www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Brezžični zvonec....
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lincolin
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2005 21:28
Prispevkov: 77
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2005 2:55 pm    Naslov sporočila:  Problem! Odgovori s citatom

Ali pri meni! Pri meni OK je zvonil kakih 20 ko si pritisnil. Ko pa sem potem pa mi je začelo hreščati. [slovenščina je zame španska vas] se ga nesel nazaj in kupil kar vrvičnega z mojim doplačilom! Saj vrvico pa imamo tako ali tako povezano do vrat in do zvonca!
_________________
73, se slišimo na 27.0650 Mhz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.20
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2006 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

spet nam zvoni Laughing

to ni reklama

v merkurju sem videl daljinski zvonec za 1700 sit in sem na preiskušnjo vzel 2 komada.

specifikacije:
domet bojda do 150m (še ne testiran)
oddajnik: 12V, 1uA
sprejemnik: 4.5V, 0.5mA

obadva kodirana z DIP stikali.

deluje na 433,92MHz.

Glede na to da za tako ceno dobiš TX + RX + mini baterijo 12V (če ne naštevam za elektronike "neuporabnega" materiala) je to zelo ugodno napram ceni 433MHz modulov v Svet elektronike...

Bom poročal kako se zadeva obnese za kakšen prenos podatkov...

LP

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2006 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aly hvala za obvestilo - grem tudi sam jutri po en par. Je sprejmni /oddajni del na posebni tiskanini?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.13
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2006 7:08 pm    Naslov sporočila:  se morda midva vidiva? Odgovori s citatom

Zivjo Aly,
ali nisi ti doma nekje v Crnucah?
Jaz z mojega okna vidim en del Crnuc,
ce si ti kaj bolj visoko, se morda celo vidiva?
Jaz sem v 10. nadstropju stolpnice,
nedalec od Ljubljanske toplarne.
Ali vidis njen lepo obarvani dimnik?
gl, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.22
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2006 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ sailor
...to ravno ne spada v to temo, le zakaj se ne zmenita preko privatnih sporočil, ker tole pa res nima nobene veze z zvonci ...

Omenjeni zvonec za 1790sit sem v Merkurju tudi sam nabavil, poraba sprejemnega dela v stand by načinu je cca 0,5mA kar je v primerjavi s Conradovim ki žre 3,5mA zelo malo. Poraba oddajnika ne vem kakšna je, sigurno pa ni 1uA, ampak verjetno nekaj mA, kar pa pomeni da bo baterija 23A zdržala gotovo 1 leto, kar je več kot bodo zdržale v sprejemniku, ki bodo zdržale nekje malo manj kot 1 leto, je pa vse odvisno kolikokrat bo zvonilo. Zvonec ima 16 melodij, vezje je kvalitetno narejeno, v oddajniku je hibrid direktno na tiv, v sprejemniku pa je hibrid zalotan v tiv, tako da je zadeva neuporabna za kakšno drugo aplikacijo, tako da se še vedno splača kupiti hibridne oddajnike in sprejemnike v SE kadar so po 1100sit max, kateri tudi omogočajo bolj fleksibilno uporabo.
Sam oddajnik še nisem toliko testiral, da bi videl kakšna je koda, da bi videl, če se da vsaj oddajnike porabiti za kakšno stvar, ker imajo saw resonator 433,92, sprejemnik pa je zelo preprost.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2006 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na sami embalaži nikjer ne piše izvor zvonca Sad , razen na kavlju za obešanje je neizbrisano ime podjetja. Sem tukaj našel proizvajalca na spletu. Očitno je samo prepakiran kitajski proizvod.
Preizkusil sem domet: okoli 100m brez ovir.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2009 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V novi veži delam inštalacijo za lučin še napeljavi za zvonec.Pred kratkim sem kupil brezžični zvonec(oddajnik in sprejemnik)Sprejemnik je za v vtičnico.Ker pa rabim svetlobno to bom predelal.Oddajnik z tipko bi predelal original tipko za zvonec.Ker pa ta napaja baterija 12V 23A.Tako piše na bateriji.Jaz bi uporabil napajalnik za 12V 0,5 -1A namesto baterija in dal v dozo.Kaj mislite.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2009 4:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

12V 100mA je popolnoma dovolj. Baterija 23A (mogoče neposrečena oznaka) je sestavljena iz nekaj gumbnih baterij in ne zmore veliko toka. 1A za napravo, ki se napaja iz tako majhne baterije je preveč.

Nazadnje urejal/a mucek4 Tor Feb 10, 2009 8:07 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2009 4:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala,bom upošteval.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borispajk
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2008 19:24
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 8:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Mene zanima če obstaja kaka varianta da ima tudi sprejemni zvonec kako lučko ki zasveti ko je nekdo zazvonil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta brezžični zvonec nagaja meni.Prejšnji teden sem končal z napeljavo.Tako imam sprejemnik stalno priključen na 230V.In hudiča enkrat je "duh" zvonil in pogledam kdo zvoni.Pa nobenega pri vrati.In me žena krega mene zakaj sem zvonil,ker v veži spi vnuk.Jaz pa debelo pogledam in rekel da nisem pritisnil na tipko.Torej ima motnje v električni napeljavi.Najbrž občasni el, sunek.Odločil sem da bom spremenil tako da ne bo stalno priključen ampak bo preko tipke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borispajk je napisal/a:
Pozdravljeni!
Mene zanima če obstaja kaka varianta da ima tudi sprejemni zvonec kako lučko ki zasveti ko je nekdo zazvonil?
Lahko ,uporabiš optokopler.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.57
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam PODOBNO varianto.
Ima indikacijo z diodami, ki pa svetijo samo cca. 5-7sec.
Zvonec pa ima konstantno melodijo ali pa ob vsakem pritisku drugo, po želji ga pa lahko izključiš.

Moj je identičen temu na sliki .
Se pa jih da dobiti še ceneje. 8)

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V teh poceni zvončkih so neki čudni dekoderji (PT2722/2622) , ki so zelo občutljivi na motnje . Tudi sam sem imel probleme z njimi in , ko sem spremenil napajalni del so se stvari malce umirile . Res pa je da sem imel vezano za proženje VN trafota Smile
Mogoče so PIC-i bolj zanesljivi - neobčutljivi na motnje .

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Traflc je napisal/a:
V teh poceni zvončkih so neki čudni dekoderji (PT2722/2622) , ki so zelo občutljivi na motnje . Tudi sam sem imel probleme z njimi in , ko sem spremenil napajalni del so se stvari malce umirile . Smile
.

Bi lahko pojasnil kako si spremenil napanje?Jaz sem za oddajnik z tipko napravil napajalnik.Tako da je brez baterije.Ne vem pa točno kateri je občutljiv na motnje sprejemnik ali oddajnik?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group