www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Alternativa Fotopositivu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pero
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2003 10:03
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.65
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2008 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
pero je napisal/a:
A kdo proda kake 200ml p-501 laka?

lp,
Peter


S to količino bi lahko oslojil vsaj 5m2 pertinaksa. Poraba je zelo majhna. Sam ga še imam nekaj - a tole je nerodno pošiljat po pošti. Confused Če se ne bo našel kdo v bližini tebe, ti ga tudi pošljem en vzorček za test. Moram le najti primerno embalažo.
Greš slučajno na sejem Pordenone ?


Tole res ni primerno za pošiljanje po pošti. Sem ciljlal na koga v okolici ljubljane.
Na sejem ne grem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75552.39

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2008 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pero
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2003 10:03
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.65
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2008 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem nabavil p501.
Kak vam to rata nanest, da ne pride prah zraven?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2008 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej očisti ploščico. Povsem mehansko ! Krpica za pranje posode bo ena boljših stvari. Tista zelena je dovolj abrazivna, da delo ni pretežko. Čisti na suho. Potem ploščico obriši. Nanos laka je mogoč z čopičem. No meni se je bolje kot čopič obnesla steklena paličica, ki je bila pred tem primerno obdelana.
Svetujem, da v lekarni nabaviš stekleničko s kapalko. Iz manjše posode je lak lažje jemati. Za začetek pa lahko poskušaš lak nanašati kar s kapalko.
Ploščico držiš v roki in jo nagneš približno za 45 °. S kapalko pa začneš nanašati lak zgoraj. Voziš jo sem ter tja in s pritiskom na gumico doziraš lak, ki se steka na spodnji rob. Če ga je preveč, lahko pritisk na kapalko popustiš in ga odvzameš. Bistveno je le, da so gibi čim bolj enakomerni. Če ti uide preveč laka, brez panike, pobral in razmazal ga boš ob naslednjem prehodu sem ter tja. Sicer pa ga lahko z manjšim nagibom zaustaviš, da ti ne uide predaleč.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ga najprej mehansko očistim s koščkom pertinaksa, nato ploščico obrišem z nitro razrečilom.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2009 11:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, kako je trenutno z dobavljivostjo laka P-501 v majhnih količinah? V temi je vedno bilo omenjeno, da se dobi po cel liter, ampak jaz bi ga zaenkrat potreboval le kakšnih 200 ml. Naredim kvečjemu kakšnih 400 cm^2 površine na leto.

Ga imajo v manjši embalaži, ali pa bi bilo bolje če ga pri komu izmed vas odkupim?

Kakšna je njegova življenjska doba?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkJ
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 17:57
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.11
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predvsem za tiste iz Novega mesta in okolice. Včeraj sem v Merkurju vprašal za vodikov peroksid pa so me samo čudno gledali. Danes pa mi je sodelavec omenil trgovino MAK. Sem šel pogledat in ga res imajo (30%). Imajo tudi solno kislino (19 in 25%).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ATA
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jun 2004 13:40
Prispevkov: 135
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2009 6:16 pm    Naslov sporočila:  P 501 Odgovori s citatom

Čisto slučajno sem nanesel p501 na ploščico na sledeč način:s kapalko sem na ploščico kapnil nekaj kapljic laka ,od gobice za pomivanje(mehki del) odrezal po širini 2cm debel kos in z njim razmazal tako da sem gobico vlekel po dolzini plošče.N i bilo nobenih odebeljenih delov laka na robovih plast laka je pa enakomerno debela.Poizkusite.Počakal sem nekaj minut in dal ploščico v pečico na80st.c 15minut.
ata
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2009 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ga nanesem z čopičem. Je pa res, da se s tem lakom lahko dela bolj robustno.
Z positiv20 sem bil srečen, če so "ratale" povezave 30mils, z P501 pa ni problem 10mils in manj!
Sušim ga s fenom (ni treba paziti na prah), osvetljujem z varčnimi žarnici 12-13min!

Dokler sem delal s positivom je bila katastrofa Brick wall , zdaj pa se lotim tudi zahtevnejših vezij!


lp

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2009 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kdo ve, je še za dobit P501 v CC?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2009 1:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes pa mi je sodelavec omenil trgovino MAK. Sem šel pogledat in ga res imajo (30%). Imajo tudi solno kislino (19 in 25%).

Kakor sem sam iskal, niso imeli ne enega, ne drugega. Imeli pa so kar precej NaOH.

HCl imajo trenutno kar v merkurju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Sep 2009 21:01
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.28
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2009 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam 1 L laka p 501 in ga lahko prodam v manjših količinah samo to ni pametno pošiljati po pošti , vsaj jaz nebi poizkusil.Če pa se kdo oglasi pa ni problema.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
YaNkEE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Sep 2008 13:47
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.32
Kraj: V osrčju dežele Terana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2010 3:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je mogoče ta lak ( P501 ) kupiti na primorskem?
Sam bi ga rad preizkusil, kot alternativo Positiv-u 20.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
stoki
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Nov 2004 0:22
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.58

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2010 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi zna kdo povedati zakaj se p501 po tem ko ga enakomerno nanesem najprej odmakne od robov, potem pa formira kupčke laka medtem ko preostanek bakra ostane praktično suh? Poskusil sem nanašati z gobico, čopičem, kapalko, valjčkom in centrifugo. Samo napršil ga še nisem. Čistil sem z rostfrei gobico za lonce, brus papirjem, acetonom. Tale lak se obnaša kot da je bakrofobičen, če me razumete. Osebno mi je zmanjkalo idej. Ve kdo mogoče kaj povzroča to oziroma mi lahko poda ZANESLJIV način nanašanja? Hvala.


DSC00946a.jpg
 Opis:
bakrofobičen fotolak
 Velikost datoteke:  386.35 KB
 Pogledana:  3 krat

DSC00946a.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2010 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej dobro očisti ploščico - najbolje s polirnim blokom. (lahko z vimom ali arf-om) Ne uporabljaj čistil, kot so nitro, bencin... Lak se bo lepo razlezel, če bo ploščica hladna. Sam lak nanašam z mehkim čopičem. (takim za slikanje z vodenimi barvicami)
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
Stran 10 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group