www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

AD9834 DDS

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 12:36 am    Naslov sporočila:  AD9834 DDS Odgovori s citatom

Poizkušam si naredit preprost funkcijski generator. Ker ne potrebujem visoke frekvence sem se odločil, da bo srce naprave ad9834.

Napravil sem si preprosto testno ploščico, ki je opisana v data sheetu. Tu pa se začnejo težave. Uporabil sem AD-jev testni program, s katerim preko LPT porta nastaviš frekvenco ter še nekaj drugih nastavitev. Problem pa je v tem, da mi je uspelo nastavit samo dve različni frekvenci in sicer 648Hz in 1,6Hz. Nastavitev trikotnega ali sinusnega izhoda deluje OK, prav tako tudi nastavitve za SB out.

Tule prilagam shemo vezja. Ima kdo kakšen namig ali idejo kje naj gledam. Ko sem poizkusil komunicirat z vezjem s PIC-em pa nisem prišel prav daleč.

Frekvenca oscilatorja je 48MHz.



DDS.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  16.53 KB
 Pogledana:  24 krat

DDS.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 493 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group