www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Postopki pri izdelavi TIV s prenosom tonerja (laminator) ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 93, 94, 95, 96, 97  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2014 4:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

urby je napisal/a:
Nevem če je prava tema pa vseeno.

Je že kdo preizkusil:
http://www.instructables.com/id/Modification-of-the-Lexmark-E260-for-Direct-Laser-/


Jaz pa razmišljam, da bi tole preizkusil... Printer je nov cca.75 evrov, morda bi dobil rabljenega...če tole res dela, bi bilo to zakon...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mornar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Sep 2014 13:34
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.15
Kraj: Šmarje Sap

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2014 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nov toner za tak printer pride kar 93 dolarčkov, pa printer, pa predelava... Moraš pa že kaj imet od njega.
Po mojem se bo kmalu našla kakšna firma ki bo kaj takega pričela izdelovat. Bom raje počakal.

_________________
Biti pripravljen je vse, je relel že Sheakespeare.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2014 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Toner stane 34 evrov, za 3000 strani. Kompatibilen. Nikoli v življenju še nisem kupil originalnega tonerja za katerikoli laserc. Pa je še vedno vse delalo.

Na ebaju pa je toner prah za refill 2 kosa celih 18 dolarjev...

Sploh pa - če bi printer predelal za PCB, potem bo že originalni toner trajal celo življenjsko dobo printerja - na predelanega dvomim, da lahko tiskaš normalno na papir, ker valje malce razširiš, da gre PCB lepo skozi. Oglej si slike s predelave, posebej verzijo 2.

Mene bolj zanima če to resnično DELA...ker če ne, bi vrgel stran 70 evrov, kolikor stane printer...

dočakal ne boš nikoli, ker firme tega NE delajo. One delajo po čisto drugem postopku.
Moraš razlikovati med PROFI in HOBI variantami.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2014 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sam imam doma samsunga ml-1640 ki bo šel v ta namen. Postopka žal še nisem našel tako da se bom ob priliki lotil sam. Nekaj tonerja je še tako da bomo videli Very Happy
_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2014 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj po moje je finta samo v tem, da mora printer imeti ravno pot papirja, pa je predelava nekako možna.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2014 1:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tale samsung ma nažalost ravno za 130 stopinj pot papirja, sam bi se dalo ga preppričat pa na glavo obrnt Very Happy
_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.08
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2014 6:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ima kdo tiskalnik HP 4 L(če sem prav napisal) ,Ta gre skozi karton.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mornar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Sep 2014 13:34
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.15
Kraj: Šmarje Sap

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 3:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa obraba valja. Stric ni napisal po koliko printih je potrebno zamenjati valj, saj po mojem ni isto, če printa na mehak papir ali na kovino, kot v tem primeru.
_________________
Biti pripravljen je vse, je relel že Sheakespeare.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, to tudi mene skrbi, zato še omahujem. Bom pa enkrat poskusil z vsemi od treh barvnih tonerjev posamezno natisnit na reklamo in poskat skozi laminator, da vidim če bo kaj razlike...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Večkrat ste omenili, da likalnik ni vredu, ker ni enakomernega pritiska na celotni tiskanini ipd.
Torej, zanima me, ali obstaja nek material, ki je toplotno zelo prevoden (po možnosti da porazdeli toploto enakomerno) in je gibljiv, tako da bi se lahko v celoti prilegel tiskanini? Debelina naj bi bila cca. 4 - 10mm.
Razmišljam, da bi vrinil ta material med tiskanino in samim likalnikom.

Če bi to pilo vodo, bi potem predelal GRUNDING CG 5040 žar (OMV akcija), ki mi poležava doma. Plate bi seveda zamenjal z ravnimi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.08
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 1:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče to pomaga.
http://makezine.com/2013/07/15/old-waffle-iron-gets-new-life-as-pcb-press/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj je napisal/a:
Mogoče to pomaga.
http://makezine.com/2013/07/15/old-waffle-iron-gets-new-life-as-pcb-press/

Misliš za material (6061 aluminium alloy)? Ali za waffle iron?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jankos
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Sep 2009 9:05
Prispevkov: 92
Aktiv.: 0.52
Kraj: širša okolica ormoža

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 5:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa sem tudi jas preizkusil prenos tonerja na PCB z laminatorjem.
Tiskal sem na "Injekt glossy paper" firme Econo, z tiskalnikom Xerox Phaser 3010 (kupljen za manj kot 50€) . Tiskano na najvišji kvaliteti.
Čez vroč laminator sem vezje spustil 6x, ter nato pustil v mlačni vodi 6 minut.

Papir sem odstranil brez problema, na vezju je ostala še čisto tanka bleda plast papirja, ki je šla brez problema dol z prstom.

Pripenjam rezultat, ki se mi zdi čisto dober za prvič. Debelina najtanjše črte je 0,254mm.
Lep pozdrav.



20141016_163723.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.28 MB
 Pogledana:  28 krat

20141016_163723.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je sicer lepo videti, a brez da bi potem preizkusil še jedkanje, poizkus ni kaj dosti vreden.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.75
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@protoncek

Jaz sem se že nekaj s tem igral ampak se mi zdi, kolikor imam pač izkušenj, da ni ravno enostavno.

Najprej je že problem prenosa tonerja z bobna na kovino. Če se samo spomnim, koliko slabše se tiska na tiste nalepke, ki so samo podložene s kovino, še vedno pa je papir na vrhu.

Potem pa še fuser. Mislim, da bi se pri običajni hitrosti bolj malo zapeklo.
Saj veš, kako relativno počasi gre čez laminator, pa je še včasih treba večkrat, pa recimo, da so podobne moči grelcev.

Saj načeloma se da hitrost zmanjšati, ampak to pomeni zmanjšanje hitrosti cele poti in tudi laserja, prvo bi še šlo, drugo pa težje.

Zdi se mi, da je ustrezna debelina in ravna pot še najmanjši problem.


Ampak vseeno me je to toliko ziritiralo, da bom enkrat v kratkem ne kakšnem pokvarjenem tiskalniku poizkusil tiskati, ampak samo na folijo, bakreno ali alu.

_________________
Pred EUR sem bil SIT! (sposojeno z grafita)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 93, 94, 95, 96, 97  Naslednja
Stran 94 od 97

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group