www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroji gorenje - opisi napak
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 59, 60, 61  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
specing
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Okt 2016 14:38
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 11:21 pm    Naslov sporočila:  WA64163 Odgovori s citatom

Zdravo,

Stroj WA64163 sedaj izpiše "Napaka 9". Kaj to pomeni?
V uporabniškemu priročniku ni omenjena, v error code bible pa je omenjen aquastop sklop.

Ali je komu (ki ni pooblaščeni serviser) že uspelo nekje najti servisni priročnik?
No ja, na gorenje.si strani "navodila za uporabo" se tudi uporabniškega priročnika ne de dobiti.
Za njih ta stroj očitno sploh ne obstaja!



Screen Shot 2016-10-26 at 23.08.45.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  58.75 KB
 Pogledana:  8 krat

Screen Shot 2016-10-26 at 23.08.45.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 11:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

WA 64163 - error 9
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
swe36
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Feb 2008 17:06
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 11:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

preveri kontakte zamenjal si kontakte na elektroniki
_________________
lp Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
swe36
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Feb 2008 17:06
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2016 12:04 am    Naslov sporočila:  Re: WA64183 Odgovori s citatom

bostjant je napisal/a:
WA64183
-stroj ne javi napake, čas pranja se odšteva, ne zgodi se nič, tudi gumb za vrata ne odpre vrat.
(če bi bilo to stikalo problem bi javil mislim da napako 5)

Uradno pravijo da je elektronika zanič in da se je ne dobi več.

Ima kdo kakšne izkušnje kaj se da naredit?


kako ni elektronika več dobavljiva, zanič je inverter isti kot za wa64163
ce bi bila zapora je napaka 2

_________________
lp Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjant
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 26 Okt 2016 21:09
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2016 11:00 am    Naslov sporočila:  Re: WA64183 Odgovori s citatom

swe36 je napisal/a:
bostjant je napisal/a:
WA64183
-stroj ne javi napake, čas pranja se odšteva, ne zgodi se nič, tudi gumb za vrata ne odpre vrat.
(če bi bilo to stikalo problem bi javil mislim da napako 5)

Uradno pravijo da je elektronika zanič in da se je ne dobi več.

Ima kdo kakšne izkušnje kaj se da naredit?


kako ni elektronika več dobavljiva, zanič je inverter isti kot za wa64163
ce bi bila zapora je napaka 2


Ok hvala, bom pogledal v kakšnem stanju je.
Na gorenje servisu so rekli, da je elektronika, ki je nimajo več, pa tudi če bi jo imeli naj bi stalo 360eur..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mb57
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 23 Okt 2016 14:22
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2016 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probaj zamenjati C10 (4,7 mikroF 400V) na krmilniku za inverterski motor.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
franfran
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Okt 2016 20:39
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.19
Kraj: Domѕale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2016 7:34 pm    Naslov sporočila:  Zahvala vsem sodelujočim Odgovori s citatom

Čeprav tema glih ne spada u ta del, pa vseeno na kratko. Sem nov na forumu, nisem še uspel dosti prebrat, sem pa prebiral temo o pralnih strojih, kajti na vsak način sem kot mnogo drugih vztrajal odpravit napako sam. Tako je ta tema o PS moja najbolj brana ta čas. Naj se zahvalim vsem ki pomagate pri odpravljanju napak, kajti tudi meni je uspelo usposobit programator od WA 24s, ker je bil popolnoma mrtev na elektriki ob vklopu. Vsakdo lahko z vsaj malo znanja in osnovnega orodja pač zadevo usposobi. Upam, da tudi jaz lahko z izkušnjami lahko komu pomagam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjant
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 26 Okt 2016 21:09
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2016 8:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mb57 je napisal/a:
Probaj zamenjati C10 (4,7 mikroF 400V) na krmilniku za inverterski motor.

Lp

Ok bom to poskusil, naj povem, da se na krmilniku motorja in na glavni kontrolni plošči ne vidi nič skurjenega..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2016 12:03 am    Naslov sporočila:  Re: Zahvala vsem sodelujočim Odgovori s citatom

franfran je napisal/a:
Čeprav tema glih ne spada u ta del, pa vseeno na kratko. Sem nov na forumu, nisem še uspel dosti prebrat, sem pa prebiral temo o pralnih strojih, kajti na vsak način sem kot mnogo drugih vztrajal odpravit napako sam. Tako je ta tema o PS moja najbolj brana ta čas. Naj se zahvalim vsem ki pomagate pri odpravljanju napak, kajti tudi meni je uspelo usposobit programator od WA 24s, ker je bil popolnoma mrtev na elektriki ob vklopu. Vsakdo lahko z vsaj malo znanja in osnovnega orodja pač zadevo usposobi. Upam, da tudi jaz lahko z izkušnjami lahko komu pomagam.

