www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zvočniki EI-Niš
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2007 10:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekoč sem naredil zočnike s podobnimi EI zvočniki. Ma, dobro, za tiste čase so bili kar solidni, če pa si jih primerjal z npr. KEF (he, he, tisti hecni B139 basovci z ravno sprednjo stranjo), ki so takrat po dokaj ugodni ceni prodajali posamezne driverje, so bili EI... emm... nič ne bom rekel, da ne bo kdo užaljen Wink
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2007 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa Ei Niš še izdeluje zvočnike? Enkrat sem preko interneta poizkušal to ugotoviti, pa mi nekako ni uspelo. Ugotovil sem le to, da je podjetje najverjetneje razpadlo na več manjših firm, ki so prevzela dele prejšnje proizvodnje. Proizvodnje zvočnikov nisem uspel najti.
Sem pa bil sam svoj čas tudi zelo zadovoljen z njimi. Sam uporabljam še vedno trisistemski komplet, kjer je kot bas uporabljen 40W zvočnik z mehko vpeto membrano.
Smo pa v vojski imeli pevsko ozvočenje od Ei Niš, kjer so v končni stopnji na izhodu nabijali štirje 2N3055 po kanalu, zvočniki so pa bili izdelani v omarici dva zvočnika 80W z trdo vpeto membrano, kot kretnica je bil kondenzator 5 uF (takšen, kot se uporablja pri enofaznih motorjih), kot visokotonci pa so bili štirje širokopasovni 10W zvočniki od Iskre. Zadeva je zelo lepo in glasno razbijala, tudi na prostem.

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joe di maggio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Avg 2007 1:03
Prispevkov: 160
Aktiv.: 0.79
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2007 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če tako pravite potem bo pa res nekaj na tem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jzelko
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 02 Okt 2007 7:55
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: KP

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2007 9:03 am    Naslov sporočila:  Zvočniki EI Niš Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Pred leti sem tudi sam imel podoben ojačevalnik Ei Niš s 4 izhodnimi tranzistorji 2N3055. Mislim, da je imel 100W sinusne moči in to dejanskih 100W. Danes, pa kupiš hišni kino s 300W, slišati, pa jih je mogoče 20W, na koncu, pa te še glava boli od poslušanja. Iz takratnih časov sem si obdržal EI Niš-ov reciver, ki pa ima ugrajene 2x po 2 tranzistorja 2N3055 (približno 2x40w) in treba je povedati, da ima lepšo sintonijo kot pa Philipsov reciver z 2x100w sinusa.
Škodaje, da se je tudi EI Niš pokvaril, kot firma, zvočnikov, pa mislim, da ne izdelujejo več. Pred tednom dni sem izdelal zvočni omarici z EI zvočniki. Vsaka ima 2 niskotonca 10w z mehkovpeto membrano fi 13cm in enega visokotonca. Zvok je zelo "mehek" in lepo zvenijo, pa čeprav je frekvenca od 70-18000Hz.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
T4C3R
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Sep 2005 17:38
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.28
Kraj: Celje - okolica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2007 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem slučajno od sošolca pred časom kupil hi-fi sistem (reciver + 2x70W 8Ohm omarice) za 20€. Dokler nisem vsega skupaj priklopil sem to imel dobesedno za šaro. Ampak ko sem enkrat vse priklopil in poslušal! WoW! Presenečenje. Zvočniki igrajo IZREDNO lepo poleg tega igraj tudi izredno glasno. Pa saj tu ne gre za glsnost, ampak kvaliteto. Igrata super. Pa še reciver je tako "oldschool". Zadovoljen sem z njimi zelo, ne menjam jih tudi za zlato ne (odvisno od količine Twisted Evil ). SAmo 1 problem ima z njim. Zadaj so vhodni priključki t.i. DIN, naredil sem vmesnik DIN-->Jack 3,5 mm, pa se čuje pokanje pa tako. Trenutno imam v izgradnji en ojačevalnik z 2n3055, objavljen v Timu, nevem točno katera številka. sorry za offtopic, samo mnenje...zvočniki 1A!!!!


lp vsem!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2007 1:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To pa je tista nostalgija po nekdanji dejanski kvaliteti zvoka, ki je danes ni več.

No, no pretiravat pa tudi ni potrebno. Danes je narejenih precej več prihoakustičnih raziskav in tudi zvočniki višje kvalitete so precej napredovali, pa tudi vse, kar jih poganja.

Lahko da je takrat pačilo zvok tako, da je bilo prijetnejše ušesu, danes pa je bolj "pravi zvok" in nekomu se pač ne zdi "pravi".

