www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Reset PC Win 11 ob ogledu videa na Youtube
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
California
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Avg 2005 19:48
Prispevkov: 235
Aktiv.: 1.05
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2024 8:05 am    Naslov sporočila:  Reset PC Win 11 ob ogledu videa na Youtube Odgovori s citatom

Pozdravljeni, v zadnjem obdobju se mi PC resetira ob gledanju videa na Youtube. Računalnik je eno leto star, prednaloženi Win 11, procesor Intel i7, RAM 16GB, disk 500GB, grafična Intel UHD Graphic 750 na matični. Naj povem, da prihaja do reseta izključno ob gledanju videa na Youtube, video iz diska ali USB ključka ne dela težav (DVD pogona računalnik nima). nevšečnosti se dogajajo na Mozili Firefox kakor tudi na Microsoft Edge. Pomislil sem na zaprašenost v notrenjosti računalnika in sem ga seveda odprl in očistil (ni bilo veliko prahu).
Dobrodošle vaše izkušnje in nasveti.

Lp, Vlado

_________________
California
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2024 8:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podobne težave sem imel pred nekaj leti na win7, v okvari je bil RAM. Imel sem 2x 4GB in eden je imel napake, ki jih je odkril memtest. Po zamenjavi ni bilo več resetov.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1775
Aktiv.: 12.69
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2024 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Več stvari je lahko, da se PC zresetira.

Eno je omenil predhodnik, torej HW (strojna) napaka.
Če imaš dve palčki spomina izmenično testiraj eno po eno in boš videl, če in kdaj se resetira.
Ko odstranjuješ/menjaš spomin obvezno povsem izklopi PC (iztakni napajalni kabel in stisni tipko za vklop, da se razelektri napajalnik), ker se določene osnovne plate in s tem ram sloti še vedno napajajo v standby načinu.
Ostale hw napake so od pregrevanja grafike do sesedanja napajalnih napetosti v napajalniku.

Drugo so SW (programske) napake.
Katero verzijo Win11 imaš? Napiši npr. Win11, 22H2, graditev OS 22621.3374.
Naredi posodobitev (WUP-Windows Update) na zadnjo verzijo in pokukaj, če obstaja nov gonilnik za tvojo grafiko. Win11 jo samodejno najde.
Kot SW napako ali težavo sem prištevam tudi kakšen spyware/virus telovadce, ki delujejo v ozadju bogsigavedi kaj.

Skreiraj novega uporabnika ali še boljše, da aktiviraš administratorski račun, ki je navadno "skrit in neaktiviran".
Prav pride ravno pri podobnih zadevah ali če se ti sesuje tvoj uporabniški profil (npr. zaradi spyware/virusa). Takrat se logiraš z drugim uporabnikom (administratorjem), ki ni okužen in rešuješ kar se rešiti da ali testiraš, če se tudi pri drugem uporabniku težava ponavlja.

Administratorski račun aktiviraš v CommandPromptu v admin načinu.
Torej klik na Start, odtipkaš CMD in zgoraj med zadetki desno klikneš (DK) na "Ukazni poziv" ter izbereš "Zaženi kot skrbnik".
Odpre se Admin Command Prompt okno (Ukazni poziv) kjer odklofaš:
net user administrator /active:yes
Odgovor mora biti:
The command completed successfully.

S tem si aktiviral Administratorja kot novega uporabnika.
Naredi restart sistema in v Prijavnem oknu se bo zdaj poleg tvojega imena kot uporabnika pojavil še Administrator, ki ga izbereš, da se naloži in inštalira njegovo osnovno namizje.
Zdaj lahko stestiraš Youtube video, če se PC resetira tudi v Administratorskem računu.

Iz Admin računa narediš Odjavo (logout) in se prijaviš s svojim imenom/uporabnikom in nadaljuješ z uporabo PCja kot si do sedaj.
Administratorski račun pa naj služi samo kot stranski vhod/izhod pri reševanju težav.