Pozdravljen!
Ne me razumeti napak ampak nadgradnja tvojega zadnjega stavka bi bila odlična, predvsem pa takoj uporabna, če bi to popravilo okoli programatorja WA 24s delil kar tu z nami, mislim na točen opis odprave napake, četudi je bila zgolj varovalka.
S tem takoj prispevaš svoj kamenček v mozaiku znanja, ki je potem na voljo vsem. Wink

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
franfran
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Okt 2016 20:39
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.19
Kraj: Domѕale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2016 7:51 am    Naslov sporočila:  WA24s Odgovori s citatom

Zgodba bi bila lahko kar dolga. Namreč pred leti na Wa24s crknil programator, takrat čez 100€, v redu kupim zamenjam. Po nekaj letih odove notranji križ na sicer izpravnem stroju in tega križa nikjer dobit. Kupim stroj za dele z namenom križ menjat, a kaj ko je imel samo skurjeno elektroniko, pa še bolj ohranjen od mojega. Tako sem v roke vezel mojo staro elektroniko in tale forum. Tako sem ostal pozoren na triak, ki ga je tudi meni skurilo in nekaj uporov. Zadevo zamenjam, glej ga zlomka, deluje. Tako sem dobil zagon popravit elektroniko še od kupljenega. Za začetek priklopim, da vidim simptome, pa takoj nekaj spet skuri. Sledi ugotavljanje zakaj se je skurilo in kateri element je kriv v samem stroju. Pa seveda nabava nekaj rezervnih delov za elektroniko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
specing
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Okt 2016 14:38
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2016 2:26 pm    Naslov sporočila:  WA64163 Odgovori s citatom

swe36 je napisal/a:
preveri kontakte zamenjal si kontakte na elektroniki


Res je, hehe. Ko sem razstavljal glavni krmilnik sem bil zelo skromen z fotografiranjem. Izkazalo se je, da sem tlačil kabel od NTCja pri grelcu na priklop za aquastop (tega naš stroj nima). Na srečo je nekdo dobro razmislil tisto plastiko okoli krmilne plošče in konektorje, tako da je bil napačni priklop očiten (zvita
vodilna plastika na konektorju). Ko sem ta kabel priklopil nazaj na NTC vhod, je stroj začel prati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
swe36
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Feb 2008 17:06
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2016 5:48 pm    Naslov sporočila:  Re: WA64163 Odgovori s citatom

specing je napisal/a:
swe36 je napisal/a:
preveri kontakte zamenjal si kontakte na elektroniki


Res je, hehe. Ko sem razstavljal glavni krmilnik sem bil zelo skromen z fotografiranjem. Izkazalo se je, da sem tlačil kabel od NTCja pri grelcu na priklop za aquastop (tega naš stroj nima). Na srečo je nekdo dobro razmislil tisto plastiko okoli krmilne plošče in konektorje, tako da je bil napačni priklop očiten (zvita
vodilna plastika na konektorju). Ko sem ta kabel priklopil nazaj na NTC vhod, je stroj začel prati.


no vidiš
na inverterju si tudi zamenjal upor in sedaj deluje

_________________
lp Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
specing
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Okt 2016 14:38
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2016 2:11 am    Naslov sporočila:  Re: WA64163 Odgovori s citatom

swe36 je napisal/a:
specing je napisal/a:
swe36 je napisal/a:
preveri kontakte zamenjal si kontakte na elektroniki


Res je, hehe. Ko sem razstavljal glavni krmilnik sem bil zelo skromen z fotografiranjem. Izkazalo se je, da sem tlačil kabel od NTCja pri grelcu na priklop za aquastop (tega naš stroj nima). Na srečo je nekdo dobro razmislil tisto plastiko okoli krmilne plošče in konektorje, tako da je bil napačni priklop očiten (zvita
vodilna plastika na konektorju). Ko sem ta kabel priklopil nazaj na NTC vhod, je stroj začel prati.


no vidiš
na inverterju si tudi zamenjal upor in sedaj deluje


Nak, inverter je bil na servisu (ogromni kondenzator je videti lotan).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cipko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Okt 2003 14:19
Prispevkov: 137
Aktiv.: 0.61
Kraj: velenje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2016 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Po dolgih letih delovanja (nekajkrat je tudi odpovedal poslušnost - 1x tiristor v elektroniki, 2x ščetke)
je tudi pri našem stroju Gorenje WA24S crknil univerzalni motor - nekaj rotorskih navojev je v kratkem stiku.Če kdo od članov foruma tak motor slučajno ima na razpolago, ga za neko primerno ceno odkupim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor01
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2004 12:09
Prispevkov: 582
Aktiv.: 2.61
Kraj: KK

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2016 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam motor.

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 59, 60, 61  Naslednja
Stran 50 od 61

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group