www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Light show 2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2004 1:45 am    Naslov sporočila:  Light show 2 Odgovori s citatom

Za Dani-ja M pa tudi ostale, ki ji zanima.

Light show , ki naj bi delal tako kot želi Dani M obstaja že zelooo dolgo.
Shema je bila objavljena v reviji "Radioamater" pred kakimi 30 leti.(mogoče celo prej)
Izvedba z diskretnimi elementi (transistorji v filtrih ,regulatorjih in krmilnem delu , triaki v izhodu). Tudi sam sem ga naredil ,(cca 25 let je že tega) in je dolgo časa dobro služil v lokalni "mladinski" diskoteki.
Ima 6 kanalov - po trije za levi in desni avdio kanal - z frekvenčnimi kretnicami nizki -srednji - visoki toni.Za vsak kanal je mogoče nastavljati inbenzivnost utripanja , ter "fazo" - prižiganje v ritmu glasbe , ali pa ugašanje. Pa tudi svetlobo vsake žarnice posebej brez signala se da nastavljati zvezno od 0 - 100%.
Odvisno od nastavitve se potem žarnice ugašajo oz prižigajo od neke prednastavljene vrednosti , ki jo po želji sproti spreminjamo.

Načrt imam nekje v arhivu , bom poiskal in "gor-dal" na Filemanager -samo malo potrpljenja prosim.
Laughing

lp Slowfly

P.S. administratorju.
Sem nekaj popravljal na postu , ter opazil da sem dobil svoj prvi "čip" in oznako začetnik Vauuuu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dani M
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 20:05
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.09
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2004 9:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si že najdel?


Hvala že v naprej, ker že dolgo iščem en dober lightshow.

_________________
lp, Dani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mdolsa
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Dec 2003 13:43
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.19
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2004 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene bi tudi zanimala ta stvar. Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na žalost imam kar obsežen arhiv , ki se je nabiral dobrih 30 let - zaradi prostorske stiske - na treh lokacijah. Del v stanovanju (manjši - tisto kar je trenutno v "obdelavi") , ter dva približno enaka dela - enega v kleti - ne najbolj dostopno - drugega oz tretjega pa v službi. Nekaj sem sicer gledal , vendar iskanega zaenkrat še ne najdem , čeprav se dobro spomnim da sem ravno omenjeni načrt imel v rokah še pred kratkim - kakšen mesec Confused . Kje trenutno je , nimam pojma (vmes sem se tudi nekaj selil). Kot sem že omenil - potrpljenje prosim .
Potrpljenje je božja mast !!! Laughing Laughing

lp Slowfly
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2004 11:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo !


Po obisku te teme opažam , da je za omenjeni "lightshow" kar veliko zanimanje.
Danes sem po dolgotrajnem in "mukotrpnem" iskanju , našel ( sem rekel , da ga bom !!?) obljubljeni načrt. Ker je moj skener "izven uporabe"(glejforumRačunalnštvo /Strojna oprema/Scaner-povezava in pomagaj , če lahko Sad ), sem prosil sodelavca naj mi članek (4 strani) poskenira. Skeniral je v zelo visoki resoluciji , vsega skupaj je za 33 Mb. Ko vse skupaj spravim na razumno velikost , bom pripel na forum.


lp Slowfly
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2004 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
vsega skupaj je za 33 Mb


Mogoče "daš" v PDF ali shraneš v JPG (dvomim, da je zaradi velikosti shranjeno v JPG) Tudi če je to isto stvar "Shrani kot" -pod drugim imenom. Velikost se bi mogla zmanjšati.