Tako kot je z lampami in tranzistorji še vedno (predvsem v kitarskih ojačevalnikih).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2007 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:


No, no pretiravat pa tudi ni potrebno. Danes je narejenih precej več prihoakustičnih raziskav in tudi zvočniki višje kvalitete so precej napredovali, pa tudi vse, kar jih poganja.


Omenjeni zvočniki so dobesedno zastonj in jih ni smiselno primerjati z "zvočniki višje kvalitete" (karkoli si že mislil s tem)


BluPhenix je napisal/a:
Lahko da je takrat pačilo zvok tako, da je bilo prijetnejše ušesu, danes pa je bolj "pravi zvok" in nekomu se pač ne zdi "pravi".

Tako kot je z lampami in tranzistorji še vedno (predvsem v kitarskih ojačevalnikih).


Verjetno bo vsak poslušal tisto, kar je prijetno za ušesa?!?!
Normalno!
In ni tisti avdiofil, ki zmore presedeti ure pred tehnično brezhibnimi aparaturami, ki pa so neposlušljive- ta je mazohist Wink


Brezveze je nasedat meritvam o linearnosti, potem pa zadeva ni poslušljiva. Taki izdelki so sami sebi namen!
Če je poslušljivo hkrati pomeni, da je dobro, ker prvi namen je ravno poslušanje!


Včeraj sem popravljal ene zvočnike, narejene v Gorenju pred desetletji. Driverji so bili Ei, trije na škatlo. Visokotonec je bil eden fuč in sem zamenjal oba z drugima, zraven sem pa še komplet ožičenje zamenjal. Ko sem zadevo priklopil, sem ostrmel! Tiste kište so tako špilale glede na leta in izgled, da sem bil res presenečen!
Sem mnenja, da se z pravim pristopom in driverji od Ei da narediti zvočnik, ki bi imel odličen zvok tudi v absolutnem smislu in ne samo v primerjavi z plastik-fantastiki in hofra!

lp

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
branko47
Član
Član



Pridružen-a: Sob 07 Jan 2006 11:10
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.74
Kraj: Pozarevac

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2007 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.ei-akustika.co.yu/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2007 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
...... plastik-fantastiki in hofra
izdelanega (beri: kopiranega) na kitajskem. Skeptiki naj se prepričajo sami. Če bi se o teh zvočnikih pisalo toliko kot o drugih in če nebi bili narejeni v eni naših bivših republik, bi bili oh, eh in kaj vem kaj še vse. Vzemite si malo časa in preberite na zgornjem linku malo zgodovine firme.
Poslušam in bom še dalje poslušal EI zvočnike.
Sicer pa kot narod pravi: "Vsak malar ima svoje oči (ušesa)."

EI fan Branko

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 8:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
izdelanega (beri: kopiranega) na kitajskem.


Tudi tega ne gre posploševat vsevprek!
Ali si že slišal kak FDC audio driver v dobri škatli? Za par eurov grejo kocine pokonci tudi najbolj zategnjenim Wink
In pa, 99% vseh svetovnih driverjev je narejenih tam, kjer jejo riž>!

lp

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.43
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem imel kar nekaj zvočnikov z ei driverji in kapo dol!
Sem pa tudi jaz že mislil da firme ni več....

lp

lado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sulc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Jan 2005 20:34
Prispevkov: 473
Aktiv.: 2.12

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čez vikend grem v Beograd in bom skupal najti trgovino. Če najdem, bom nabavil kak set in bom poročal.
_________________
LP Aljaž
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Tihi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2003 14:15
Prispevkov: 281
Aktiv.: 1.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2007 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem tudi sam po Beogradu pred kakšnimi 3 leti iskal trgovino za Ei-Niš in tudi par številk poklical a zamanj, ker naj bi Ei-Niš propadel. Pa vseeno veliko sreče, mogoče se najde še kakšna antična trgovina.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sulc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Jan 2005 20:34
Prispevkov: 473
Aktiv.: 2.12

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma ta Beograd je enostavno prevelik. Za nameček smo bili tam prek vikenda in dvomim, da je bilo odprto..
_________________
LP Aljaž
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Tim
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jun 2007 2:13
Prispevkov: 46
Aktiv.: 0.22
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2007 2:23 pm    Naslov sporočila:  hehehe Odgovori s citatom

Very Happy Sedaj bi pa vprašal: ali ima kdo kakšne EI zvočnike, ki bi jih bil pripravljen prodati? Potreboval bi srednje in visokotonce! (2 srednjet. in 2 visokot.). Nekaj takšnega, kot so na slikah, ki sem jih dal gor.
Seveda bi mi pa poleg tega prišli prav tudi kakšni podatki o frekvenčnem območju itd. da bi lahko izdelal škatle in ustrezne kretnice!

Zelo sem presenečen, ker ste se odzvali v takšnem številu! Hvala!
Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group