www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Postopki pri izdelavi TIV s prenosom tonerja (laminator) ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 95, 96, 97  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BorisP
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 20:52
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2007 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za čiščenje jaz tudi uporabljam suho glitzi gobico, samo temeljito podrgnem in spiham brez kakšnega tekočega čiščenja. Rezultati so vedno super.

LP
BorisP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2007 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zame pa so najboljši rezultati z 1000-ko brusilnim papirjem in acetonom. Brusiti je dobro samo v eni smeri (ne krožno ipd), potem pa v isti smeri s krpo in acetonom vse dobro obrisati. Končni izdelek je zelo dober!
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
multicopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Feb 2007 23:26
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana - okolica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2007 10:26 pm    Naslov sporočila:  Rešitev z 70% etilnim alkoholom, ki ne raztaplja tonerja! Odgovori s citatom

Hvala vsem za nasvete glede čiščenja pertinaksa pred prenosom tonerja. Bom preskusil in sporočim, če je bil to kritični korak pri mojem delu, ki je šel narobe.

Vmes sem naredil še en poizkus s Canonovim paprijem Photo glossy za InkJet tiskalnike. Likalnik sem nastavil na maksimalno temperaturo in odtis izdatno prelikal. Papir sem odstranil z vodo. Ostala pa je tanka bela plast, skozi katero se dobro vidi toner in je bila do sedaj problematična za odstranjevanje.

Sedaj pa sem jo uspešno odstranil z vato namočeno v 70% etilni alkohol, ki tonerja ne raztaplja tako kot npr. aceton. Ploščico se lahko kar precej močno zdrgne brez posledic. Tako sem končno dobil spodoben odtis in z nekaj malega korekturami bom zjedkal ploščičo Very Happy



icd2_toner.JPG
 Opis:
Rezultat prenosa tonerja in čiščenja ostankov papirja z vato namočeno v 70% etilni alkohol. Na fotografiji se vidi nekaj retuše s flomastrom
 Velikost datoteke:  992.21 KB
 Pogledana:  215 krat

icd2_toner.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 12:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da še nisi jedkal... Sad ploščica je napačno obrnjena, razen če boš elemete polagal s strani bakra. Kvadratni pin na mestu čipa je 1
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 12:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem naredil nekaj napačno obrnjenih Laughing
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
multicopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Feb 2007 23:26
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana - okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Upam, da še nisi jedkal... Sad ploščica je napačno obrnjena, razen če boš elemete polagal s strani bakra. Kvadratni pin na mestu čipa je 1


Silvo, hvala za opozorilo, si mi prihranil brezplodno delo. Nisem še jedkal. Moja začetniška napaka - sem mislil, da je v PDF datoteki slika na 4 strani s strani bakra, zato sem zakompliciral in naredil zrcalno sliko na tiskalnik in jo odtisnil z likalnikom na pertinaks. Tako bom vsaj preskusil še kakšno temeljito metodo čiščenja bakra pred novim poskusom Very Happy .

Še enkrat hvala za poučno lekcijo, ki pravi da mora biti pin 1 na strani bakra, vedno na desni Exclamation (popravite me, če sem tole narobe zapisal !)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 12:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

multicopy,

Če se boš zadeve še enrat lotil z likalnikom, znižaj temperaturo. Ploščico, ki je prišla z laminatorja sem sam lahko še vedno držal. (računati je sicer treba, da ima večina nas , ki že dolgo lotamo "skurjene" živce za temperaturo na blazinicah prstov Wink ) Če ploščice ne boš preveč grel, ter likalnika ne boš preveč stiskal se toner ne bi smel razlesti.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 12:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

multicopy je napisal/a:
...1 na strani bakra, vedno na desni Exclamation (popravite me, če sem tole narobe zapisal !)


Vedno na nasprotni strani kjer ima procesor PIN1 če ga gledaš iz vrha oz.
vedno na istri strani kjer procesor, če ga gledaš od spodaj.

Vsaj jaz tako ravnam Smile

p.s. Pazi da PDF sprintaš v 100% velikosti in ne prilagodi velikost strani, ker ti drugače ne bodo šli 40 pinski čipi v podnožje. Silvo ima izkušnje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multicopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Feb 2007 23:26
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana - okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 12:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
multicopy,

Če se boš zadeve še enrat lotil z likalnikom, znižaj temperaturo. Ploščico, ki je prišla z laminatorja sem sam lahko še vedno držal. (računati je sicer treba, da ima večina nas , ki že dolgo lotamo "skurjene" živce za temperaturo na blazinicah prstov Wink ) Če ploščice ne boš preveč grel, ter likalnika ne boš preveč stiskal se toner ne bi smel razlesti.


Bom upošteval tvoj nasvet. Meniš, da se je toner v mojem primer (na fotografiji) že preveč razlezel, ali bo to še sprejemljivo ? Če sem vzel kar Spa* papir se je res razlezel zlasti zaradi tega, ker je papir tanek in če pritiskaš med tem ko premikaš likalnik, se papir res preveč deformira. Če delam z debeljšim Canon InkJet papirjem, pa imam občutek, da ta učinek nekako ne pride tako zelo do izraza sem pa nekako bolj gotov, da se bo toner obdržal na površini.