Glede adapterja - Je bila tista stvar pasivna (le povezave) ali je vsebovalo elektroniko?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2004 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče vas razveseli ta načrt
L.P. iskra



lightshow_-_download.jpg
 Opis:
enostaven light show , tako za začetek
 Velikost datoteke:  50.91 KB
 Pogledana:  127 krat

lightshow_-_download.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2004 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iskra, vrjetno nisi prebral celega posta. Išče se neke vrste light show s katerim bi bilo možno regulirat tudi intenzivnost svetilnosti. Torej nekaj takega, kar bi imelo poleg recimo tega narisanega še možnost regulacije intenzivnosti osvetlitve. V danem primeru se s potenciometri "določi" tisti optimalen nivo glede na vhodni signal - intenzivnost pa ni možno regulirat.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2004 3:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res sem prečital Slowfly-jev post in sem mu malo "pomagal " pri pripenjanju. Načrt je za enostaven tri kanalni light show , za nizke , srednje in visoke tone (taki so včasih bili v diskotih). V tem prispevku , pa vidim samo to temo? , sem mogoče kaj spregledal ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2004 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj se nadaljuje post "Light Show", ki je bil zaklenjen.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2004 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo , končno je uspelo !
Silvo , hvala za dobre namene , tudi sam sem vedel kako ,vendar moj AC-DSEE tudi slučajno ni hotel tega storiti po moji želji. Nikakor mi namreč ni uspelo slik spraviti na velikost manjšo od cca. 1,2 - 1,5 Mb. S takšno velikostjo pa nikakor nisem bil zadovoljen , zaradi moje predpotopne povezave (analogni modem 56 k) - upload bi namreč trajal............... in trajal , kot zagon Windows- a , na mojem starem računalniku.
Bom pa ( upam vsaj ) v kratkem prešel na kabelsk internet , z za moje trenutne razmere , "svetlobno" hitrostjo. Very Happy Very Happy
Na žalost je besedilo članka v hrvaščini Sad , je pa količina strokovne literature iz področij , ki zanimajo "nas" , v Slovenskem jeziku sramotno nizka . Tako smo se že od nekdaj prisiljeni "učiti tujih" jezikov. Very Happy
Da ne bom gnjavil po nepotrebnem , tu je načrt.
Zdaj pa veselo na delo !
Komentarji , vprašanja in pripombe so dobrodošli .[/img]



stran4.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  322.63 KB
 Pogledana:  96 krat

stran4.jpg



stran3.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  267.01 KB
 Pogledana:  38 krat

stran3.jpg



stran2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  204.33 KB
 Pogledana:  38 krat

stran2.jpg



stran1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  327.85 KB
 Pogledana:  55 krat

stran1.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2004 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo !


Opravičujem se za obratni vrstni red strani , (pri ogledu so bile namreč razvrščene drugače) ko sem opazil da je narobe , je bilo že prepozno .
Zaradi moje "ultra" hitre povezave , pa ne mislim še enkrat nalagati.
Zdaj vem in v prihodnosti tega več ne bo.

Silvo :

Debato na temo "Scaner" , pa nadaljujva tam , kjer sem jo začel.


lp Slowfly
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2004 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole izgleda zanimivo. Sem se pa v tem trenutku spomnil enega programskega light show-a, ki je lahko delal po glasbi ali samostojno ter ga je kakih dvajset let nazaj izdelal Lojz, ki se oglaša tukaj na forumu. Halo Lojz Wink upam, da bo tole prebral Wink Mogoče bi o njem - pa, če obstaja kak načrt več napisal on.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dani M
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 20:05
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.09
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2004 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala.
Zadevo bom še probal rešiti tudi drugač, sem nekaj razmišljal in gledal sheme, pa sem najšel shemo, ko "dark activated" - ko se stemni se prižge žarnica. Če zadeva ne bo vredu delovala, pa jo bom namontiral zunaj, ko imamo luč.

_________________
lp, Dani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Tornado Boy
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 23:09
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.02
Kraj: LUNA? ne, boštanj..

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2004 4:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zakaj ne morem gledat priponk?
_________________
LEDs 4 life! Idea
Be fast or be dead
From me, my self and I! Twisted Evil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group