www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Brezžični zvonec....
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2004 6:51 pm    Naslov sporočila:  Brezžični zvonec.... Odgovori s citatom

Danes sem bil v Conradu v Graz-u. Ker je na forumu bilo že kar veliko govora o telekomandah mi je v oči padel brezžični zvonec, pred vsem cena 11Eur Shocked Berem na škatli - zaneslivost do 100m Shocked Seveda sem vzel enega za vzorec. Doma sem ga seveda preizkusil, razkopal, poslikal... sestavil nazaj - sedaj imam zvonec v delavnici Wink
Stvar bi bilo brez kakih posebnih problemov predelati tudi za kak drug namen. "Daljinček" je prav simpatičen (v kompletu je celo vstavljena 12V baterija) in ga bi bilo brez problema uporabiti "za v žep" Signal je kodiran.
Fotografije v prilogi.

P.S.
Preizkušeno na razdalji celo kar precej večji od 100m - deluje brez problema.



P3060033.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  421.23 KB
 Pogledana:  46 krat

P3060033.jpg



P3060032.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  395.39 KB
 Pogledana:  47 krat

P3060032.jpg



P3060031.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  408.09 KB
 Pogledana:  15 krat

P3060031.jpg



P3060030.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  410.47 KB
 Pogledana:  20 krat

P3060030.jpg



P3060029.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  404.09 KB
 Pogledana:  70 krat

P3060029.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2004 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo!

Zanima me če si preizkusil na kakšni razdalji zadeva še zadovoljivo dela. Ali je res kar piše na embalaži da zadeva dela na 100m. Če je vsaj približno tako potem se nakup zagotovo splača. Wink Meni je malo žal da nisem še jaz kupil enega.
Crying or Very sad
l.p. Wink

_________________
Zakaj ljudje verjemejo, da je na nebu nešteto zvezd, ne da bi jih šteli,
če pa na klopi piše "sveže pleskano" pa morajo preverit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2004 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim ,da se zvonček napaja z 9V baterijo ali se motim?
Nekoč sem tudi sam kupil en tak zvonček ,ker sem ga imel namen predelat , potem pa ni nič ratalo iz tega , vendar pa je bilo napajanje 3V dve bateriji ,ravno to mi je bilo všeč. Sedaj pa na žalost ne dobim nobenega načrta za sprejemnik na 3V.Izgleda da noben operacijki ojačevalnik ne deluje zanesljivo pri 3V , čeprav je bil v tistem sprejemniku uporabljen LM358 mi nikoli ni uspelo naredit delujočega sprejemnika s tem čipom pri tej napetosti.
Zanima me katera oznaka je na tistem SMD čipu in pa,če greš v bližnji prihodnosti še kaj v graz ,če bi bil tako dober ,da bi še meni enega prinesel.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2004 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oddajni del je napajan z 12V baterijo - vrjetno ravno zaradi tega velik domet. Sprejemnik je napajan z dvema 1.5V baterijama. Kompletni sprejemni del je narejen s transistorji (razen, če ni v kakem TO-93 ohišju čip. Oznak elementov nisem posebej gledal. Tisti smd spodaj je en CMOS zdi se mi da je 4049. Po moje služi le za oscilator za zvonec. Zvonec imam sedaj že sestavljen ter "montiran". Naslednjič ko grem spet gor bom kupil še enega ter ga prerisal - sprejemni ter oddajni del. Na oddajniku je tisti mali 433mhz modulček. Moram prelistati conradov katalog - me zanima kaka je cena samega modulčka.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2004 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti CMOS potem služi namesto operacijskega ojačevalnika ,kot sem nekoč videl neko shemo vendar si nisem mislil ,da bi to lahko delovalo.
Tisti CMOS je CD4069 ker ima CD4049 16 pinov.
Mislim ,da se zvonec vsekakor izplača kupit glede na ceno posameznih modulčkov.
V tistem modulčku ,ki je prispajkan na glavno ploščico pa se nahaja zvonček ,vse ostalo pa je sprejemnik ter dekoder.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2004 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Tisti CMOS je CD4069 ker ima CD4049 16 pinov.
Embarassed Mislil 4069 (je skoraj zagotovo) napisal pa 4049
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2004 7:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katera je kataloška številka tega zvonca?
LP! CICI
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2004 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom skušal v katalogu najti. Tole sem našel v trgovini v tistih velikih košarah. Probaj iskati po ključu "DB270A" ali "Doorbell 100m wirelees"
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2004 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Našel - kataloška 622006