Kot naslednja možnost, da sistem prisiliš v BSOD (Blue screen of death - moder zaslon), ki pri tem izpiše kodo napake je, da izklopiš kljukico pred "Zaženi znova samodejno", ki je privzeto aktivna in pomeni, da ko/če sistem naleti na napako se enostavno zresetira brez izpisa kode napake.
Postopek:
DK na Start, Sistem, Dodatne nastavitve sistema, izbereš srednji zavihek Dodatno, spodaj pri Zagon in obnovitev klik na Nastavitve in odstrani kljukico pred Zaženi znova samodejno, Shrani, restartaj PC, prijavi se s svojim računom in testiraj YT video.

Odgovori na vprašanje o Win11 verziji in poročaj, če bo sistem pokazal BSOD in kaj točno piše na njem. Naredi fotko in jo prilepi. Koda napake je najverjetneje potem smer reševanja težave.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
California
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Avg 2005 19:48
Prispevkov: 235
Aktiv.: 1.05
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2024 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore!

Najprej vrzija windows:

Naprej po koraki, poročila sledijo.

Lp, Vlado



Winver.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  8.61 KB
 Pogledana:  830 krat

Winver.png



_________________
California
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
California
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Avg 2005 19:48
Prispevkov: 235
Aktiv.: 1.05
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2024 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aktivacija administratorskega računa uspešna, vendar mi ob zagonu ne ponudi izbire ker za normalno uporabo nimam gesla in se računalnik zažene do namizja.

Naslednji korak je BSOD, uspešno odkljukal samodejni zagon. Sedaj čakam že nekaj ur na pojav napake...vse normalno zaenkrat.
Ko se pojavi, poročam.

Lp, Vlado

_________________
California
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.11
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2024 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj zelo čudnega se je zgodilo pri meni.
Dva nova računalnika Lenovo vse v enem i7 licenčni W11 + office (službeni računalniki)
Naloženo poleg aplikacije za oddaljen dostop praktični ni nič drugega. Služita kot pisarniška računalnika na ČN, branje pošte skratka v rabi sta zelo malo - v rabi je ko kdo pride ne lokacijo.
Prejšni teden se je eden začel samodejno perjodično resetirarti (blue screen... reset...)
Nisem imel časa, da bi se ukrarjal z njim. Zadevo sem pustil vključeno. Sem ga imel namen spakirati in ga vrniti dobavitelju. (je še v garaniji) Ko sem prišel "na lokacijo" čez dva dni je deloval - deluje normalno. Se je pa enaka zadeva (resetiranje blue screen) zgodila sledeč dan še z drugim računalnikom, ki pa je tudi naslednji dan deloval normalno. Nimam pojma kaj se je dogajalo Shocked Je bil kriv kak update?
S telefonom uspel sem ujeti del bluescreena. Pokazal se je za slabo sekundo.



IMG_20240403_095328_081.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.6 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG_20240403_095328_081.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1775
Aktiv.: 12.69
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2024 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

California je napisal/a:
Aktivacija administratorskega računa uspešna, vendar mi ob zagonu ne ponudi izbire ker za normalno uporabo nimam gesla in se računalnik zažene do namizja...

To je normalno, ker nimaš nastavljenega gesla.
Naredi Izpis (Logout) in pojavi se ti prijavna stran kjer levo spodaj izbiraš uporabnika s katerim se želiš prijaviti v Win sistem.

@Silvo, škoda, da se ne vidi bolj desna stran napake pri:
Stop code: PAGE FAULT...???
What failed: vsdatan... ???

Če je sistem naredil 100% log datoteko potem določene stvari kaj se s sistemom dogaja vidiš v Nadzorniku zanesljivosti (View reliability history).
Kako do tja? Nadzorna plošča, Varnost in vzdrževanje, razširiš poglavje Vzdrževanje in izbereš Pokaži zgodovino zanesljivosti (1).
Moj primer (2) za današnji dan (9.4.2024) brez kritičnih dogodkov in dan 5.4.2024 z enim kritičnim dogodkom (3) v programu ensserver.exe ter prikazom podrobnosti komu pripada ta ensserver.exe datoteka, če klikneš Prikaži tehnične podrobnosti (4).

