 |
www.elektronik.si Forum o elektrotehniki in računalništvu
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
minmax Član

Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 15:55 Prispevkov: 91 Aktiv.: 0.39
|
Objavljeno: Pon Apr 16, 2007 10:04 am Naslov sporočila: Spletne urice: OpenID |
|
|
Velikokrat se je že govorilo o sistemu, ki bi z enim uporabniškim imenom in geslom omogočal prijavo v različne spletne aplikacije. Kar nekaj jih je nastalo a noben do sedaj še ni bil tako uspešen. OpenID je odprt sistem, ki uporabniku omogoča, da uporabi enega od obstoječih ponudbdnikov ali pa vzpostavi svoj OpenID strežnik in svoje podatke gostuje sam.
OpenID je postal izjemno popularen, saj so na konferenci Future Of Web Apps podporo napovedali največji - AOL, Digg in drugi. YahooID lahko preko idproxy.net uporabljate kot OpenID. Zakaj je tako popularen in kako ga implementirati na svoji strani so le nekatera vprašanja na katera bomo poskušali odgovoriti.
Na Spletnih uricah, v sredo, 18. aprila ob 19.00 v Kiberpipi bo o OpenID predaval Sebastjan Trepča, ki se zadnje čase ukvarja z njegovo implementacijo v domačih spletnih servisih. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu
|
Uptime: 492 dni
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|