www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PIR senzorji - popravilo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2009 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z obuditvijo te teme ste me podrezali, da sem tudi sam ozdravil 12 let star senzor, ki je zadnje 2÷3 leta pubertetniško nagajal in ob večjem mrazu ni izklopil luči.

Krivec je bil seveda spet dotični kondenzator, kateri je iz nazivnih 470nF spustil dušo na 250nF.
Za spremembo pa tokrat ni kriv noben mali poševnooki, ampak kar domači strokovnjaki, saj je kondenzator Iskrin...

Še kot zanimivost, sedanji ("novi") kondenzator je prav tako od Iskre, pobran iz Samsungove TV.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2009 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:


Še kot zanimivost, sedanji ("novi") kondenzator je prav tako od Iskre, pobran iz Samsungove TV.


Iskrini kondenzatorji so v kar precej TV aparatih priznanih znamk.

Zgleda, da so bili precej kvalitetni ali pa "poceni"

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojans
Član
Član



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 0:52
Prispevkov: 1196
Aktiv.: 5.98
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2009 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iskrini kondiji so zelo kvalitetni in v srednjem rangu cene. Preizkušano in dokazano v IKM.
_________________
Razlike med mrličem in butlom ni. Nobeden od niju se ne zaveda. Trpi pa okolica.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2009 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če odštejemo občasne izpade, recimo TV serviserji se spomnimo Gorenjevih E9 šasij, katerim so po tekočem traku crkovali Iskrini kondenzatorji v horizontali (8.2nF, če se ne motim)...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wsl
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 02 Mar 2009 12:34
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Shema za senzor SCH z čipom ICES49H please posli com32@komo.ua
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kovse
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Feb 2004 12:48
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.18
Kraj: sL.kONJICE

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 26, 2009 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko še meni kdo na kovse@yahoo.com ?

Hvala že vnaprej!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
oversc0re
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Sep 2005 15:20
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.06
Kraj: Radomlje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en popravljen (Steinel) z metodo menjave kondenzatorja. Moj je šel iz 330n -> 110n, simptom pa je bil delovanje samo v ravnopravšnjem mraku. Ne glede na pozicijo trimerja za svetlost, ni deloval ne podnevi ne ponoči, samo v mraku Smile

Lp,
over.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bruno504luis
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 09 Apr 2010 19:44
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 09, 2010 7:49 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

I've got same ICES49H but can't find the datasheet....!!!???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
difagume
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 23 Jul 2010 17:47
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2010 5:50 pm    Naslov sporočila:  gracias Odgovori s citatom

Surprised
grascias por el aporte se les tomara en cuenta
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 6:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me ali se je mogoče kdo srečal z naslednjim problemom:

PIR senzor nori, menjava kondenzatorja v napajanju odpravi problem, toda stari kondenzator je še vedno v mejah toleranc.

Kokretno, kondenuzator 390 nF, je imel 357 nF in z njim senzorska luč sploh nikoli ni ugasnila. Toda pri menjavi sem napravil povsem začetniško napako in vgradil 330 nF kondenzator.

Toda z njim je senzor delal povsem pravilno, enako potem tudi z ustreznim kondenzatorjem.

Nato sem meril tok skozi originalni kondenzator in tudi ta ustreza teoretičnemu izračunu - torej tudi ESR ni pošastno visok ali pa da bi se mu lastnostiu drastično spremenile ko dela z omrežno napetostjo.

In še drug primer, pred začetkom zime sem v drugem senzorju menjal vse kondenzatorje (senzor je star 20 let), čeprav niti eden ni odstopal preko meja toleranc. Senzor je to zimo odlično deloval, jeseni pa je bil s svojim povsem naključnim vklapljanjem neuporaben.

So ti senzorji in kondenzatorji v njih, še ena taka stvar, ne meri, samo menjaj?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem imel enak primer , ker nikjer nisem dobil kondenzatorja 390 nF, sem vgradil kar 360 nF in mirna bosna. Kapacitete okvarjenega kondenzatorja pa nisem meril.
Mogoče si z instrumentom lahko izmeril normalne vrednosti, ker ta deluje pri nizki napetosti. Bogsigavedi kaj pa se dogaja v njem potem pri omrežnih 230 V in v tem obmečju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na to možnost sem tudi pomislil in originalni kondenzator priklopil čez A-meter direktno na vtičnico v kateri je bilo takrat 225 V.

Tok je bil 25 mA. točno toliko kot pove matematični izračun na podlagi meritve kapacitete z inštrumentom.

Pustil sem priklopljeno dobro uro in se v tem času ni zgodilo nič nenormalnega, tok je bil stalen, varovalka v inštrumentu je tudi ostala cela. Tako sem lahko izključil možnost, da ima kondenzator ogromen ESR ali da prihaja do prebojev (ki bi verjetno na hitro skurili zaščitni predupor).

In ker PIR senzor sedaj (tudi danes) dela normalno, me zanima kaj sem spregledal, saj z originalnim kondenzatorjem nikakor ne dela pravilno?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
extronik
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Jan 2012 18:03
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.13
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2012 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali vse navedeno velja tudi za reflektorje s senzorji, ki so standardna ponudba vseh blagovnic pri nas? Imam jih nekaj, ki se začenjajo obnašati tako, kot navajajo nekateri (ponavljajoči vklopi, nemogoča nastavitev točke vklopa, ...), v glavnem, ne vklopijo, ko se od njih to pričakuje, če pa se že vklopijo, potem se nikakor nočejo izklopiti...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nejc555
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 07 Jun 2012 14:58
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 07, 2012 3:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prosim, mi lahko kdo pošlje zgoraj navedeno shemo za PIR senzor, na studio.viza@siol.net ?! Iskrena hvala in LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrzejg
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 31 Avg 2012 21:43
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2012 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Please send me shema za senzor z čipom ICES49H
andrzejg@yahoo.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group