvlada, pa mi je vprašal kdo naj bi bil ponudnik. Mu povem, da A1. Pravi, da internet in TV skupaj nista možni (eno ali drugo)...Vprašam zakaj, pa mi odgovori "načeloma bi mogoče pa šlo, vendar bi bilo vse precej dražje...
Kaj menite o tem?

Najverjetneje moraš VLANe spakirati skupaj, te pride še dodatnih 25-30€ na vsaki strani + đr kakih 40-50€ nekomu ki to pozna, da nastavi.
Vprašm jutri nekoga, ampak kolikor teh ipd. so že postavili, mislim da bi slišal da je A1 problematičen. v vsakme primeru te antene, routerji in delo pridejo manj kot pol leta miimalnega paketa na optiki

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 4:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako je, pri A1 je najslabše, najbolj zakomplicirano in posledično najdražje, da prideš do rešitve... kot smo že napisali, je problem v VLAN-ih Exclamation

Starina od TV, mogoče je še plazma zaslon, energetsko najbolj potratno, za njim je CCFL backlight LCD, potem LED backlight LCD in nazadnje OLED, razvrščeno po porabi od najbolj požrešnega do najbolj varčnega.

Za hec poglej zadaj na kišto, koliko W porabe ima in napiši tukaj, potem še izračunaj koliko denarja bo prihranil, če je TV prižgan nekaj ur dnevno v enem oziroma dveh letih, računaj še, da se bodo položnice za elektriko še zvišale, pričakujemo abnormalne podražitve.

Pri A1 je tisti sistem TV preko wifi ena posebnost, tako kot pri Telemachu EON box UTP + coax Brick wall Liar Shame on you
Torej, TV preko wifi pri A1 ni nič drugega, kot še en ločen wifi preko katerega gre samo TV, ne pa tudi internet Exclamation
Ne se pustit zavajat in nategnit pri A1, to sranje se vleče še iz časov Amis, še Telekom ima bolje rešeno.

Probal si že, kar sem ti naročil Question in zakaj ne Question


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 916
Aktiv.: 5.56
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 11:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem samo prenašalec... T2 ima enake fore kot A1.
Omenja se neka točka OCC...?
Obstaja možnost, da bi imel internet preko A1, T2 pa za TV. Pove mi, da jim je vseeno od kod prihaja signal, le da je dober. Cena 20,99 za programe.

To priporočeno je pa spet samo za TV https://www.mimovrste.com/predvajalniki-medijski/xiaomi-mi-tv-box-s-2nd-gen-medijski-predvajalnik-4k-uhd-google-tv?tab=description

Ga kličem, da mu povem, da bi bili stroški (anteni + ostalo) nekje 350€ pa se mi ne oglaša.

Signal mu nudim brezplačno, ostalo je njegovo.
Zaenkrat je to to iz moje strani, dokler se ne oglasi.
Hvala vsem za pomoč.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S53al te tvoje projekte je pa prav zabavno spremljat. Very Happy Delujoče rešitve so ti iz rokava stresli že prvi in naslednji dan po začetku teme ... ti si pa po desetih dneh še vedno na stopnji teoretiziranja in preverjanja svojih pomankljivo predstavljenih teorij pri nekih kvazi strokovnjakih. Mr. Green

Me že zanima, kakšna bo naslednja teorija ... grem po Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 916
Aktiv.: 5.56
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta post sem pričakoval.
OK, na daljavo se da marsikaj...(bit pameten). Shocked
Sam nevem zato spračujem Surprised

Ali se javi kdo od tu, pa da pride to porihtat Wink

Je pa tudi res, da sem bedak, ker hočem drugemu pomagat.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
T2 ima enake fore kot A1.

NI res Exclamation Exclamation Exclamation sem ti že napisal, da pri T-2 preverjeno dela, seveda je treba zahtevat unicast, preko multicast pa res ne dela. Dve leti sem imel T-2 optiko in TV preko dveh ločenih wireless bridge, na vsakem je bil T-2 STB in računalniki. 4 STB-je smo imeli, vse preko obstoječega računalniškega omrežja. Aplikacije T-2 nisem mogel sprobat, ker so bili LG televizorji nepodprti, tudi zato sem zamenjal znamko in prebasal na Samsung.


frenki je napisal/a:
S53al te tvoje projekte je pa prav zabavno spremljat. Very Happy