cena pri nas 4990sit cena v Avstriji bruto 2650 sit po današnjem nakupnem tečaju 1eur=238.5 Evil or Very Mad Twisted Evil Zadnji čas da pridemo v evropo, da bo tega izkoriščanja konec.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.14
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2004 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Oddajni del je napajan z 12V baterijo - vrjetno ravno zaradi tega velik domet. Sprejemnik je napajan z dvema 1.5V baterijama. Kompletni sprejemni del je narejen s transistorji (razen, če ni v kakem TO-93 ohišju čip. Oznak elementov nisem posebej gledal. Tisti smd spodaj je en CMOS zdi se mi da je 4049. Po moje služi le za oscilator za zvonec. Zvonec imam sedaj že sestavljen ter "montiran". Naslednjič ko grem spet gor bom kupil še enega ter ga prerisal - sprejemni ter oddajni del. Na oddajniku je tisti mali 433mhz modulček. Moram prelistati conradov katalog - me zanima kaka je cena samega modulčka.


Zivijo Silvo,
ali bi se iz tega dalo sklepati,
da morda razmisljas o kaki samogradnji?
-----------------------------------------------
Bi se morda dalo dopolniti tako,
da bi oddajnik lahko oddajal
vec razlicnih signalov:
- domofon pri vhodu v stanovanjski blok
- zvonec pred vrati stanovanja
- telefonski zvonec
- IR senzor gibanja
- se kaj ?

indikacija bi lahko bila z razlicnimi toni,
ali pa z ledicami na sprejemniku,
ki bi utripale dolocen cas, ali pa do reseta?

Saj priznam, da sem kriv,
samo ne me tepsti, prosim!

gl, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2004 2:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno tako Sailor.
Z uporabo drugih kodirnih čipov bi se dalo.Naprimer MC145026/27/28 ,ki so za to namenjeni ,vendar lahko pri teh uporabiš največ 4 kanale.
Lepo bi bilo ,če bi kdo napisal kak program za PIC s katerim bi potem lahko upravljal z več kanali.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2004 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravzaprav bi lahko uporabil kar originalni čip (HX2262 - HX2272) ,ker je ravno tako 4 kanalen - če pogledaš tole : http://www.jinjubao.com/hx2262.htm
_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2004 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot sem napisal - v oči mi je padla pred vsem cena 11Eur ter domet napisan na škatli kar mimogrede drži. Nap. z moduli iz SE nisem nikakor uspel dobiti takega dometa. Mislim pa, da je fora ravno v zelo selektivnem sprejemniku - narejenem s transistorji. Tisto bom naslednjič ko kupim še enega prerisal - sumim namreč, da je vsaj v mojem primeru (pa tudi v primerih ostalih, ki so se pritoževali z slabim dosegom modulčkov iz SE) vzrok premalo selektiven sprejemen modulček. Bi poskusil narediti takega s klasiko kot je pri tem zvoncu. Če pogledate na fotografije anten skorajda ni domet pa res velik. Bi še pa rad čul kak komentar kakega experta za VF (na forumu jih imamo kar en par Wink )
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2004 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri SE imajo na voljo dva sprejemna modulčka, eden je bolj selektiven, z njim se da doseči boljši domet.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2004 12:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Pri SE imajo na voljo dva sprejemna modulčka, eden je bolj selektiven, z njim se da doseči boljši domet.


Tako piše na njihovi strani ,jaz pa imam drugačne izkušnje z njim.Kar se dometa tiče sicer nisem nič dosti testiral ,poraba pa je dosti večja kot navajajo ~ 10mA v mojem primeru (LM78l05 regulatorju ).Vsekakor je bolj selektiven kot tisti prvi ,vendar se mi dogaja ,da včasih sploh ne deluje tako kot je treba.Priklopim ga na baterijo ,dekoder je MC145027 izhod je vezan na rele ,ki vklopi tuljavico na vhodnih vratih bloka.
Grem ven ,pritisnem tipko na oddajniku ,vrata se odklenejo ,ok.
Pridem čez par minut nazaj pritisnem tipko na oddajniku ,nič.Spet pritisnem tipko ,spet nič.
Grem gor ,odklopim sprejemnik za minuto ,nazaj vklopim in spet dela.Prej ,ko sem imel drug sprejemnik se mi to ni dogajalo.
Silvo zanima me ,če lahko pomeriš porabo tvojega zvončka in poročaš.
Hvala.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group