www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroji - kaj je trenutno najboljši nakup?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 4:31 pm    Naslov sporočila:  Pralni stroji - kaj je trenutno najboljši nakup? Odgovori s citatom

Počasi bo potrebno razmišljat o menjavi. Boljša polovica se pritožuje, da postaja preglasen. Stari Bosch je oddelal kar lepo obdobje, v vsem tem času pa sem vsega dvakrat menjal ščetke, enkrat temperaturno sondo in enkrat črpalko za izčrpavanje vode. Nič nenavadnega.

Glede na to, da kar lep čas ni bilo potrebe po tem, da bi gledal, kaj je trenutno na trgu bi mi prav prišlo kako "drugo mnenje" predno se spravim k nakupu. Iščem stroj, s katerim bi rad imel spet nekaj let mir, ne zanimajo pa me raznorazne "pametne povezave". Kar trenutno vem, je to, da novi stroj zagotovo ne bo Gorenje - razlog so pretekle izkušnje s to znamko in njihovim servisom. Ostalo ostaja odprto.

Ob pregledu ponudbe sem naletel na (mogoče zanimive stroje) proizvajalca Asko. Tega proizvajalca sicer ne poznam, je pa nekaj stvari, ki me pritegnejo, zato bi bilo zanimivo slišati za kake izkušnje z njim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Emaster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Sep 2010 20:38
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.70
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa iščem stroj, ki ne špara z vodo, oziroma lahko nastaviš konkretno količino vodo, ker me moti, da ne splahne črnega perila in se vidijo fleki.

Nazadnje urejal/a Emaster Ned Mar 10, 2024 6:47 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.58
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 5:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa sem Gorenje vzel razvno zaradi 5.letne garancije in servisa.
Asko je lahko super firma, ampak pozanimaj se okoli servisa in rezervnih delov.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 5:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi bosch ima (na določene izdelke) 5 let garancije.

Ampak, tudi 5 let garancije ti nič ne pomaga, če izdelka ne popravijo.
Prejšnji Gorenjev pralni stroj je imel 5 garancijskih popravil. In tudi po tem niso rešili problema.

Za novi pralni stroj sem iskal takega, ki je imel možnost povečanja porabe vode. Inverterski motor pa tako imajo zdaj že vsi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1342
Aktiv.: 11.97
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In kateri stroji omogočajo večjo porabo vode?
Čim daljša garancija je pogoj, lahko pa tudi gledam najcenejše in ko crkne po izteku garancije gre samo na zbirni center in novega... da bo čim bolj zeleno Twisted Evil

Tudi mene zanima, ker je domaši Gorenje PS že dopolnil 20 let. Menjani so bili ležaji s semeringom pred skoraj 10 leti, amortizerje sem menjal vse 3, čeprav je crknil eden, pred nekaj leti. Vse ostalo deluje, občasno je na tleh za kakšno žlico vode, kje pušča nisem našel. Na enem spodnjem vogalu je rjasto, sedaj se vidi od zunaj, žena se pritožuje da je grd... bo treba šmirgl v roke, ferosan, kit, beli spray, ... ali pa nov stroj. Žena se dodatno pritožuje, da imajo novi PS grda vratca s črnim okvirjem, ja, res so grdi, naš je še bel, enako sušilni stroj, ki stoji na PS.

.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Emaster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Sep 2010 20:38
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.70
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mujo je napisal/a:
Tudi bosch ima (na določene izdelke) 5 let garancije.

Ampak, tudi 5 let garancije ti nič ne pomaga, če izdelka ne popravijo.
Prejšnji Gorenjev pralni stroj je imel 5 garancijskih popravil. In tudi po tem niso rešili problema.

Za novi pralni stroj sem iskal takega, ki je imel možnost povečanja porabe vode. Inverterski motor pa tako imajo zdaj že vsi.


Si našel takega, ki ne špara z vodo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kemik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Avg 2003 1:35
Prispevkov: 128
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni po dolgem časum

Tudi sam se zanimam za nov pralni stroj. Kolikor sem bral po foromu, so težave, če preveč varčuje z vodo. Kaki predlogi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaradi časovnega pritiska se nisem kaj dosti ukvarjal s iskanjem stroja (pokvaril se je na idealni termin - zadnji delovni dan pred novoletnimi počitnicami). Zato sem tudi kriteije imel bolj enostavne - mora Bosch, in da ne špara z vodo Smile

Na koncu sem izbral Bosch WGG14409BY.
Ključna beseda je Zvišan nivo vode (pri Boschu; za ostale ne vem).

