www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izboljšava WIFI antene za sprejem WIFI signala

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 8:47 pm    Naslov sporočila:  Izboljšava WIFI antene za sprejem WIFI signala Odgovori s citatom

Zdravo,

Rad bi izboljšal sprejem WIFI signala in sem malce pobrskal po spletu o doma narejenih variantah. Če gre spletu verjeti, je mogoča izboljšava. Ker pa me take stvari zanimajo, bi imel nekaj čisto osnovnih vprašanj, ki bi mi pomagale pri mojemu raziskovanju tega področja.

Za osnovo vzemimo kabel, ki pride ven iz mrežne kartice (v primeru namiznega računalnika torej kabel, ki se nahaja v anteni, v primeru prenosnika pa kabel, ki gre iz mrežne kartice do zaslona). Imam preprosto vprašanje. Če bi ta, precej drobna in kratka kabla, priključil na kakšno večjo površino (npr. kos alu folije, aluminiasta plošča, itd.), kako bi to vplivalo na sprejem signala ? Bi bil sprejem boljši zaradi večje površine, ki sprejema signal ali ne bi bilo izboljšav ?

Toliko zaenkrat, še kakšen namig je dobrodošel.

ps: Velik del motivacije pri stvari je raziskovanje, tako da me ne zanima nakup boljšega sprejemnika, vsaj zaenkrat ne. Rad bi se o stvari kaj naučil iz preverjenih virov, kar ta forum zagotovo je
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dvanajst tisoč nasvetov boš dobil, ko temo zasledi Spajky Mr. Green

Do takrat pa preizkusi: https://www.instructables.com/id/Free-DIY-Recycled-Can-WiFi-Antenna/

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 1:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko pa odrežeš kabel in si narediš biquad anteno:
https://martybugs.net/wireless/biquad/

Če boš natančen pri izdelavi, bo dosti boljša od obstoječega mišjega repka.

Sicer pa nisi povedal, ali bi rad da ima antena boljše delovanje le v eni smeri (usmerjena) ali v vseh smereh. Ker je antena pasiven element, lahko dosežeš izboljšanje (večje ojačanje) le na račun ožanja oblike sevalnega diagrama. Če ga omejiš po smeri in zožač (usmerjena antena), boš imel v eni smeri boljše delovanje, v drugih pa slabše. Če sevalni diagram antene sploščiš (npr. s kolinearnim dipolom), bo pa delovanje v vseh smereh boljše, vendar bo antena zelo občutljiva na postavitev.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 3:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Načeloma bi rad da antena lovi router, ki je 2 nadstropji pod mano. Sicer signal imam, vendar ni bohve kako dober.
Zanima me tudi teorija .. npr. mi imamo položen kabel od kabelske ... sicer ni več v uporabi, je odklopljen, še vedno pa sklepam da gre po dolžini hiše do pritličja. Če jaz povežem anteno in tisti bakreni kabel od kabelske, sem s tem kaj naredil ? Kako wifi signal potuje ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polkic
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Dec 2017 20:27
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.88

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 7:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

kaj pa powerline adapter ? Potem pa en dodaten ruter za WIFI v novem nadstropju.

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sentinel66 je napisal/a:
... npr. mi imamo položen kabel od kabelske ... sicer ni več v uporabi, je odklopljen, še vedno pa sklepam da gre po dolžini hiše do pritličja.

Če imaš kabel v cevi (ali kakorkoli drugače položen, da ga lahko izvlečeš), je najbolje, da nanj pritrdiš LAN kabel (priporočam f*p ali SFTP) in ga potegneš med nadstropjema. Boš imel zelo hiter, kvaliteten in varen prenos.

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot rečeno, internet imam tudi preko kabla, tako da ni problem v tem Smile Gre za teoretsko raziskovalno stvar, tako da ostanimo pri tem kako z doma narejenimi postopki izboljšati sprejem signala Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če nimaš "žilice" in znanja kot npr Spajky, potem ti priporočam, da nekaj malega (tja do 50 ali 100eur) investiraš in imaš potem mir...
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=1586

S tako ali podobno napravo, ki ima vgrajeno usmerjeno anteno, se lahko priključiš na oddaljen router ali dostopno točko. Usmerjena antena poskrbi za dober sprejem in tudi za dobro oddajo. Pogoj za zanesljivo delovanje je dvosmerna komunikacija, samo sprejem je premalo. Če je router ali AP bolj ena revščina, za zanesljivo povezavo narediš brezžični most, kot je opisano na zgornji povezavi.

Imam narejeno povezavo, brezžični most že iz leta 2013, torej je že dopolnilo 5 let delovanja in to brez enega samega reseta ali potrebe po resetu, brez kakršnega koli popravljanja nastavitev, brez okvar... no, pred 3 tedni sem menjal en napajalni adapter 12V in še za tega sem ugotovil, da deluje, nisem pa opravil testov če deluje dobro ali bolj na pol. Stikalni napajalniki so na nek način potrošni material, koliko let delajo je odvisno od tega kako dobro so narejeni.

Internet je poln takih in drugačnih informacij o WLAN in pripadajočih antenah, lahko imaš srečo oziroma krompir in ti nekaj štrlečih žičk deluje super, lahko pa probavaš vse živo in bo delovanje vprašljivo. Če ti to sprejmeš, da ti je v redu princip "lahko tudi deluje", potem kar uživaj Wink

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sentinel66 je napisal/a:
Kot rečeno, internet imam tudi preko kabla, tako da ni problem v tem Smile Gre za teoretsko raziskovalno stvar, tako da ostanimo pri tem kako z doma narejenimi postopki izboljšati sprejem signala Smile

Sevalni diagram moraš gledat. Ti bi rad signal spravil čez dva nadstropja potem moraš antene na routerju obrniti tako, da boš dejansko tudi imel sevanje anten dva nadstropja nižje oz. višje.
Mišji rep ima tak sevalni 3D diagram kot je opisan tukaj.

Mišji rep zamenjaš za doma narejeno/predelano in se ti sevalni diagra izboljša tudi po višini.

EDIT: prav za prav ti ga moraš usmerit v drugo nadstropje. No tukaj se potem lahko poigraš s izdelavo česa podobnega temu oz. temu in pravilno usmerit kjer potrebuješ signal.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na obeh straneh moraš urediti stanje, ne samo na strani routerja ali na strani računalnika.

Glede teorije, tole preberi.

http://antena.fe.uni-lj.si/literatura/ar.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group