Po svoje res ... Confused


frenki je napisal/a:
Delujoče rešitve so ti iz rokava stresli že prvi in naslednji dan po začetku teme ... ti si pa po desetih dneh še vedno na stopnji teoretiziranja in preverjanja svojih pomankljivo predstavljenih teorij pri nekih kvazi strokovnjakih. Mr. Green

Človeka mine da bi sploh še kdaj pomagal Brick wall

frenki je napisal/a:
Me že zanima, kakšna bo naslednja teorija ... grem po Mr. Green

Namesto pisanja bom raje samo še bral ob in sbeer

Isto kot pri getzu, namesto da bi zaspajkal dve žički, gre kupit novo špulo za 50eur+ po ne vem koliko napisanih straneh, tukaj bo isto, sem že napisal, da bo 5 ali 6 strani, sedaj smo že na tretji... le kakšen bo strošek na koncu ko bodo prišli do rešitve Think hysterical


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
Ali se javi kdo od tu, pa da pride to porihtat Wink

jmivsek je napisal/a:
To bi šlo brez težav, ...

... Lahko ti posodim en par izmed teh treh in poskusiš sam.

Think Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 916
Aktiv.: 5.56
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. Danes sem se pogovarjal z T2. Napisal sem, to kar so mi povedali.
Saj bi ti kaj napisal na ZS, ampak si edini primer, ki tega ne sprejemaš. Me ne moti...
Drugače pa, če ti grejo moji posti na živce jih ne beri oz. uporabi funkcijo IGNORE.


@jmivsek je bil prvi, ki je ponudil pomoč. Je pa zaseden te dni, kolikor vem.
Bomo že nekako uredili...

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 3:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sploh mi ni jasno, kaj imate tako veselje morit tehnične podpore providerjev. Think Vsaj po mojih izkušnjah se uporabnih rešitev na ta način ne da dobit. Te so bile v tej temi podane že takoj na začetku. Vse ostalo naprej ... od nekega antičnega televizorja dalje so buče.

Glede tvoje provokacije okrog tega, če ti bo kdo porihtal ... Saj bi ti tudi jaz ponudil dva SXT-ja za probo, da se ne zaletiš z nakupom nečesa, kar ne bo delalo ... ampak me je že jmivsek prehitel, zato se niti oglašal nisem. Povezavo boš na drugo lokacijo na ta način dobil. Za to, da bo pa televizijo gledal je pa potrebno še kaj ... v prvi vrsti odločitev, ali bo gor priklapljal providerjev STB, ali bo zadovoljen z rešitvami tipa "T2 TV2GO" ... te je mosqito predlagal že na začetku. Za drugo opcijo bo dovolj en cenen Android TV box (mogoče nekaj v smislu tega) na katerem T2 aplikacija preverjeno lepo dela ... ja, rabiš pa imet dostopne parametre T2 TV-ja.

Če potem seštejem vse skupaj potrebno od HW-ja sem tam nekje na 170€ (2x Mikrotik SXTsq, 1x T95 TVBox, 1x Huawei WiFi AX3) ... ob predpogoju, da je na tvoji hudi optiki en port prost in seveda, da je tista TV antika sposobna HDMI priklopa. Torej daleč od neke tvoje ocene. Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 4:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj so ti povedali in kje Question
Boš sedaj rekel-napisal, da so ti na T-2 rekli, da TV (preko STB) in internet ne gre po istem kablu?
Drži, če imaš privzeto multicast, če pa zahtevaš unicast, potem pa gre.
Če si imel za sogovornika enega butlja, potem me ne čudi, da si dobil tak odgovor.
Ali si spraševal neumnosti, povedal da bi rad kolegu delil internet in TV, ... jasno da so rekli da ne gre.

Ko sem pred cca 4 leti začel z migracijo iz Telemach na T-2, sem ničkolikokrat klical, da sem dobil več različnih odgovorov in da sem dobil sogovornika, ki ima znanje, večinoma žal dobiš ljudi, ki nimajo pojma.
Zakaj sem zdaj spet na Telemachu, preprosto zaradi cene in ob koncu vezave bomo videli naj ostanem ali grem, zamenjat operaterja pa res ni noben problem.

s53al je napisal/a:

Je pa tudi res, da sem bedak, ker hočem drugemu pomagat.

Tudi jaz se to sprašujem zase
s53al je napisal/a:
s53al"]
Drugače pa, če ti grejo moji posti na živce jih ne beri oz. uporabi funkcijo IGNORE.

