www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Signal DAB in LED žarnice
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 343
Aktiv.: 2.88
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2023 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fantocci je napisal/a:
Ven se jo vzame pred pregledom. 3 minute posla


V nekaj sekundah pa lahko z neprimernimi žarnicami zaslepiš nasproti vozečega in ...???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tjazy74
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 21 Nov 2023 14:23
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.57

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2023 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LED uporabljam samo kot dolge luči, kar ne zaslepi nasproti vozečega, ker itak daš kratke.

Sem pa še malo testiral. Jih imam 3 dni.

Če sem nekje kjer je signal DAB malo boljši, dela vse normalno. Če pa je signal slabši, pa DAB dela, ko dam dolge luči, pa nima več signala. Musko iz mobilca recimo, pa predvaja normalno.

Tehničnega pa še nisem imel.. če ne bo šlo, pač zamenjaš nazaj.. to res ni neka težava. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 331
Aktiv.: 1.84

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2023 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jozede je napisal/a:
Fantocci je napisal/a:
Ven se jo vzame pred pregledom. 3 minute posla


V nekaj sekundah pa lahko z neprimernimi žarnicami zaslepiš nasproti vozečega in ...???


Preizkušeno nič ne slepijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 343
Aktiv.: 2.88
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2023 2:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fantocci je napisal/a:
jozede je napisal/a:
Fantocci je napisal/a:
Ven se jo vzame pred pregledom. 3 minute posla


V nekaj sekundah pa lahko z neprimernimi žarnicami zaslepiš nasproti vozečega in ...???


Preizkušeno nič ne slepijo.


Potem pa na tehničnem ne bo problematično - bo OK.

ps, Pri hondi civic moraš za zamenjavo desne žarnice za žaromet sneti oblogo pri koloteku, ker je v napoto neka hidravlika verjetno ABS. To potem ni več tri minute dela. Sicer ni H7 žarnica, ampak nekaj podobnega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2023 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot zdravilo proti motnjam preko žic se lahko uporabi dušilka. Kot sofazna na obe žici skupaj ali kot protifazna na vsako posebej. Poizkusi prvo in to s feritnim obročkom. Slednje se dobi tudi razklenjene, ki se jih samo pripne na kabel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5774
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2023 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jozede je napisal/a:
Potem pa na tehničnem ne bo problematično - bo OK.....

Saj ni debata o tehničnem pregledu, vsak, ki ima avto naj bi vedel, kako te stvari potekajo!
Gre za motnje, ki jih povzročajo ta LED svetila in kot je napisal bostjang bi probal s feritnimi obročki,
hudič pa je, če to ne pride po napajalnih vodih ampak po zraku od DC/DC pretvornika za LED.
Ja, višji harmoniki letijo v območje 174,928 MHz - 229,072 MHz.
Prav zanimivo bi bilo te LED luči pogledat na spektralnem analizatorju.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 343
Aktiv.: 2.88
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2023 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
jozede je napisal/a:
Potem pa na tehničnem ne bo problematično - bo OK.....

Saj ni debata o tehničnem pregledu, vsak, ki ima avto naj bi vedel, kako te stvari potekajo!
Gre za motnje, ki jih povzročajo ta LED svetila in kot je napisal bostjang bi probal s feritnimi obročki,
hudič pa je, če to ne pride po napajalnih vodih ampak po zraku od DC/DC pretvornika za LED.
Ja, višji harmoniki letijo v območje 174,928 MHz - 229,072 MHz.
Prav zanimivo bi bilo te LED luči pogledat na spektralnem analizatorju.


Zanimivo, kako hitro smo pripravljeni reševat zadeve, ki bi jih moral rešiti proizvajalec in takih problematičnih proizvodov sploh ne bi imeli na trgu!?

Dvomim, da bi tak proizvod lahko prišel na trg v EU, ki bi ga po vseh standardih naredil proizvajalec v EU.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5774
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2023 5:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jozede je napisal/a:
Zanimivo, kako hitro smo pripravljeni reševat zadeve, ki bi jih moral rešiti proizvajalec in takih problematičnih proizvodov sploh ne bi imeli na trgu.......
Saj smo elektrotehniški forum, a ne?
Mislim pa, da je nekdo že napisal, da se zadeva vrne prodajalcu.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2023 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zabavno bi bilo, ce bi nekdo prodajalca prijavil trzni inspekciji in bi per nakljucnih primerkov doticne luci vzel in predal v SIQ na meritve, ali izpolnjujejo CE standarde ... (ne vem zakaj, ampak na napisano se mi zdi, da ne bi glih slo skozi sevalne, verjetno ne tudi skozi konduktivne ...)

In ja, za to dejansko JE odgovoren uvoznik (oz. kdorkoli je izdelek uvozil v EU), kazni pa so zasoljene, v UK tudi zapor za odgovorno osebo.

Lp, G

p.s. Avtor teme: ce bos slucajno kdaj hodil/se vozil mimo Trzina, se mi javi: bomo pomerili na hitro s spektralcem - me res zanima! Very Happy

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5774
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2023 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, Mucek se strinjam z vsem kar si napisal, vendar glede na to, da smo elektrotehnični forum,
je lahko to kot nasvet mimogrede!

Kar se pa spektra tiče, tudi mene zanima, kaj svinja.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2023 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe, vsekakor smo elektrotehniski forum - kaj si ze videl FDVjevca, ki ve, kaj so to "elektromagnetne motnje"? Very Happy

Drugace pa ja, feriti cim blizje zarnici bi znali mocno omejiti motnje, ce bi pomeril spekter, bi lahko se bolj natancno izbral tocen tip ferita. Glede na izkusnje po mojem ne sprica DCDC kot tak, ampak preko dovodnih kablov, ki sluzijo kot oddajna antena, zato je ferit potrebno dati cim blize luci (vsak centimeter steje), pa lahko naredis par ovojev, ce prostor dopusca.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.61

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2023 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
V mojem primeru omenjeni radio na UKV dela brezhibno in brez šumenja, če je priključen na power bank, le DAB signal je moten in radio utihne. Nisem probal, če bi dal daljši USB napajalni kabel, poskusil s kakšnim kondenzatorjem, ...

Še en primer imam, gre za kolesarsko LED lučko, napajana je iz ene Li-ion celice, podpira pa še 5V in 2S, torej 8,4V max po podatkih, možno, da gre še višje, ne vem. V lučki je step-down za napajanje T6 XML LED. Ko je lučka prižgana, mi ne dela brezžični kolesarski števec, ki dela na meni neznani frekvenci.

Ali je možno kakor koli blokirat na napajalnih linijah, če ni že sam switcher tak, da iz dušilke špricajo motnje in ni kaj blokirat?


Kot so že omenjali, bi dal ferite na kabel. Jaz sem nekje (najbrž v oglasniku na tem forumu) pred časom dobil nekaj feritov, ki se jih škljocne na kabel. Jaz sem na izbran USB kabel dal dva zaporedno in na vsakem feritu še en ovoj skozenj ker je bilo dovolj prostora na stran vtikača za v PowerBank. Sedaj je PowerBank kar lepo utihnil še vedno pa ni idealno. Najbolje bi ga bilo razkopati ohišja in ga dati v kovinskega. Ohišje je seveda plastično in po možnosti varjeno, briga njih motnje.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group