www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo/menjava varovalke zaslona

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damjan1774
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 11 Feb 2024 8:37
Prispevkov: 3
Aktiv.: 1.17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2024 8:43 pm    Naslov sporočila:  Popravilo/menjava varovalke zaslona Odgovori s citatom

Zdravo.
Na prenosniku Lenovo T470 sem ob menjavi ekrana uspel skurit varovalko za osvetlitev (nisem vzel ven druge baterije med menjavo).
LCD je ok, ker sem ga preizkusil v drugem pc, poleg tega se ob vklopu zelo bežno vidi Lenovo rdeč logo.

Uspel sem ugotoviti, da gre za varovalko na matični plošči:
Oznaka varovalke: F3, nad LCD konektorjem, tip 3A_32V_ERBRD3R00X.

Zanima me, ali je kdo pripravljen in bi znal del zamenjati/popraviti? Hkrati tudi ne vem, kje se nadomestno varovalko da dobiti?


Za primer dodajam povezavo do primera z neta... Svojega prenosnika še nisem odprl.

https://www.ifixit.com/Answers/View/673827/Lenovo+Motherboard+schematic-backlight+fuse+location

Vnaprej hvala.

Lp


Nazadnje urejal/a damjan1774 Sre Feb 14, 2024 9:20 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5774
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2024 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je to varovalka obkrožena z rdečim?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2024 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj je bil vzrok, da si menjal ekran in kako si ga zamenjal, če svojega prenosnika še nisi odprl?

Lokacije varovalke F3 na vseh slikah, ki so na tvoji povezavi, ne najdem.
Je pa F3 povsem drugje pri modelu T460s. Če je tudi v tvojem T480 na isti lokaciji pa ne vem.
video

Varovalko z oznako, ki si jo napisal (3A_32V_ERBRD3R00X) dobiš npr. tukaj.

V profil napiši kraj od kje si, mogoče se kdo na forumu najde, ki ti bo pomagal, drugače se obrni na prvi TV/Radio servis v tvojem kraju ali bližini.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2064
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2024 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je morda F2?
Ta mi izgleda da je na backclight liniji in je blizu lcd konektorja.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damjan1774
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 11 Feb 2024 8:37
Prispevkov: 3
Aktiv.: 1.17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2024 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK: ekran sem menjal zaradi poškodbe. Nisem odpiral spodnji del prenosnika, torej ohišja matične plošče in vsega povezanega. Ekran se je dalo zamenjati le z odstranitvijo okvirja ekrana in nekaj vijaki.
Hvala za povezavo, bom naročil, le upam da dobim še koga ki bi jo bil pripravljen zamenjati. Sem iz Ljubljane.

Airwolf: lahko da je tudi F2. O F3 sem bral na drugih forumih in nekje v shemah zasledil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2024 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

F3 bo kar prava oznaka. Preveri še F7 in F39. Vse te povezave, ki jih ščitijo te 3 varovalke gredo na LCD konektor. Vedi pa, da varovalka načeloma ne crkne brez veze.

Stran 26 načrta za Lenovo T480
Vir:ElektroTanya



T480_lcd_conector_F3_F7_F39.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  266.77 KB
 Pogledana:  18 krat

T480_lcd_conector_F3_F7_F39.JPG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjan1774
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 11 Feb 2024 8:37
Prispevkov: 3
Aktiv.: 1.17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2024 12:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super, najlepša hvala za shemo in namig, preverim.

Za vzrok sem 99% da je crknila zaradi menjave pod napetostjo (nisem odstranil tudi druge, notranje baterije).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group