Koliko vode porabi, nisem meril. Je pa perilo oprano.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4055
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

beko 11 kg 3 leta , bi ga zbral še enkrat Mimovrste

ključna beseda ''največji volumen'' (perilo se pere le če prosto pada tekom pranja)

https://www.beko.com/gulf/ae-en/products/freestanding-washing-machines/freestanding-washing-machine-11-kg-1400-rpm-wte11w

na splošno so me Bekovi aparati zelo prijetno presenetili ( pomivalni , pralni ...

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 9:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
beko 11 kg 3 leta ,.....

ključna beseda ''največji volumen'' (perilo se pere le če prosto pada tekom pranja)



Še en glas za Beko. Da ne bo pomote. Nimam ga. Torej ne gre za "Vsak svoje konje hvali." Pomagal sem ga iskati sestri pred slabim letom. V pomoč mi je bil test ZPS - zelo dobre ocene in mnenje kolega, ki je dolga leta servisiral pralne stroje in ga je tudi sam nabavil. (tudi član foruma - če bo videl morda kaj napiše)
Sestra je po letu s strojem izredno zadovoljna. Pravi da je glavni plus velik volumen. Pravi da pere dosti bolje kot predhodnik AEG, ki je bil sicer višjega ranga. Crknil je križ na bobnu tako, da se popravilo ni izplačalo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.46
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

asko je po novem gorenje.
kakšnih 10 let nazaj je šla švedska firma asko v stečaj in gorenje je kupilo linije.
Čeprav se dela v Velenju v isti tovarni je vgrajen material čisto drugačen , mi je pa izgled preveč industrijski.

_________________
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred par tedni sem priključeval candy-jev pralni stroj. Ni ravno ultra low cost varianta. Sem ga za hec odprl in pogledal notri. Zunanji boben je plastičen. Tavelika jermenica je plastična, kablarija je zelo "na meji" za moj občutek. Sam dizajn in funkcije pa ni da ni. Tudi WiFi ima, se poveže na nek cloud in imaš potem prek aplikacije dostop do vseh nastavitev in preko 100 prednastavljenih programov. Samo pranje mačka nisem našel v menuju, ostalo je pa vse.

Še lastne izkušnje z miele strojem v 5 letih delovanja (stroj za 1k€):
- dvakrat menjan celoten twindos sistem (avtomatsko doziranje tekočih praškov)
- menjava senzorjev za pretok na twindosu
- menjava vzmeti
- nekaj manjših posegov

cena servisov je bila le potni strošek serviserja (prvi prihod, zza 60-90€), ves material in doidatni prihodi serviserja zaradi materiala, ki ni na zalogi pa na njihove stroške (cca. 500-700€ na "poseg"). Vmes so še posodobili firmware, da zna slovensko, pa nekaj dodatnih funkcij. V glavnem se kvarijo tudi dražji Smile

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ravne
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Maj 2019 22:02
Prispevkov: 153
Aktiv.: 2.55

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žena je z Electroluxom EW6FN448W zadovoljna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mateik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Avg 2022 18:31
Prispevkov: 148
Aktiv.: 7.04
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Asko se dejansko lahko kupi v Velenju konkretno cenej, potrebno je samo poklicati in vprašati če imajo kakšne z lepotno napako Wink

Bosch ima funkcijo dodatne vode, tega sem na koncu izbral sam ravno zaradi tega. Točnega modela nevem, lahko pa preverim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1617
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 9:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Večina Boschev ima možnost dodatne količine vode, kar se vidi po ikoni "rezervoarja s puščico gor". Imajo pa tudi možnost hitrega programa - ikona "štoparice ki s šusom pridrvi mimo" Laughing Kar se pri nas uporablja praktično redno. Je pa pri nas običaj, da se po rednem programu, še dodatno opere oziroma mehča še na programu za izpiranje (rinsing), ki traja okoli 21 minut. S tem se zares sperejo še zadnji ostanki in dozira mehčalec. Model stroja je pa WAE24365BY, sedaj star že 10 let, brezhiben in še nikoli popravljen.

Glede novejših - so v redu, ampak pri enem pralnem in enem sušilnem sem že popravljal inverterski krmilnik motorja. Pri obeh je po približno 3-4 letih odpovedal IGBT modul IRAM535-1065ASA

Še zanimivost - če bo kdo kupoval kakšne manj znane znamke, naj bo pozoren, ker vsi ne podpirajo več pranja bombaža pri 90 °C. Namesto tega sicer uporabljajo neko tretiranje s paro, vendar to ni to. Seveda če to potrebujete ali ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group