www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Razlika Pošta slovenije in DHL Express
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2024 7:21 pm    Naslov sporočila:  Razlika Pošta slovenije in DHL Express Odgovori s citatom

Paket 9kg,
V njem bo vrednost 1.200€

Z DHL Express je naslednji dan v ZDA in še par dni pri prejemniku: 280€ Izračunano za NY city. Zavarovanje pošiljke 12€ je že v zgornji ceni.

Pošta Slovenije 8-12 dni v ZDA kjer prevzame ameriška pošta. Neznano dni do prejemnika v NY city 52€.

Prosim za vaše izkušnje s pošiljanjem v ZDA.
Koliko varno je pošiljati s pošto, pa četudi bi zavaroval pošiljko?
Kako vi pošiljate in katerega kurirja predlagate, da ima neko normalno sledenje?
Na Pošti Slovenije so rekli, da oni nimajo več vpogleda na pošiljko, ko enkrat prispe v ZDA.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2024 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pošta Slovenije 4-5 dni prednostno v ZDA. Prednostno je tako ali tako za blagovna pisma. Pri paketih je sicer še vedno doplačilo (7 € za ZDA).
S Pošto Slovenije sem pošiljal že skorajda na vse kontinente (v Avstralijo in Arktiko še nisem), pa ni bilo težav. Tudi hitrost je dobra.
Konec decembra sem poslal pismo v Švico. Zvečer sem oddal na pošti v Postojni, naslednji dan je bilo že v Švici.

Seznam držav, s katerimi se izmenjujejo pisemske pošiljke
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prel1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 20:16
Prispevkov: 130
Aktiv.: 4.43
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2024 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sledljivost startne pošte se običajno prekine ob prispetju v ciljno državo oziroma tranzitno državo, kjer pošiljko prevzame druga pošta. Dogaja se tudi da se med tranzitom lahko spremeni sledilna številka. Odvisno od dodatnih storitev pošte ali kurirske pošte je sledljivost delna ali do prispetja do naslovnika. Sledljivost pa je predvsem odvisna od registriranja pošiljke vseh v transportni verigi.
_________________
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prel1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 20:16
Prispevkov: 130
Aktiv.: 4.43
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2024 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za sledljivost mednarodne pošiljke običajno uporabljam https://trackitonline.org/ oziroma spletno stran kurirske pošte.
_________________
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2024 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ZS ...
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2024 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Neko zadevo sem prodal na Ebay-u in tip iz ZDA ful vztraja DHL ali Fedex.
Ne vem zakaj mu ni všeč naša pošta. V ZDA še nisem pošiljal, sem pa po Evropi: Španija, Italija, Francija, Irska in tudi GB, nobenih problemov.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.67
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2024 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za sledenje mednarodnih pošiljk uporabljam
https://www.17track.net/sl

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2024 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, jaz naceloma tudi - ce se le da in sploh pri drazjih zadevah - izberem DHL. Imam z njimi dalec najboljse izkusnje, edino cena je pa res med najvisjimi, a se vesno znosna in servisu primerna. Tudi support je na povsem drugi ravni kot npr GLS ali Fedex.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2024 10:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

prel1 je napisal/a:
Sledljivost startne pošte se običajno prekine ob prispetju v ciljno državo oziroma tranzitno državo, kjer pošiljko prevzame druga pošta. Dogaja se tudi da se med tranzitom lahko spremeni sledilna številka. Odvisno od dodatnih storitev pošte ali kurirske pošte je sledljivost delna ali do prispetja do naslovnika. Sledljivost pa je predvsem odvisna od registriranja pošiljke vseh v transportni verigi.

Pri pošiljanju v UK sem je enkrat zgodilo, da se je sledljivost prekinila že v Ljubljani. Vprašal sem na pošto in posredovali so mi drugo sledilno številko.
Sicer pa ne morem potrditi zgoraj napisanega. Po mojih izkušnjah gre sledljivost večinoma do konca. eBay sedaj sledljivost integrira v svoj vmesnik tako, da kar tam piše, da je bilo dostavljeno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prel1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 20:16
Prispevkov: 130
Aktiv.: 4.43
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2024 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja prva izkušnja nakupa na ebayu kot prejemnika ravno pošiljka iz ZDA je bila vrnjena pošiljatelju, ker sem spremljal le izvirno sledilno številko, vmes pa je prišlo do spremembe, ker je pošiljka šla preko Španije, kjer je dobila drugo sledilno številko. Dokler sem to ugotovil je potekel čas dostave podatkov za uvoz blaga na carinski pošti, kjer so imeli le slednjo sledilno številko. Prav tako je veliko primerov iz Nemčije pošiljke poslane s kurirjem Hermes, odvisno kdo prevzame dostavo v Sloveniji se pošiljki spremeni sledilna številka. Tako da je večinoma zadnja sled/podatek, ko zapusti Nemčijo. Pošiljke iz Aliekspresa pa sploh, se sledilne številke spremenijo tudi do trikrat.
_________________
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2024 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem ti dal screenshot na ZS, cca. 130 EUR.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2024 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za sodelovanje, vaše predloge in zkušnje.
Pred dobro urco sem si sprintal obrazecna DHL. Prevzeli bodo v ponedeljek med 11 in 17 uro pri meni doma. Cena 280€ za 9kg. Kupec se je strinjal s ceno pošiljke.
Če bi peljal v zbirni center na Brnik, bi prišparal približno še 50€.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2024 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgleda sem prehitro hvalil Pošto Slovenije.
Sedaj me je obvestil, da ni prejel pošiljke poslane v Veliko Britanijo, ki je bila poslana 26.2.
Kot, da je od nas odšla, vendar nikoli prispela v UK. Kam se morem obrnit?



Pošta.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  14.24 KB
 Pogledana:  532 krat

Pošta.png



Pošiljka.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  42.02 KB
 Pogledana:  2 krat

Pošiljka.png


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1753
Aktiv.: 7.86
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2024 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo še počakaj, v kontra smeri včasih hodi nenormalno dolgo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prel1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 20:16
Prispevkov: 130
Aktiv.: 4.43
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2024 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menim da je svoj del PS opravila korektno (ne da bi zagovarjal), torej pošiljka je odposlana iz Slovenije. Poskusi z nekaj različnimi sledilniki pošiljk, časovno gledano bi moralo prispeti v GB, če se ni zataknilo v kakšnem sortirnem centru (pomanjkljivi podatki). Pri PS lahko poizveš pod reklamacije, potrditev do predaje pošiljke v mednarodni promet, naprej ??
_________________
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group