www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

metalizirane luknje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sulc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Jan 2005 20:34
Prispevkov: 473
Aktiv.: 2.13

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa kaj takega ? http://shop.wiltec.info/cgi-bin/tabshop/iboshop.cgi?showd20!0,43794573614641,91932
_________________
LP Aljaž
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 3:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, vendar moram najprej ugotoviti, če je vakuum sploh prava stvar. Takole vodno pumpo imam in doseže ~ 100 mbar pri T vode ~8°C, če me spomin ne vara. Problem je priključitev na vodo - pozimi mi nekako ne diši ustvarjati na vrtu Mad


B140500.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  B140500.jpg
 Velikost datoteke:  16.96 KB
 Downloadano:  37 krat


_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75553.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še dobro, da imam dva na zalogi Wink

Pri hladilniškem kompresorju bi verjetno moral dodat kak "buffer", kar ima tako majhen pretok... tudi to velja poizkusit!

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 5:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislil sem tudi za kompresor od hladilnika.Samo premajhen pretok kot je pisal piroman.mislim da bi šlo pri sesalec,samo za kratek čas.To bi imel pravokotni lijakna vrhu mreža in posebna folija tako da skozi vsesa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 5:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da me moj zmaj dobi s sesalcem v delavnici med opilki... ah, se bom pa izgovoril na forum Laughing

OK, idej imam že kar precej, samo še preizkusit jih bo treba.

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Da me moj zmaj dobi s sesalcem v delavnici med opilki... ah, se bom pa izgovoril na forum

Ajoj.. Jaz sem se pa že hotel povabit na prezentacijo postopka....

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75553.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 10:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako pa sploh gre to s pasto?
Pasto se nanese a luknjo potem se jo z vakuumom posesa skozi luknjo kolikor sem razumel.
A potem se jo pa zapeče ali kako?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75553.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare, potem najbrž uporabljate nekaj drugega kot LPKF, saj se njihova pasta aktivira pri temperaturi ki jo FR4 zdrži.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2007 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole se mi zdi zanimivo.

EDIT: Hm, izgleda da se je link pokvaril. Ko sem poslal post je še delal. Tukaj je kataloška številka: 54 78 58-07.
V bistvu so meni bolj zanimive kovice. Če je kdo zainteresiran za nabavo 1mm in 1,2mm (oz. takšne, da bo šla skozi žica od kakšnega manjšega elektrolita), si jih lahko razdeliva na pol.

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ATA
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jun 2004 13:40
Prispevkov: 135
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 10:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem probal pobakriti in sicer na tak način:
ploščico sem najprej zvrtal z cnc strojem
z brusnim papirjem zgladil robove lukenj
ploščico temeljito očistil
z grafit sprejem nanesel grafit
obe površine ploščice previdno očistil z acetonom
priklopil elektriko in nadaljeval po ze na forumu opisanem postopku.

elektrolit:modra galica in zveplova kislina.
kar lepo je uspelo pobakriti luknje0,8 in 0,9 mm.
naslednja naloga je narediti posodo z vodilom da se bo ploščica gibala levo -desno
vgradnja ker. grelca z reg.temperature in mešalec elektrolita in napajalnik z regulacijo napetosti in toka
lp ata
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ATA, je grafit sprej tisti za podmazovanje?
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.16
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ATA je napisal/a:
...naslednja naloga je narediti posodo z vodilom da se bo ploščica gibala levo -desno...


Ali ne bi bilo enostavneje namesto premikanja plošče mešati elektrolit? En motorček (majhni obrati, da ne škropi naokoli), na plastični osi pa en plastičen propeler od ladje (igračke). To bi moralo potisniti iztrošen elektrolit iz luknjic in ga zamenjati z svežim.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 5 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group