www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tole pa ni šala, prej črni humor
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
abnox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Avg 2007 10:45
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2007 11:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jani je napisal/a:
Citiram:
Če se avtomehanik zmoti v delavnici samo avto ne užge več, če pa se zmoti zdravnik, pa so posledice lahko hujše.


Kaj pa če naredi napako pri montaži zavor na avtobusu?
Kaj pa, če imaš kolo, ki ima za zaviranje samo t.i. "kontro" in nič drugega, se voziš, imaš hitrost, in med vožnjo pade veriga z enega ali obeh zobnikov?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.33
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2007 11:54 pm    Naslov sporočila:  Re: Površnost Odgovori s citatom

matijap je napisal/a:
Brozzy je napisal/a:

Kolega je na avtocesti prehitelo njegovo zadnje kolo. Če bi bilo to kolo prvo bi bil najverjetneje tragičen konec.
Vidim, da me stari oče res ni zastonj učil, da je koristno vedno, ko prideš od vulkanizerja, še na roke (noge) preskusiti kolesne vijake. Takrat se mi je še zdelo, da je rahlo paranoičen Smile


Zgleda, da nas je kar nakaj imelo podobne izkušnje. Preden smo se s prijatelji odpravili na dopust, je kolega šel menjati zavorne ploščice pri svojem avtu. Potem pa smo šli s tem avtom na Brač. Na poti nazaj pa se je slišalo čudno škripanje. Nato opazimo, da eno kolo čudno obnaša. Ustavimo in pogledamo, kaj je. Kolo se je še komaj držalo avta. Večino navojev je bilo že pojetih, kar naj bi bila posledica tega, ker je mehanik pozabil prav priviti kolo. Potem smo pač poiskali nekega lokalnega mehanika, ki nam je mastno zaračunal popravilo, da smo potem lahko prišli domov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2007 12:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Kaj pa, če imaš kolo, ki ima za zaviranje samo t.i. "kontro" in nič drugega, se voziš, imaš hitrost, in med vožnjo pade veriga z enega ali obeh zobnikov?

Če je kolo brezhibno ti ostane še vedno "ročna" zavora, ki je za razliko od avta na prednje kolo. Wink


In še dva primera real-life črnega humorja:

Eno dohtarsko izjavo mi je zadnjič povedal znanec - srčni kirurg.
Izjavil pa je sledeče: "Mi zdravniki vedno ugotovimo pravilno diagnozo, če ne drugače pa na obdukciji!" Shocked

Nekaj dni za tem pa sem čisto slučajno srečal človeka, s katerim sva se zapletla v pogovor. Ko je debata nanesla na poklic in zaposlitev mi je povedal, da dela "zaključna dela v zdravstvu". Ko sem že mislil, da je kakšen model iz kleti UKCja mi je omenil še glavno orodje s katerim dela - peč na žalah - krematorij. Twisted Evil
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.01
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2007 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Citiram:
Kaj pa, če imaš kolo, ki ima za zaviranje samo t.i. "kontro" in nič drugega, se voziš, imaš hitrost, in med vožnjo pade veriga z enega ali obeh zobnikov?

Če je kolo brezhibno ti ostane še vedno "ročna" zavora, ki je za razliko od avta na prednje kolo. Wink


Lepo je napisal:
Citiram:
samo t.i. "kontro" in nič drugega

Torej ne bo nič s sprednjo "ročno". Rolling Eyes

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2007 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lojz je napisal/a:
Lepo je napisal:
Citiram:
samo t.i. "kontro" in nič drugega

Torej ne bo nič s sprednjo "ročno". Rolling Eyes

Tudi jaz sem lepo napisal:
Iztok je napisal/a:
Če je kolo brezhibno ti ostane še vedno "ročna" zavora, ki je za razliko od avta na prednje kolo. Wink

Beri tisto pod "BOLD" Wink

Če je kolo neispravno pa je njegov problem. Twisted Evil

BTW, včeraj sem videl primer rekreativca, ki je nakajletnega otročka spravil na otroško kolo in se z njim podal na izlet. Lepo boste rekli. Jaz tudi, če ga ne bi videl na cesti rezervirani za motorni promet kjer je omejitev 100km/h in na začetku jasen znak kdo se tam ne sme voziti ...
Za povrhu sta se namenila čez neosvetljen tunel (Šmarje Sap na stari AC bratstva i jedinstva) kjer voznik iz sonca v trenutku pride v trdo temo in se vključene zasenčene luči sploh ne poznajo - samo TEMA.
Otrok je opletal na tistem koleščku skoraj meter levo in desno ... Rolling Eyes
Kaj če bi se v tunelu in takšni situacijo hkrati s kolesarjema srečala še dva avtomobila ali celo kamionarja kar ni redko ...? Evil or Very Mad
... spet bi v kroniki pisalo le "Ubogi oče in sin". Confused
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
abnox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Avg 2007 10:45
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 02, 2007 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Če je kolo neispravno pa je njegov problem.
Bilo je tako, da sem tisto sranje od kolesa peljal brez težav nekje pol leta, se še zdaleč ni zdelo, da bo kdaj kaj narobe, potem pa kot strela z jasnega defekt. Ga popravim, naslednji dan spet zaj******** z kolesom. Pravijo, da v tretje gre rado; in res, spet veriga pade z kolesa, kolo gre po svoje, zaviram kakor vem in znam, pa vseeno priletim v parkiran avto in ga grdo popraskam. Na srečo me ni nihče videl in sem jo popihal. Lastnik avta pa menda še danes bemti.
Ta sramota od kolesa pa že eno leto stoji v ropotarnici. btw, našel sem ga zapuščenega v kleti v bloku, sem hitro spoznal, zakaj ga je lastnik zavrgel.
Pa še to: http://www.sheldonbrown.com/coaster-brakes.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 02, 2007 5:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če kolo nima zadnjega blatnika (kakor moj nekdanji Bmx), ali ima blatnik rahlo "predelan", se da zavirati tudi tako, da se s peto pritisne na zadnjo gumo.
Čevelj se nasloni na cev, ki gre poševno od peste proti cevi za sedež, in pritisne. Na tistem mestu je ponavadi pritrjena zadnja zavora.

