www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Okvirna primerjava cen conrad.at ter E-trading.si

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2004 9:55 pm    Naslov sporočila:  Okvirna primerjava cen conrad.at ter E-trading.si Odgovori s citatom

Ravno prej je bil pri meni kolega. Debata je nanesla na laboratoriski usmernik. Predlagal sem mu naj pogleda na conrad.at (Graz) našega sem mu odsvetoval.
Poglejte primeravo cen za enak izdelek pri nas ter v Avstriji. Jutri jim na e- trading pošljem email, ter jih bom prosil za razlago kako je lahko enak izdelek pri nas dražji za več kot 10 000 sit. Če ne bo odgovora bom to poslal še na zvezo potrošnikov Slovenije.

Cena v Avstriji 119.95 eur pri nas 39.990 sit

Še priloge:



usmernik2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  56.61 KB
 Pogledana:  37 krat

usmernik2.jpg



usmernik.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  48.27 KB
 Pogledana:  37 krat

usmernik.jpg



_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Pon Feb 23, 2004 10:53 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 8:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Carina, davek, marža, ..... nekje normalno je, da je pri e-tradingu cena višja za do 56%, tako so mi nekoč znali povedati. kako bo s cenami ko bomo v EU pa mi ni jasno, je pa res, da e-trading odira kupce.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
nekje normalno je, da je pri e-tradingu cena višja za do 56%


Res reber tako so znali povedat ampak to ni normalno. Glej pri nakupu dobiš povrnjen davek - carino pa plačaš kot davek torej tisto kar dobiš v Avstriji povrnjeno. Torej, v Avstriji ti pride uraden "nakup" nakup s carino toliko koliko je dejanska cena. Ko bomo v EM pa se bodo sigurno "stegnili". Žal še veliko ljudi ne ve da je res ogromna trgovina v Avstriji v Gradz-u - od meje slabo uro vožnje. Torej vsekakor se izplača peljati tudi s centra Slovenije na en sobotni izlet čez mejo. Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To vsekakor ni normalno, vendar jim to nisem mogel dopovedati, so kar trobili svoje. Kar naj, ne bodo dolgo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
castro
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Sep 2003 0:19
Prispevkov: 72
Aktiv.: 0.32

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma, ne splača se pošiljati mejlov in jim razlagati svoj prav. Škoda časa, energije itd. Če naletiš še na kakšnega tapravega patrona, se ti zna celo obesiti za vrat...

LP, Andrej

_________________
Homebrew For Ever!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:

Castro pravi:
Ma, ne splača se pošiljati mejlov in jim razlagati svoj prav. Škoda časa, energije itd. Če naletiš še na kakšnega tapravega patrona, se ti zna celo obesiti za vrat...


He, he tole sem doživel Wink - hotel sem jih malo podražiti z zvezo potrošnikov.

Copy/paste email-a že nekaj časa nazaj:
(beri od spodaj navzgor)


POZDRAVLJENI

DO GRADCA JE PRIBLIŽNO 250 KM, NEKAJ CESTNINSKIH POSTAJ, POTREBNA JE VINJETA IN PA VSAJ 5 UR VOŽNJE TJA IN NAZAJ, SEVEDA JE CENEJE V AVSTRIJI SAJ JE TAM POLEG VSEGA TUDI MANJ STROŠKOV Z DOSTAVO IZ CONRADOVEGA SKLADIŠČA V NEMČIJI, PA TUDI DOSTAVA PREKO POŠTE JE V NEMČIJI IN AVSTRIJI VELIKO VEČJA.
SAMI SI MORATE IZRAČUNATI ZA KAKŠNO VREDNOST SE VAM IZPLAČA PO NAKUPIH V TUJINO.

lep pozdrav
Jani KOS
trgovina CONRAD ELECTRONIC

----- Original Message -----
From: Silvo
To: Jani KOS - trgovina CONRAD ELECTRONIC
Sent: Monday, September 08, 2003 4:12 PM
Subject: Re: Prosim za informacijo