Sem razmišljal o tem, ampak zraven in sbeer paše tudi zabavno branje.

Tako pač je, če nasvetov ne upoštevaš, potem je brez veze če se trudimo pomagat, v bistvu smo lahko upravičeno užaljeni in naslednjič pomoči najbrž ne bo. Ah, to sem si že rekel v tisti temi z getzovo ključavnico oziroma kodnim vžigom, da ti ne bom dal več konstruktivnega odgovora. V tej temi sem se oglasil zato, ker se mi je vseeno zdelo nepošteno, da ne bi pomagal, ker imam preverjeno in predvsem PREIZKUŠENO rešitev, ti pa nič, res te ne zastopim
d'oh!


Zdaj pa resno, medtem ko sem pisal, sem se prepričal pri A1 in pri T-2 kako je s temi zadevami.

Pri A1 lahko po novem vzameš paket brez STB, samo SMART TV, maksimalno število aplikacij je 7 in kar je najlepše, SMART TV dela preko istih kablov kot računalniki, ni treba vlečt svojega kabla do modema. Seveda je v paketu lahko tudi STB, ta pa mora biti povezan s kablom (ali brezžično posebej) na modem direktno. Če želiš deliti internet in TV brezžično preko wireless bridge, bo to šlo, pogoj je SMART TV na drugi strani, to je vsa znanost.

Exclamation Exclamation Exclamation Naj ponovim še 1x, čeprav je bilo ponovljeno že velikokrat, da "wireless bridge" se obnaša kot kabel, sploh če je "point to point", da ne bo kakšnih dvomov Exclamation Exclamation Exclamation

Kaj pa T-2 Question Heh, kot pravijo, po novem niti unicast ni treba zahtevat, ker tudi STB dela preko multicast na istih kablih... torej kje je problem? ni ga.
Pri T-2 bi šlo tako s SMART TV kot z STB, no, pri STB lahko uporabi prastari televizor ki ni SMART.

Če sta s kolegom pametna, naj kolega odjavi naročnino in vzame internet in TV od tebe, delita si stroške, kako, je vajina stvar.

s53al, zdaj pa nehaj bluzit


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 916
Aktiv.: 5.56
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@frenki, cifra koliko stane si nisem izmislil, je pa to ena firma iz NM, googlaj, da ne delam reklame.

@v.j. Sogovornica na T2 se je predstavila z imenom Kimi. Ta se je še naprej posvetovala in odgovor sem napisal, ampak trdiš svoje....! Ja, preveč tega je ja sbeer

-----------------------------------------------------

Se se je kolega odločil, da mu zadostuje samo TV. Kupil bo novega.
Sedaj je pa še vprašanje, ali je dovolj dinamični IP, ali mora biti statični?
Če bi debatirali po telefonu bi to že rešili, ampak tako pač je.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
@frenki, cifra koliko stane si nisem izmislil, je pa to ena firma iz NM, googlaj, da ne delam reklame.
Nisi napisal, da si iskal ponudbo izvajalca. Cifra je potem bolj logična, ta debata pa brezpredmetna. Naročiš, plačaš in zahtevaš, da zadeva dela. Mr. Green


s53al je napisal/a:
Se se je kolega odločil, da mu zadostuje samo TV. Kupil bo novega.
Sedaj je pa še vprašanje, ali je dovolj dinamični IP, ali mora biti statični?
Če bi debatirali po telefonu bi to že rešili, ampak tako pač je.
Pray Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.86
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa bil presenečen kako je samo z temi informacijami tako dobro ocenjen storšek Smile

cca 150€ za 2x LHG 5 antente (+ odvisno od lokacije ... ščitniki za sneg ker so ukinili DynaDish)
vsaj 25€ za hAP mini RB931-2nD pri oddajniku
na sprejem bi dal raje nekaj močnejšega ala hAP ac2 za cca 85€
dodaj še kable, nosilce in 2-3 ure dela in prideš tam nekje. Mogoče celo malo čez.

V vsakem primeru se povrne v enem letu.

Pri nas vidim nasprotno. Je z veseljem dal za komplet - CubeG-5ac60adpair in 2x komplet(4x) dynaDish. Je pa res, da nima praktične alternative (4G ali 10MBps ADSL)

če smo realni je to ceneje kot karkoli. Pri 400€ za 8km je to 0,05€/m Smile ga ni ne bakra ne optike v tem rangu.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group