Na tak način sem zaviral ene 4 leta. V prvih tednih po nakupu bmx-a sem namreč po večkrat potrgal pletenice obeh zavor. Nato sem enkrat hudo padel (tik pred tem se je seveda strgala pletenica), nakar sem vse v zvezi z zavorami odstranil s kolesa in se vozil povsem brez.
Na začetku se je treba malo privaditi na nov način zaviranja, da se ne uniči čevljev. Kmalu pa se da tako zavirati tudi v coklah, natikačih in celo z bosimi nogami (v slednjem primeru kolo MORA blokirati, sicer peče).

Bi pa morali tak način zaviranja v sili obvladati Vsi - že ob začetku učenja vožnje s kolesom. Bi bilo dosti manj potolčenih komolcev in kolen.
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
abnox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Avg 2007 10:45
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2007 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Če je kolo brezhibno ti ostane še vedno "ročna" zavora, ki je za razliko od avta na prednje kolo.
Podaj definicijo brezhibnega kolesa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2007 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

abnox je napisal/a:
Iztok je napisal/a:
Če je kolo brezhibno ti ostane še vedno "ročna" zavora, ki je za razliko od avta na prednje kolo.
Podaj definicijo brezhibnega kolesa.

Če ne veš, lahko vprašaš tam kjer delajo tehnične preglede vozil ... ali pa kar kakšnega osnovnošolca, ki ima opravljen kolesarski izpit. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.17
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2007 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok nekaj podobnega kot omenjaš, se je dogajalo tudi v Senožetih na cesti Litija-Ljubljana. Iz smeri Litije je desen nepregleden ovinek kjer so povprečne hitrosti cca 100km/h (ja omejitev je 90). Ponavadi se je ob lepih sončnih dneh tam ob robu vozišča (ni pločnika) sprehajala mamica z vozičkom in notri dojenčkom. Ne vem od kje ji ideja o tem lepem sprehajališču. Na srečo se nikoli ni nič zgodilo, o tem kako je izgledalo ko je v ovinek pripeljal tovornjak pa niti ne upam pomislit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
abnox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Avg 2007 10:45
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2007 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Če ne veš, lahko vprašaš tam kjer delajo tehnične preglede vozil ... ali pa kar kakšnega osnovnošolca, ki ima opravljen kolesarski izpit.
Bravo, nisi nasedel, to je bila malce za res malce za hec provokacija. Tisto kolo je zelo staro, ne bi bilo nič čudnega kakšnih 40 ali več let. Se je za vprašat, kakšna je bila definicija brezhibnega kolesa takrat.
Roadracer je napisal/a:
Iztok nekaj podobnega kot omenjaš, se je dogajalo tudi v Senožetih na cesti Litija-Ljubljana. Iz smeri Litije je desen nepregleden ovinek kjer so povprečne hitrosti cca 100km/h (ja omejitev je 90). Ponavadi se je ob lepih sončnih dneh tam ob robu vozišča (ni pločnika) sprehajala mamica z vozičkom in notri dojenčkom. Ne vem od kje ji ideja o tem lepem sprehajališču. Na srečo se nikoli ni nič zgodilo, o tem kako je izgledalo ko je v ovinek pripeljal tovornjak pa niti ne upam pomislit.
Potem pa v črni kroniki beremo o krvnem davku na cestah.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
abnox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Avg 2007 10:45
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 15, 2009 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred kratkim sem videl, kaj pomeni vozit kolo z možgani na paši. Neka ženska je med vožnjo drkala po mobitelu, in se v coni za pešce zabila pešcu v hrbet. Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 15, 2009 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker ste šli že vsi OFFTOPIC...

Imel sem to čast, da sem kot serviser šel v Split (Hr) potegnit vent "STOP" tipko... Rolling Eyes

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 15, 2009 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RGorazd,
jaz sem šel pred tremi leti, dan pred božičem, za zelo podobno "napako" v papirnico Bela ( ca 100 km severno od Prage)

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2009 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima koliko časa sta iskala napako? Twisted Evil
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group