Pozravljeni,

Najlepša hvala za informacijo. Iskreno povedano po instrumet bom šel v Avstijo. Tudi s plačilom carine (pa vrnjenim davkom) mi pride dosti ceneje. V Avstriji -Gracu ga dobim v Conradu za 285€ kar je preračunano po uradnem tečaju skoraj za 16 000 sit ceneje v Nemčiji je 249€ kar je za 24 000 sit ceneje. Žal opažam, da vaše cene niso blizu evropskih. Mislim, da boste z bistveno pretiranimi cenami zgubili dosti kupcev. Sploh danes v modernem interneta, ko sploh ni problem priti do informacij. Sam sem svoj čas dosti kupoval pri nas - sedaj že lep čas ne ravno zaradi cen.


lep dan naprej

pozdrav Silvo

----- Original Message -----
From: Jani KOS - trgovina CONRAD ELECTRONIC
To: Silvo
Sent: Monday, September 08, 2003 3:17 PM
Subject: Re: Prosim za informacijo


SPOŠTOVANI

IZDELEK 121750 JE PO NAROČILU, DOBAVNI ROK JA 10-14 DNI, CENA ZANJA PA JE 82.990 SIT:


lep pozdrav
Jani KOS
trgovina CONRAD ELECTRONIC
----- Original Message -----
From: Silvo
To: trgovina@e-trading.si
Sent: Sunday, September 07, 2003 3:45 PM
Subject: Prosim za informacijo


Pozdravljeni,

Zanima me, če se pri vas da naročiti izdelelek 121750 (SCOPE DMM750 VOLTCRAFT) -Na vaši spletni trgovini ga namreč nisem našel. Pred vsem me zanima cena. Cena omenjega izdelka v nemškem katalogu je 249€ . V koliko je bistveno dražji se bom seveda raje zapeljal čez mejo.
Hvala za informacijo.

Pozdrav
Silvo

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2003 1:17
Prispevkov: 222
Aktiv.: 1.00
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsi vemo da so dragi ,vendar včasih kar tam kupim določeno stvar
ker jo seveda drugje ne najdem.

Kaj bo pa spremenil vstop v EU, se pa puščam presenetiti.
Vendar upam da za nas na bolše

LP
Bojan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Okt 2003 14:00
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo.
Saj cene niso samo pri conradu take!
Poglejte malo na www.mediamarkt.at in podobne.Primerjajte naprimer malo cene prenosnikov pri nas in tam.Takoj vidiš ,da so po nekot razlike tudi za več kot 100.000sit.
Sam sem pred leti v mediamarktu kupil CD-RW enoto od yamahe(bila je sicer samo 16X samo za tisti čas je bila raketa.)Za to enoto sem z malo vožnje(imam 2km do AUT meje)in malo straha na meji odštel ca.35Ksit.
Za šalo sem sel v com-tron in vprašal če imajo ta cd-rw in mi je rekel, da ga nimajo in da ga lahko naroči.Malo je telefoniral in mi rekel, da je cena skoraj 100ksit in ,da sploh ni hiter 16x.??????NIč mi ni blo jasno.Sicer res ,da je bila v m-m takrat akcija za te cd-rw in da nisem na meji plačal davka samo razlike 65ksit res nisem pričakoval.



l.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tibi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Dec 2003 11:08
Prispevkov: 253
Aktiv.: 1.14
Kraj: bukovje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2004 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej bi vas vse lepo pozdarvil.

Tudi jaz sem pred kratkim naletel na isti problem.
Še sreča,da sem od Graz-a oddaljen samo ca. 100KM. Seveda sem se enega jutra odpravil z prijateljem tja. Trgovina je res dobro založena in cene so krepko pod našimi v E-tradingu. Torej še se odločate za kakšen večji nakup v Conradu vam toplo priporočam pot do Gradca.

L.P
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group