Vsak naj pogleda zase, če se iz vaših dogodkov kaj vidi katera stvar heca sistem.



Varnost_vzdrzevanje_4.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  404.37 KB
 Pogledana:  14 krat

Varnost_vzdrzevanje_4.jpg



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1775
Aktiv.: 12.69
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2024 12:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@California, še nekaj...

Preveri, če imaš mogoče vklopljeno strojno pospeševanje v brskalniku in ga izklopi (Disable hardware acceleration).

FF:
https://www.makeuseof.com/enable-disable-firefox-hardware-acceleration/

EDGE:
https://www.elevenforum.com/t/enable-or-disable-hardware-acceleration-in-microsoft-edge.12116/

CHROME:
https://www.howtogeek.com/412738/how-to-turn-hardware-acceleration-on-and-off-in-chrome/

testiraj, testiraj, testiraj in sporoči.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
California
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Avg 2005 19:48
Prispevkov: 235
Aktiv.: 1.05
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2024 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, ne vem kje je fora vendar od zadnjih zgoraj opisanih aktivnosti nisem imel nobenega reseta. Preveril sem strojno pospeševanje - vklopljeno. Zaenkrat sem pustil tako kot je, v primeru reseta to spremenim in testiram naprej...
_________________
California
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
California
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Avg 2005 19:48
Prispevkov: 235
Aktiv.: 1.05
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2024 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poročilo 1: Pravkar se je zgodil reset računalnika brez kakšnega modrega zaslona z opisom napake. Preveril sem v nastavitvah - "Zaženi znova samodejno" brez kljukice.
Naslednji korak izklop strojnega pospeševanja v nastavitvah od FF.
Poročam.

_________________
California
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4058
Aktiv.: 18.14
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2024 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem imel take probleme s spominom . Ker pa ga imam veliko je moral bit računalnik res obremenjen da ji prišlo do točke reseta,

Odvisno je tudi ali imaš palčke konfigurirane samostojno ali uparjene z drugimi sloti ( dual memory channel ) - tu pride prej do odkritja napake.

https://www.lifewire.com/free-memory-test-programs-2626178

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
California
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Avg 2005 19:48
Prispevkov: 235
Aktiv.: 1.05
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2024 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, tri ure nazaj drugi reset, zopet brez opisa napake.
Naredil sem bootable USB MemTest86 in rezultat je 0 napak...
Mogoče bi moral omeniti da imam brezžično miško kakor tudi slušalke...?



Error_1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.18 MB
 Pogledana:  7 krat

Error_1.jpg



_________________
California
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1775
Aktiv.: 12.69
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2024 11:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
...Če imaš dve palčki spomina izmenično testiraj eno po eno in boš videl, če in kdaj se resetira.
Ko odstranjuješ/menjaš spomin obvezno povsem izklopi PC (iztakni napajalni kabel in stisni tipko za vklop, da se razelektri napajalnik), ker se določene osnovne plate in s tem ram sloti še vedno napajajo v standby načinu....

V dokumentaciji osn. plate poglej v katerem slotu mora biti, če imaš samo eno spominsko palčko. Navadno je slot1, ni pa nujno.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
California
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Avg 2005 19:48
Prispevkov: 235
Aktiv.: 1.05
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2024 6:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo, uro in pol nazaj sem priklopil stare slušalke in miško - vse na kabel. Trenutno je v akciji naključni video dolžine uro in 40 minut. Nisem zraven - igra sam sebi, bomo videli če se kaj zgodi.
Čisto slučajno sem opazil, da ob zagonu videa ni nobene reklame. V preteklosti so bile pred želeno vsebino skoraaj vedno vsaj dve reklami. Youtube ne plačujem, torej bi reklame morale biti...
Z RAMi se poigram v nedeljo...
Poročam kako in kaj, ko pridem domov po enaindvajseti uri.

_________________
California
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
California
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Avg 2005 19:48
Prispevkov: 235
Aktiv.: 1.05
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2024 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič, video se je odvrtel do konca brez reseta. Nocoj, preden grem spat, bom poiskal še kakšen daljši video, pa da vidimo...
_________________
California
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 96 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group