www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vroča tema: evidenca delovnega časa
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2023 12:24 am    Naslov sporočila:  Vroča tema: evidenca delovnega časa Odgovori s citatom

AI brbralnik bo v veliko pomoč.


Chat GPT je napisal/a:

Seveda, tukaj je tabela evidence delovnega časa za teden od 20.11. do 25.11. 2023 s 8-urnim delovnim časom, 5-minutnim naključnim zamikom, 10-minutnimi naključnimi razlikami v trajanju ter odmorom za malico med 28 in 32 minutami, ki se naključno prične med 11:00 in 11:07. Izpustil sem kolono "Začetek dela", saj je ta informacija vsebovana v koloni "Prihod".


Koda:
| Datum       | Prihod   | Konec dela | Malica | Razlika |
|-------------|----------|------------|--------|---------|
| 20. november| 07:03:00 | 15:08:00   | 11:30  | 10      |
| 21. november| 07:00:00 | 15:05:00   | 11:15  | 10      |
| 22. november| 06:59:00 | 15:04:00   | 11:20  | 10      |
| 23. november| 07:04:00 | 15:09:00   | 11:27  | 10      |
| 24. november| 07:02:00 | 15:07:00   | 11:10  | 10      |
| 25. november| 07:01:00 | 15:06:00   | 11:32  | 10      |


You je napisal/a:

ustvari python kodo za generiranje gornje tabele in zapis v csv


Chat GPT je napisal/a:
Seveda, spodaj je preprosta Python koda, ki uporablja knjižnico random za generiranje naključnih vrednosti in csv za zapis tabele v CSV datoteko:


Koda:
import csv
import random
from datetime import datetime, timedelta

def generate_work_schedule(start_date, end_date):
    schedule = []

    current_date = start_date
    while current_date <= end_date:
        arrival_time = (datetime.strptime(current_date.strftime('%Y-%m-%d') + ' 07:00:00', '%Y-%m-%d %H:%M:%S') +
                        timedelta(minutes=random.randint(0, 4)))
        lunch_start = (datetime.strptime(current_date.strftime('%Y-%m-%d') + ' 11:00:00', '%Y-%m-%d %H:%M:%S') +
                       timedelta(minutes=random.randint(0, 7)))
        lunch_duration = random.randint(28, 32)
        departure_time = arrival_time + timedelta(hours=8, minutes=random.randint(0, 9))

        schedule.append([current_date.strftime('%d. %B %Y'), arrival_time.strftime('%H:%M:%S'),
                         departure_time.strftime('%H:%M:%S'), lunch_start.strftime('%H:%M:%S'), lunch_duration,
                         10])

        current_date += timedelta(days=1)

    return schedule

def write_to_csv(schedule, filename='work_schedule.csv'):
    with open(filename, 'w', newline='') as csvfile:
        fieldnames = ['Datum', 'Prihod', 'Konec dela', 'Malica', 'Razlika']
        writer = csv.DictWriter(csvfile, fieldnames=fieldnames)

        writer.writeheader()
        for row in schedule:
            writer.writerow({'Datum': row[0], 'Prihod': row[1], 'Konec dela': row[2], 'Malica': row[3], 'Razlika': row[4]})

if __name__ == "__main__":
    start_date = datetime(2023, 11, 20)
    end_date = datetime(2023, 11, 25)

    work_schedule = generate_work_schedule(start_date, end_date)
    write_to_csv(work_schedule)
    print("CSV datoteka generirana.")

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 394
Aktiv.: 2.22
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2023 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, AI ni OK štekala... Vsak dan ti nabije 5 minut nadur Mr. Green
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1791
Aktiv.: 8.03

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 1:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Novi zakoni osvobajajo:
https://moja-dolenjska.si/inspekcija-kmetiji-mozgan-odvzela-povsem-lepo-rejene-krave-je-bil-inspekcijski-postopek-zlorabljen/

Sedaj je potrebno še malce pogledat kateri prašiči so zanemarjeni in jih takoj zaplenit.
Prihaja čas kolin in časi ni na pretek.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1342
Aktiv.: 11.97
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno edino pravično bi bilo, da bi obstajal centralni sistem na strežnikih gov.si, sistem podprt z aplikacijo in povezljivostjo na čitalnike nameščene v poslovnih prostorih delodajalcev. Terenski delavci bi se štempljali preko aplikacije, kot je menda to že mišljeno.