Bom ponovil celotno vajo in skušal fotografirati posemezne faze.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 1:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je dal najboljše rezultate prav šparov spam. Glede na to, da se je tebi tam toner razlezel se bi dalo sklepati, da si preveč pritiskal, predolgo likal ali premočno grel. (rekel bi da je vzrok slednji) Pri uporabi laminatorja se papir segreva na majhni površini in še to le kratek čas.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multicopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Feb 2007 23:26
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana - okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 12:03 am    Naslov sporočila:  Verjetno je skrivnost v tonerjih Odgovori s citatom

Danes sem ponovil vajo s prenosom tonerja. Tiskalnik HP2200dn, Canon Photo glossy papir za InkJet (precej debeljši kot reklamni papir !), likalnik na max, in temeljito prelikana ploščica, brez pretiranega pritiskanja. Rezultati so na fotografijah v prilogi, kjer se vidi da je papir porjavel ob likanju, da se v vodi odlušči vse razen zadnje plasti, te sem se znebil z alkoholom. Toner je v končni fazi res zelo dobro zapečen in odporen na drgnjenje! Ker sem malo hitel, sem potegnil nekaj tonerja na robovih dol, ki bi se mogoče drugače obdržal. Pri likanju se ploščica precej segreje in ukrivi, ker je baker le na eni strani, zato jo bom v bodoče likal na res trdni podlagi in ne kar na likalni deski Very Happy Ta ukrivljenost bi bila lahko razlog, da se toner slabše oprime na robovih zaradi manjšega pritiska.

Popoldne sem kupil se breskva laminator in rezultatov, kot jih dosega Silvo z mojim tiskalnikom nikakor ne morem ponoviti. Uporabil sem Spar spam papir, laminiral cca 10 krat, pa se je toner neenakomerno in komaj prenesel na ploščico in se še tam slabo držal. Po prvih dveh ali treh laminiranjih, mi je npr. papir brez problema drsel po ploščici. Jutri najprej povečam režo laminatorja s podložkami, kot je predlagal Borisp, pa poskusim kakšen HP iz serije 1000, lahko se zgodi, da imajo ti iz serije 2000 višjo temperaturo pečenja tonerja!



20001.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  890.93 KB
 Pogledana:  55 krat

20001.JPG



10002.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  763.74 KB
 Pogledana:  25 krat

10002.JPG



30003.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  923.26 KB
 Pogledana:  88 krat

30003.JPG



40004.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.38 MB
 Pogledana:  81 krat

40004.JPG



50005.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  800.55 KB
 Pogledana:  72 krat

50005.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisP
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 20:52
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Multicopy, samo toliko, da se razumeva, jaz sem povečal razdaljo med spodnjim in zgornjim plastičnim pokrovom, NE med valjama... Očitno nekaj delaš narobe ali pa je res tvoj tiskalnik kriv (preveri, da NE uporabljaš tiskalnika v kakšnem načinu, kjer ti varčuje s tonerjem - ECONO MODE).

Še enkrat ti opišem moj celotni postopek:
1. Očistim FR4 z suho Glitzi gobico (s trdim delom), parkat potegnem močno, da se opazi razlika. Potem pazim, da ne prijemam po očiščeni površini.
2. Natisnjen "motiv" spustim zaporedoma skozi breskvico 5-6 krat (sem tudi jaz večkrat, pa sem imel probleme)
3. Sveže laminirano vezje položim v mlačno vodo za 5-7 minut
4. Papir potegnem rahlo stran in to tako, da ga vlečem za rob iz vode, torej edina sila, je gravitacijska sila ki vleče FR4 na dno posode. Če še kje ostane kaj papirja na FR4, ga v vodi nežno posvaljakam s konicami prstov

Tole bi moglo v večini primerov delovati brezhibno, edino če imaš res čuden tiskalnik

LP
BorisP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2007 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tiskalnik: Samsung ML-1610
Laminator: breskvica iz špara

1. poliranje ploščice z železno volno
2. spiranje ploščice s tekočo vodo
3. izpis filma s tiskalnikom Samsung ML-1610
4. Peka ploščice z laminatorjem 11x
5. namakanje v mlačni vodi za 5 min
6. Odstranjevanje papirja s ploščice

Predlogo sem fiksiral s pleskarskim lepilnim trakom.
Ko sem potegnil papir s ploščice sem bil pozitivno presenečen nad rezultatom.
Niti ena vez ni prekinjena! Ploščica sploh ni potrebna retuše!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 2:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še malo testiram postopek. Vmes sem zamenjal tiskalnik. sedaj je hp1020.

priložena slika dveh "enakih" ploščic narejenih na podoben a različen način.
Tiskanine so posrebrena z odpadnim foto fiksirjem. Tako dobim efikasno zaščito in dobro spajkljivost. Za fotografijo pa ni najbolje. Laughing

Zanima me za katero navijate ?
levo ali desno ?



TISK3.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  771.77 KB
 Pogledana:  271 krat

TISK3.jpg



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 7:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Še malo testiram postopek. Vmes sem zamenjal tiskalnik. sedaj je hp1020.

priložena slika dveh "enakih" ploščic narejenih na podoben a različen način.
Tiskanine so posrebrena z odpadnim foto fiksirjem. Tako dobim efikasno zaščito in dobro spajkljivost. Za fotografijo pa ni najbolje. Laughing

Zanima me za katero navijate ?
levo ali desno ?


Zdi se mi, da sta obe dve primerni za spajkanje. A vseeno mi je leva lepša Wink .

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 95, 96, 97  Naslednja
Stran 2 od 97

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group