Pod črto pa, očitno noben še ne ve točno, čemu naj bi evidenca služila, še posebej ne zato, ker obstajajo izjeme, npr visokošolski učitelji, menda tudi poslanci, ...


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.33
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Verjetno edino pravično bi bilo, da bi obstajal centralni sistem na strežnikih gov.si, sistem podprt z aplikacijo in povezljivostjo na čitalnike nameščene v poslovnih prostorih delodajalcev
Pravičnosti nikoli ne bo. In ne dajaj idej za takšne rešitve.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1342
Aktiv.: 11.97
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 11:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravičnost je mogoče doseči, najprej bi morali ukiniti progresivno obdavčitev plač, da bo davek enak za vse in da bo pravično, če smo že na področju dela. Nadomestilo za malico, nadomestilo za prevoz na delo, ... to ni samoumevna pravica povsod, marsikje to ni pravica, je le opcija. Socialna država rodi lenuhe, brezdelneže, pijance, drogeraše, ... je pravično, da se šlepajo na račun delovnih ljudi? Še kdo pleše?
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4055
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Novi zakoni osvobajajo:
https://moja-dolenjska.si/inspekcija-kmetiji-mozgan-odvzela-povsem-lepo-rejene-krave-je-bil-inspekcijski-postopek-zlorabljen/

Sedaj je potrebno še malce pogledat kateri prašiči so zanemarjeni in jih takoj zaplenit.
Prihaja čas kolin in časi ni na pretek.


jaz to podpiram ker je veliko ljudi ki ne znajo delati z živalmi , ne znajo si pa tudi dopovedati kar je prav in kaj ni , niti ne kdaj še zmorejo in kdaj ne. Usrane krave so prav tako del skrbi za živali-pika.

Imam soseda lovca , ki ima nekega beagla psa , pes životari v razpadajočem pesjaku , na mrazu na golih tleh. Zakaj ne ukrepam ( sosed in tašča sta brat in sestra ) , s sosedom sva se že skregala in ga bi pripalil v polno če se ne bi zadržal , ko mi je enkrat pametoval kako on skrbi za psa. Na anonimno inšpekcijo na policijo pa jih prijavljajo iz društva za zaščito živali ampak brez učinka.

PS : dolgo pred tem sem na lastno pobudo vozil njihovega psa (cca 2 leti ) na kar dolge večerne sprehode ; dokler mi niso začeli pametovati kaj je zanj dobro .

Sam sem imel v Idriji cca 20 let 2-3 terierje ki so bili redno sprehajani , in sprehajani celo od sosedov iz dolgčasa ter zato ker so se res lepo vedli.

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4055
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 12:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glede delovnega časa: tudi to podpiram vendar je to beležit z razumom.

imel sem obe skrajnosti beleženja delovnega časa

- podjetje je beležilo in prirejalo delovni čas na horuk

( delal si nočno izmeno iz sobote na nedeljo , nedelja je bila praznik - ker si delo štartal v soboto ob 18: uri ti niso preklopili v nedeljo ob 00:00 na nedeljo +praznik do 6:00 zjutraj ....... a je to prav .... na koncu jih je po enem letu odneslo v luft ) . Takih podobnih nepravilnosti je bilo ogromno.

- podjetje ki je delalo skrajnosti

( delo se je pričelo točno ob 7:00 in končalo ob 15:00. Če sem imel klic iz Hong Konga ob 15:45 zaradi reklamacije sem moral prositi direktorja da mi odobri prekomerni delovni čas čeprav sem imel drseči delovni čas ?! Obvezno štemplanje za malico čeprav niso imeli urejene menze in si moral hodit jesti ven , je pa redno prihajalo do zamud ker si moralpreobleč , odparkirat avto ,se odpeljat , parkirat, čakat hrano , plačat ,odparkirat , pripeljat preoblečt v ESD in spet štemplat
Ljudje so morali zaprosit nadrejenega ,oziroma javit če so hoteli na WC )

Po drugi strani gradbinci jamrajo da ne vedo kako se registrirat ... daš registrator v kombi , delovni kontejner kjer delajo ......?

Tovornjakarji , vezani so na GPS in start motorja oziroma tahograf....

Po drugi strani bi se morali enako registrirat funkcionarji , zdravniki ,,,,(poznamo primere kjer so spizdili skozi okno mimo čakalnice )

PS : vse se da razumno uredit in nastavit ; jasno se da enako vse zlorabit če je interes

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Novi zakoni osvobajajo:
https://moja-dolenjska.si/inspekcija-kmetiji-mozgan-odvzela-povsem-lepo-rejene-krave-je-bil-inspekcijski-postopek-zlorabljen/

Sedaj je potrebno še malce pogledat kateri prašiči so zanemarjeni in jih takoj zaplenit.
Prihaja čas kolin in časi ni na pretek.

Sarkastično napisano, je pa res, da se tako ne dela. Šalabajzerji.

Podpiram prizadevanja namenjena ustreznejšemu ravnanju z živalmi, ampak tole (vključno s sprejeto zakonodajo) zagotovo ni namenjeno temu. V bistvu imajo srečo, da so naleteli na nekoga, ki jim vrača s prijavo kraje (kar kot kaže izvedba postopka dejansko tudi je) po regelcih. Marsikdo bi to rešil veliko bolj učinkovito na drugačen način.

No, tema je registracija delovnega časa. Še en brezvezen predpis, katerega namen bo polnjenje proračuna s pisanjem kazni, v ničemer pa ne bo pomagal k urejanju problematike. Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj se pa bojim, da mi bojo iz komposta odpeljali vse črve, saj zgledajo zelo zanemarjeno.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4055
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zanemarjen kompost je suh in urejen. ( podobno kot stilistične kuhinje Twisted Evil )

čeprav alternativni kompost se dela z vrenjem in ne gnitjem to kar delamo mi - poznaš?

https://trgovina.vrtobilja.si/izdelek/em-bokashi-posip-2-kg/ dolenjski črvi se počutijo kot doma Wink

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo. Moram našo “tamalo” vprašat, kako delajo na biotehniški.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3371
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2023 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
No, tema je registracija delovnega časa.
nekdo na TV je rekel da je to zaradi slabega dela inšpekcije, da v tujini tega nimajo ker tam delovne inšpekcije opravijo delo v enem tednu, največ mesecu, pri nas pa....
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.03
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 21, 2023 8:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se držim teme.
Delam od doma in na terenu, nimam urnika, nihče me ne kotrolira, šef je 500+ km proč, delo naj bi bilo narejeno.

Ali je uredu, če tako pišem?



Delovni čas.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  46.38 KB
 Pogledana:  33 krat

Delovni čas.png


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 21, 2023 11:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Socialna država rodi lenuhe, brezdelneže, pijance, drogeraše, ... je pravično, da se šlepajo na račun delovnih ljudi? Še kdo pleše?


Se do neke mere strinjam, po drugi strani pa razmišljam da je to način vzdrževanja socialnega miru.
Brez tega bi bilo veliko takšnih "lenuhov, brezdelnežev, pijancev, drogerašev, .... " prisiljeni za preživetje početi nelegalne stvari, kar bi botrovalo k razrastu kriminala, počela bi se večja škoda, ojačat bi morali policijske vrste, v zaporih bi bilo več ljudi kar pomeni več večjih zaporov z več varnostniki in še kaj .... , in ko bi na koncu naredil seštevek bi ugotovil da to vse skupaj pride za državo še dražje.

Pa še to, nek modrec je nekoč rekel, "ne sodi drugih po sebi", ker nekateri že ob rojstvu nimajo enakih možnosti, in zrastejo v družini kjer so že starši goli in bosi, tako finančno kot tudi tisto kar imajo pod kapo, na drugi strani so pa takšni ki se rodijo s srebrno žlico v riti. In potem je tukaj še vzgoja ki pripomore k temu da se nekaterim v glavah vrtijo čisto drugačni mlinčki kot bi bilo normalno, pa še kakšni drugi dejavniki obstajajo ampak mislim da sem bistvo že povedal.

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group